Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Noul Renault Laguna vs.VW Passat vs.Mazda 6;rog urgent!

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#199
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Maxi Megane 2 Estate nu este fabricat in Spania?

PS:Megane 2 Sedan este mai putin fiabil decat Megane 2 HB.

Automatizata este la componente si procese grele si critice, de genul carosarii si amplasarii sasiului, insa interiorul este montat manual, la fel si reteaua electrica, iar aici cam apar probleme ulterior.

Edited by Tom_Cat, 15 June 2008 - 07:44.


#200
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View PostTom_Cat, on Jun 15 2008, 08:43, said:

Maxi Megane 2 Estate nu este fabricat in Spania?

PS:Megane 2 Sedan este mai putin fiabil decat Megane 2 HB.

Automatizata este la componente si procese grele si critice, de genul carosarii si amplasarii sasiului, insa interiorul este montat manual, la fel si reteaua electrica, iar aici cam apar probleme ulterior.


megane2 estate e facut la bursa , turcia. Is curios daca ai niste date statistice cu fiabilitatea aia mai buna la hatchback vs sedan.. -_-

#201
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,723
  • Înscris: 22.11.2007

View PostOClaudiu, on Jun 14 2008, 09:13, said:

Buna seara. Am ales pana la urma modelul 1.6 expression cu unele dotari la 110 CP. Am facut o alegere buna ? N stiu pe nimeni sa posede aceasta masina. Am ales-o pentru ca interiorul arata superb. Mi-a placut si modul de acces cu cardul. Nu stiu daca vine cu expression. Inca ceva : culoarea este l Gris Ardoise . Practic, aveti poze cu ea? Eu nu gasesc nicaieri pe net culoarea asta. Multumesc.

Ai ales masina fara sa vezi macar o poza cu culoarea? Nu zic sa o vezi neaparat pe viu, insa fara sa vezi macar o poza?! :huh: .. Ciudat :)

#202
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postromaximusro, on Jun 15 2008, 09:20, said:

Is curios daca ai niste date statistice cu fiabilitatea aia mai buna la hatchback vs sedan.. -_-
Parca n-ai sti ca la Renó se merge pe incredere, dom'ne!
Lasand gluma la o parte, am putea cauta cateva posturi de-ale tale in care afirmai exact acest lucru.
Dar unii au si alte chestii de facut...

#203
ncristi

ncristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 10.12.2006

View Postromaximusro, on Jun 15 2008, 09:20, said:

megane2 estate e facut la bursa , turcia. Is curios daca ai niste date statistice cu fiabilitatea aia mai buna la hatchback vs sedan.. -_-


Nu exista asa aceva pentru ca ideea nu este corecta. Sunt niste aberatii cum sunt si alea cu montarea manuala bla, bla, bla...pot sa jur ca Tom Cat nu a fost invitat sa vada vro uzina sa stie ce si cum  si sa ne spuna cu exactitate cum se monteza bordurule si instalatia electrica ^_^

Intamplataor am trecut prin Bursa (venisnd de la Bodrum spre Istambul) si am ramas uimit de avansul colosal economic pe care l-au luat Turcii in comparatie cu tarile din fostul bloc comunist. Nu cred ca exista cineva care sa ridice un asemenea "plant" (uzina) care sa aduca acolo utilaje SH sau rebuturi.

Acolo sunt fabrici Renault, Toyota, Honda, Fiat etc. - ultimiul ragnet in domeni (ca si infrastructura turciei de altfel). M-a socat diferenta intre infrastructura Turciei si a Cehiei spre ex. Cand am trecut din Germania (unde am luat cateva gropane pe autban de toata frumusetea) in Cehia am fost intampinat de un crater specific celui mioritic. De altfel Cehia (mai putin Praga) m-a dezamagit destul de puternic. Ma asteptam sa fie cel putin la nivelul Ungariei....

Asa ca pentru cei care habar nu au ce si cum sta faza cu Turcia si ce au ei  la Bursa mai intai sa dea o fuga sa-l viziteze si dupa aia sa vorbeasca. Am plecat in Turcia cu o gramada de idei preconcepute si m-a intrors uimit de evolutia absolut spectaculoasa (in sens pozitiv) a acestei tari.    

PS
Cum dracu noi suntem in UE si ei nu?

Edited by ncristi, 15 June 2008 - 10:19.


#204
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
off-topic, la PS-ul tau: nu sunt stat democrat, iar UE nu prea inghite asta ;)

#205
ncristi

ncristi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu cat de democrati sunt...eu stiu ca voteza si ei ca si noi :). Cred ca unul din principalele motive pentru care nu intra in UE   - >  le este mai bine asa  :)

Serios vorbind cred ca o mare problema este acea a drepturilor femeilor si anumitor drepturi privitoare la libertatea religiilor.

Edited by ncristi, 15 June 2008 - 18:44.


#206
cryo

cryo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 28.09.2005
mai sunt si altele.... armata are un rol important in tot ce misca in tara aia (nu o data a intervenit, a luat puterea si a cedat-o dupa alegeri), iar acum vre-o 5 ani daca vorbeai in public despre kurzi si eventualele lor drepturi erai saltat frumos de pe strada si "luat la intrebari". Acum situatia e mai calma (un pas decisiv, de necrezut acum mai multi ani, a fost pomenirea numelui "kurzi" la postul national TV, echivaland cu o recunoaster oficiala a existentei acestei minoritati - negata pana atunci de autoritati), dar tot nu se poate vorbi de o democratie in toata regula.

Astea le stiu de la un turc cu care am avut placerea sa lucrez acum vre-o 3 ani, in Istanbul.

Sorry de off-topic.

#207
Chiril

Chiril

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 09.05.2006
azi cat am tras un pic cu ochiul pe site-ul Renault.fr am vazut ca laguna 3 1.6 expresion (sau care e cel mai ieftin) costa mai scump si are mai mult optiuni (am atras atentia asupra ESP...in romania nu are)

#208
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006
pai in orice tara, in afara de ro, orice model de reno are mai multe optiuni, insa si pretul e mai mare cu cateva mii

#209
Chiril

Chiril

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 09.05.2006
plus ca sunt alte optiuni in acelasi pachet, ei au mai multe pachete:
-authentique!
-expression
-carimant!
-dynamique
-privilege
-initiale!

apoi in germania se gasesc numai 4 din astea si sunt un pic mai ieftine in germania decat in franta :D
so doar ei se pot intelege de ce fac asa chestii. introduc diferit modelul pe diferite piete

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate