Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Suntem lideri europeni la mancat paine

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

Suntem lideri europeni la mancat paine

Daca italienii sunt "macaronari" noi o sa ajungem "franzelari"!!

#56
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

La mancat paine si la fumat suntem printre primii in Europa, dar cu toate astea nu atingem numarul de obezi si de bolnavi din SUA! Deci, tot mai sanatoasa e painea decat produsele fast-food cu care se indoapa americanii!


Nu cred ca exista vreun roman care sa se duca la doctor si sa zica; - Doctore! Ce ma fac ?Ca-s prea gras..


Quote

Daca italienii sunt "macaronari" noi o sa ajungem

Sau porci de la prea multa untura pentru ca s-a scumpit ulei si untul, iar romanul va gati cu untura  ca-i mai ieftina.

Edited by Ulpiatraiana, 05 June 2008 - 04:54.


#57
culinarx

culinarx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.07.2008
Din pacate, se pare ca piata de paine in Romania este de 2 miliarde de dolari/an, pe cand cea de IT ajunge pana la 1.5 miliarde. Piata de carte este 50 de miliane / an. Sa ne fie rusine. Uite cate burti pe strada.

Edited by mufă, 22 July 2008 - 10:04.


#58
anaix3l

anaix3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 11.09.2007
of... inseamna ca n-au luat in considerare oamenii ca mine care nu mananca paine decat o data la doua luni cel mult :P

nu-mi place gustul de paine decat daca e fierbinte si... alba! Oricat ar urla toti ca painea alba e nesanatoasa, mie nu-mi trebuie alta... pentru ca am incercat paine "sanatoasa" acum 3 ani si dupa aia timp de vreo 6 ore am cam vomat aproape continuu :(... si nici nu prea aveam ce sa dau afara, de la un punct era doar apa, saliva si muci... dar tot nu vroia sa ma lase :(

#59
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,015
  • Înscris: 03.12.2005
Consumul de paine e semn de saracie si incultura alimentara :( si de-asta avem din plin. In loc de o garnitura sanatoasa nu stim decat ori cartofi, ori paine. Daca pui o garnitura de legume sau o ciupercuta in oferta/meniu la un event aproape sigur invitatii te vor barfi dupa, which sux.

Recunosc, in pura traditie romaneasca mananc si eu aproape de cota, din cauza sandvisurilor de dimineata in principal. Si daca stau sa ma gandesc, e si mostenirea aia "sanatoasa" comunista de cand primeam 4 felii de paine pe zi la gradinita, uneori si o Eugenia. Normal ca post revolutie oamenii s-au repezit ca infometatii pe banala paine.

#60
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postsebulbus, on Jul 22 2008, 01:36, said:

Consumul de paine e semn de saracie si incultura alimentara :( si de-asta avem din plin.

Nu neaparat. Daca vorbim doar de paine normala, da, dar daca vorbim de covrigi, cornuri, baghete, croissante si toate celelalte chestii, deja nu mai putem spune ca e doar, cum se zice pe aici, vorba moldoveanului: "ia cu pită, mamă, să te saturi".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate