Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Monitor cu tv tunner

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006
Salutari la toata lumea,
Vreau sa cumpar un monitor cu tv tunner si as dori sa va dati si voi cu parerea.Pretul undeva la 15-16 mil.Diagonala minim 22'.
Astept parerile voastre.
Multumesc.

#2
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalex1, on May 31 2008, 15:05, said:

Salutari la toata lumea,
Vreau sa cumpar un monitor cu tv tunner si as dori sa va dati si voi cu parerea.Pretul undeva la 15-16 mil.Diagonala minim 22'.
Astept parerile voastre.
Multumesc.
uita-te la asta eu l-am luat cum 8 zile
http://www.pcgarage....5mw-22inch-5ms/
poate iti place modelul

#3
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006

View Postyooo, on Jun 1 2008, 17:24, said:

uita-te la asta eu l-am luat cum 8 zile
http://www.pcgarage....5mw-22inch-5ms/
poate iti place modelul
Salut,mersi pt.recomandare.Cum merge?

#4
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalex1, on Jun 2 2008, 13:38, said:

Salut,mersi pt.recomandare.Cum merge?
frate sincer sa fiu nu i-am gasit minus unghiuri perfecte contrast si luminozitate perfecta,culori super marfa viii de te ia de ochi :) in jocuri merge perfect hduri se vad sticla la fel si jocurile tvtunerul este exceptional boxele din el sunt super intrare hdmi,dvi,vga,composite intrare de casti jack taste monitor pe senzori ca la lg chocoloate design misto mult mai marfa decat se vede in poza  acum intreaba ce vrei sa mai sti despre el :D si eu m-am gandit 2 luni ce sa imi iau cu tvtuner in el ps:tvtuner are pip adica pui imaginea in colt pe destop in orice colt si poti lucra juca sau naviga pe internet uitandu-te la tv  cu sunetul de la tv sau la alegere din meniu cu sunetul din calculator Winamp etc....

Edited by yooo, 02 June 2008 - 22:26.


#5
rocky_manro

rocky_manro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.01.2007
de asta ce zici ? Samsung T220HD- e model nou aparut

#6
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006

View Postrocky_manro, on Jun 3 2008, 17:53, said:

de asta ce zici ? Samsung T220HD- e model nou aparut
Care sint diferentele,in afara de pret?Mie mi se par identice.

#7
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalex1, on Jun 5 2008, 16:15, said:

Care sint diferentele,in afara de pret?Mie mi se par identice.
design ,contrast mai bun ,intrari mai multe

#8
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006
Samsung T240HD,Se gaseste asta undeva in Ro?

#9
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postyooo, on Jun 5 2008, 22:24, said:

design ,contrast mai bun ,intrari mai multe


T220HD se pare ca nu are Picture-in-Picture si nu poate fi prins in perete, ceea ce prezinta doua inconveniente destul de mari.
Prefer Samsung 225MD (inca nu a aparut la noi, dar sper sa-l iau din Austria cu aprox. 350E.. adica mai ieftin decat T220HD cu aprox 50E)

#10
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006

View Postasyst72, on Jun 9 2008, 18:03, said:

T220HD se pare ca nu are Picture-in-Picture si nu poate fi prins in perete, ceea ce prezinta doua inconveniente destul de mari.
Prefer Samsung 225MD (inca nu a aparut la noi, dar sper sa-l iau din Austria cu aprox. 350E.. adica mai ieftin decat T220HD cu aprox 50E)
e aproape acelasi lucru cu ce am eu 225MW(fa o comparatie sa vezi) si a aparut in ROMANIA ....de multa vreme.la pretul aproximativ de 450 de euro
http://www.magiccomp...ios-p-2475.html
apropo poti sa il montezi si pe perete :D

Edited by yooo, 12 June 2008 - 09:26.


#11
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postyooo, on Jun 12 2008, 10:26, said:

e aproape acelasi lucru cu ce am eu 225MW(fa o comparatie sa vezi) si a aparut in ROMANIA ....de multa vreme.la pretul aproximativ de 450 de euro
http://www.magiccomp...ios-p-2475.html
apropo poti sa il montezi si pe perete :D

Pe care poti sa-l montezi pe perete? T220HD sau 225MW?

T220HD nu are standardul VESA100 deci nu poate fi montat pe perete fiindca nu are gaurile pt suruburi de pe spate.

225MW am avut si eu asta-iarna si l-am dar fiindca nu prea eram incantat de calitatea imaginii TV.. avea contrastul cam slab, si luminozitatea de asemenea .. poate e chestie de gust, dar mie asa mi s-a parut. Ca monitor era OK.

225MD sper sa aiba o calitate mai buna a tunerului TV (450cd/mp luminozitatea fata de numai 300, si 1000:1 contrast, fata de doar 700:1), plus ca are si tuner digital DTV, plus cateva facilitati prin meniuri.. mai mult sau mai putin importante, dar care pentru mine conteaza.. are de asemenea si iesire audio-optic digitala.
Oricum si 225MW si 225MD au Picture-in-Picture (adica poti sa vizionezi TV intr-o fereastra in timp ce lucrezi la calculator) ceea ce T220HD nu are!.. un mare minus dupa parerea mea.. :thumbdown:

Eu tot astept sa iau 225MD inca de asta-iarna, dar distribuitorul unic pentru monitoarele Samsung in Romania care e Deck.ro tot amana sa-l aduca..
au zis prima oara ca in aprilie.. apoi ca in iunie.. iar acum zic ca in august.. iar pretul va fi intradevar cam 450E.. il gasesti pe vreo 30 de siteuri ale dealerilor dar nimeni nu-l are in stoc fiindca nu l-a adus inca Deck Computers..

Asa ca din moment ce ma duc peste o saptamana la Viena pentru un meci de la Campionatul European o sa iau si monitorul 225MD, mai ales ca acolo e mai ieftin cu 80-100E.. :coolspeak:

e logic.. in tarile civilizate a aparut inca de asta-toamna..
...Noi mai avem de asteptat vreo.. 20 de ani.. :deadtongue:

Edited by asyst72, 12 June 2008 - 21:18.


#12
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006

View Postasyst72, on Jun 12 2008, 22:15, said:

Pe care poti sa-l montezi pe perete? T220HD sau 225MW?

T220HD nu are standardul VESA100 deci nu poate fi montat pe perete fiindca nu are gaurile pt suruburi de pe spate.

225MW am avut si eu asta-iarna si l-am dar fiindca nu prea eram incantat de calitatea imaginii TV.. avea contrastul cam slab, si luminozitatea de asemenea .. poate e chestie de gust, dar mie asa mi s-a parut. Ca monitor era OK.

225MD sper sa aiba o calitate mai buna a tunerului TV (450cd/mp luminozitatea fata de numai 300, si 1000:1 contrast, fata de doar 700:1), plus ca are si tuner digital DTV, plus cateva facilitati prin meniuri.. mai mult sau mai putin importante, dar care pentru mine conteaza.. are de asemenea si iesire audio-optic digitala.
Oricum si 225MW si 225MD au Picture-in-Picture (adica poti sa vizionezi TV intr-o fereastra in timp ce lucrezi la calculator) ceea ce T220HD nu are!.. un mare minus dupa parerea mea.. :thumbdown:

Eu tot astept sa iau 225MD inca de asta-iarna, dar distribuitorul unic pentru monitoarele Samsung in Romania care e Deck.ro tot amana sa-l aduca..
au zis prima oara ca in aprilie.. apoi ca in iunie.. iar acum zic ca in august.. iar pretul va fi intradevar cam 450E.. il gasesti pe vreo 30 de siteuri ale dealerilor dar nimeni nu-l are in stoc fiindca nu l-a adus inca Deck Computers..

Asa ca din moment ce ma duc peste o saptamana la Viena pentru un meci de la Campionatul European o sa iau si monitorul 225MD, mai ales ca acolo e mai ieftin cu 80-100E.. :coolspeak:

e logic.. in tarile civilizate a aparut inca de asta-toamna..
...Noi mai avem de asteptat vreo.. 20 de ani.. :deadtongue:
225mw poti sa il montezi pe perete .
nu stiu ce ai vrut sa zici cu luminozitatea dar la mine e prea puternica ....(nu o tin la maxim) fata de lcd lui vecinumo de 82 lg care de-abia te uiti la el ca nu are luminozitate deloc asta are de iti mai si ramane :))

#13
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postyooo, on Jun 13 2008, 11:17, said:

225mw poti sa il montezi pe perete .
nu stiu ce ai vrut sa zici cu luminozitatea dar la mine e prea puternica ....(nu o tin la maxim) fata de lcd lui vecinumo de 82 lg care de-abia te uiti la el ca nu are luminozitate deloc asta are de iti mai si ramane :))


Pai asta am spus si eu: 225MW si 225MD se pot monta pe perete,
dar T220HD nu! si nici nu are Picture-in-Picture
e adevarat ca are contrast dinamic (10.000:1) dar asta e mai mult o chestie de marketing, iar pentru lipsurile pe care le-am spus, nu mi l-as lua..

In ce priveste luminozitatea si contrastul la 225MW mi s-au parut putin cam slabe in modul TV. ca monitor erau OK!
Dar asta tine de gusturi..
Eu sper sa ma multumeasca 225MD.. :notangel:

#14
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006
pana la urma ti-ai mai luat ceva? :))

#15
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View Postyooo, on Jun 17 2008, 12:46, said:

pana la urma ti-ai mai luat ceva? :))

week-endul viitor voi fi la Viena, luni imi iau monitorul
o sa-mi scriu parerea aici.

#16
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006

View Postasyst72, on Jun 17 2008, 13:19, said:

week-endul viitor voi fi la Viena, luni imi iau monitorul
o sa-mi scriu parerea aici.
L-ai cumparat pina la urma?.Daca da scrie primele impresii.

#17
yooo

yooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 08.12.2006

View Postalex1, on Jun 23 2008, 12:44, said:

L-ai cumparat pina la urma?.Daca da scrie primele impresii.
dar tu ti-ai mai luat ceva?

#18
alex1

alex1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.09.2006

View Postyooo, on Jun 23 2008, 16:06, said:

dar tu ti-ai mai luat ceva?
Inca nimic,nu sint hotarit deloc care sa fie.Parca as inclina spre unul de 24 sau 26 chiar daca ar fi putin mai scump,insa tot citind diferite posturi si rewiewuri intru mai mult in ceata decit sa ma lamuresc..asa ca ramine de vazut.In orice caz cind o sa-mi iau unul voi scrie aici pe forum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate