Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Romtelecom trece automat clientii pe digitala

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004
Se pare ca pana la sfarsitul lui decembrie, toti cei care au (aveau) nr. pe analogica vor fi trecuti automat pe digitala, fara schimbarea numarului. Pe mine m-au trecut deja... :)

#2
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
si ramai cu vechiu numar......analogic?cum vine asta?

#3
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
pai cine a zis ca nr. este analogic sau digital??????

#4
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Daca esti abonat pe centrala de tip analog,la trecerea pe digitala TI SE SCHIMA AUTOMAT(a se citi FORTAT)numarul!!!! :cursing:

#5
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004

IP-XENTRIC, on Nov 2 2004, 23:11, said:

Daca esti abonat pe centrala de tip analog,la trecerea pe digitala TI SE SCHIMA AUTOMAT(a se citi FORTAT)numarul!!!! :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu intotdeauna !

De exemplu mie mi-a ramas numarul la fel.

#6
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
probabil ti-ai schimbat numarul recent!

eu mi l-am schimbat acu 4-5 ani pt dial-up si nu l-am putut pastra! :cursing:

#7
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004
Sa tot fie 2-3 ani.

#8
dan_versatu

dan_versatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 25.04.2004
@ alemat si te-au anuntat ca te-au trecut pe digitala sau ai observat tu ca merge telefonul si pe TONE, sau ti-ai dat seama dupa suma mai mare de pe factura???

#9
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

IP-XENTRIC, on Nov 2 2004, 23:11, said:

Daca esti abonat pe centrala de tip analog,la trecerea pe digitala TI SE SCHIMA AUTOMAT(a se citi FORTAT)numarul!!!! :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>


nici vorba,
conform instiintarii care vine cu factura din luna asta,
ne pastram numarul la trecerea pe digital
:coolspeak:

#10
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

dan_versatu, on Nov 3 2004, 00:21, said:

@ alemat si te-au anuntat ca te-au trecut pe digitala sau ai observat tu ca merge telefonul si pe TONE, sau ti-ai dat seama dupa suma mai mare de pe factura???

<{POST_SNAPBACK}>


Cutler are dreptate. Am primit o instiintare la factura, dar inainte de asta, acum vreo cateva zile cand am dat tel, am ascultat un mesaj in care eram anuntat ca am fost trecut pe digitala si mi-am trecut telefonul pe TONE si MERGE... :) Si am acelasi nr, dupa cum au promis in factura (mi-am dat apel pe mobil si mi-a aparut nr. intreg, acelasi pe care il aveam).

#11
seth23

seth23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.07.2004
Si eu am primit instiintare, dar in cazul meu imi zic ca imi dau alt numar... fortat. E bine totusi ca ma trec pe digital pentru ca eu mai eram si cuplat (probabil ultimul din tara) asa ca imi convine. Oricum tot RDS folosesc. :)

#12
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
nu ma refeream la instiintare......pe mine parca m-au sunat sa ma anunte.....

Ci la faptul ca la vremea aia cand am trecut pe digitala,NU A FOST POSIBIL sa pastrez vechiul numar......vad ca s-a mai schimbat ceva de atunci :coolspeak:

#13
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002

alemat, on Nov 2 2004, 22:37, said:

Se pare ca pana la sfarsitul lui decembrie, toti cei care au (aveau) nr. pe analogica vor fi trecuti automat pe digitala, fara schimbarea numarului. Pe mine m-au trecut deja... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Chestia e valabila in toata tara?

#14
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

Inginerul, on Nov 3 2004, 09:22, said:

Chestia e valabila in toata tara?

<{POST_SNAPBACK}>


In instiintare scria doar de Bucuresti, din pacate...  Dar mai exista locuri in afara Bucurestiului unde sa fie inca centrale analogice? Eu aveam impresia ca provincia era oricum pe digitala...

#15
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Mai sunt orase pe analog. Eu am pe digital dar ma interesa pt. cineva care inca e pe analog.

#16
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa ce s-a afirmat la Conferinta Broadband de acum cateva saptamani de catre Pieter Baker de la Romtelecom, Bucurestiul va fi 100% analogic pana la sfarsitul anului iar restul tarii pana la sfarsitul lui 2005.

De asemenea vor dispare si toate centralele manuale din tara, acelea pe care le-ati mai vazut la bunici cu o gramada de fise si o telefonista care nu mai apuca sa le tot mute de la un abonat la altul, tot pana la sfarsitul acestui an.

Greets,
Speedo

Edited by Speedo, 03 November 2004 - 09:54.


#17
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
Am vazut si eu ca am trecut pe digital (stau in militari si am nr de un an si ceva). Sunt surprins pt ca chiar vream sa le fac o vizita sa ma treaca pe digital.  Problema ca nu merge CID (afisarea nr de telefon a apelurilor primite) si telefonul suporta chiar doua standarduri de primire (amandoua suportate si de rtc). Cumva trebuie sa vorbesc si la rtc? Stiti nr la care sa sun?

#18
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Dupa cate stiu, caller-id-ul este un serviciu ce se plateste separat pt. care se percepe o taxa si se activeaza pe baza unei cereri scrise.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate