Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

indisciplina in constructii

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
enjoythesilence

enjoythesilence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.03.2008
nu pot face nimic din cele mentionate intrucat nu stiu ce manarii putea respectivul sa faca. habar n-am ce se poate intampla la tara. daca i-a dat primaria autorizatie de constructie in mod ilegal? ma judec apoi cu primaria ca nenea ma da in judecata ca i-am bagat buldozerul in casa :) nici nu stiu de unde s-o apuc. am vb cu 2 avocati care s-au uitat pe titlul de proprietate si n-au inteles nimic, de parca i-am pus sa se uite pe schema circuitului de racire al unei centrale nucleare :) si cand le povesteam aveau o privire atat de goala. nu stiu ce porcarie au facut astia de la primarie cu actul de proprietate, cum puteau sa lase 5 persoane cu un singur titlu de proprietate, cum au putut sa treaca pe titlul de proprietate o persoana care n-avea nici un drept sa fie acolo doar pt ca o tanti a vrut sa fie si sotul trecut :) vor sa ma mai traga in teapa si cu niste retrocedari intrucat incearca sa-mi ofere terenuri langa pitesti, adica la 30km de unde a avut familia mea proprietati, nu ma lasa sa le refuz sau sa vad unde sunt amplasate, nu ma lasa sa vad planul zonal, ma mint in legatura cu faptul ca trebuie sa accept mai intai actul de proprietate ca apoi sa pot sa fac cerere de schimbare...nu vreau sa stiu cat o sa trag cu nenorocitii astia si cand vad toate fufele care au ajuns in barou imi vine sa-mi vand un rinichi si sa-mi cumpar un akm :) ziceti-mi si mie ce pot sa fac eu in situatia in care astia de la primarie imi baga pe gat terenuri inutilizabile (stanca si pietris), nesimtitul a construit pe toata deschiderea terenului meu si avocatii nu inteleg si nu stiu ce sa faca :wallbash: :wallbash: :wallbash:

#20
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Nu cred ca saparea santului este cea mai buna idee, daca vrei ca sa folosesti vreodata terenul ala. Violenta atrage violenta.

Solutia cred ca este sa il dai in judecata si sa ii ceri si despagubiri morale.

#21
CIPXLZ

CIPXLZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.12.2007
A iesit tot acelasi primar dupa alegeri? Daca este altul, deja poti pune altfel problema, pentru ca abia asteapta noii primari sa caute "scheletii din dulapurile" fostei administratii. Restul cu schimbul de teren si actul de proprietate acceptat inainte sunt abureli si praf in ochi. Nu te lasa prostit.

#22
metalu666

metalu666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.02.2008
cel mai bine vii cu o basculanta,faci cateva manevre si o "scapi in constructia lui"
cu justitia din Romania,iesi la pensie,mori,se judeca copii tai.

#23
germi

germi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 16.04.2008
[quote name='enjoythesilence' date='Apr 30 2008, 00:35' post='4494716']
..............
acel teren a fost retrocedat celor 5 persoane facandu-se un singur act de proprietate ............... terenurile au fost delimitate provizoriu [size=6][/size]pana la impartirea actului de proprietate, iar vecinul a intrecut acea delimitare cu aprox. 4m liniari (12mp in terenul meu)..............



nu cumva aici este cheia incurcaturii? daca nu s-a facut intabularea titlului de proprietate pe cei 5 (sau 6) si apoi dezmembrarea si iesirea din indiviziune (cu documentatie topo, evident), cum se poate demonstra ca bucata pe care vecinul a construit [size="6"]nu este si a lui?[/size]la fel de bine este a tuturor celor 5. Impartirea provizorie ce inseamna? ca s-au pus de acord doar verbal? sau au facut niste acte intre ei? este bine sa fii documentat pina in dinti sa nu-ti risipesti banii si nervii degeaba.
In alta ordine de idei, stii probabil ca orice cupa de excavator sau orice sant , PE PROPRIETATEA TA , se poate sapa doar dupa obtinerea AC. Sfatul meu este sa nu te joci. Mai bine inarmat cu toate informatiile, pe cale legala, poate calea e ceva mai lunga, dar e mai sigura.Succes!


[quote name='germi' date='Jun 19 2008, 09:24' post='4765970']
[quote name='enjoythesilence' date='Apr 30 2008, 00:35' post='4494716']
pardon, n-am vrut sa iasa asa literele, nu stiu ce s-a intimplat. Scuze

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate