Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 

Cel mai bun iPhone Replica ?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
e ca si cum ai lua o dacie de-aia veche 1310 si sa ii pui o tablaraie ce aduce cu un Q7
ca si cum in loc de pantofi sport PUMA ti-ai lua SPUMA
mai bine iti iei un telefon normal fabricat normal decat o panarama din asta care in china costa 10 dolari.

Edited by onlyone, 24 May 2009 - 14:57.


#20
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
eu cred ca singurii care pot tine partea acestor panarame de aparate telefonice, al caror pret nu poate si nu trebuie sa depaseasca 15 euro ca doar se vand in china la kilogram, dar care sunt vandute la pret de telefon de marca in tara noastra (lucru facut posibil chiar de catre populatia manelizata si otv-izata), sunt chiar cei care le vand.
cunosc si eu vreo 2 care si-au cumparat niste mizerii din astea de clone, unu de nokia Nxy (nu stiu cat ) iar celalalt tot un soi de clona de iphone (impropriu zis clona ca e un jeg) si nu mai stiau cum sa scape cat mai repede de ele.
repet, decat o panarama din asta cu SAR care iti prajeste toate celulele manelizate mai bine un nokia 1208 de 1000 de ori

Edited by onlyone, 31 May 2009 - 02:11.


#21
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Uite, eu intr-un search pe google am gasit clona iphone noua la 50 de dolari, tu ai pus ca daca e 15 euro, adica 30 de dolari, merita cumparat. Evident ca sunt de acord ca telefoanele astea nu merita o avere, dar tu esti de acord ca pentru 50 de dolari merita macar sa vezi de ce e capabil? Numai pentru ca are 1 giga memorie ai putea sa il cumperi. Da-mi exemple de telefoane fara abonament care nu costa mai mult de 50 de dolari. Sa prespunem ca aceste clone au probleme mari, dar cred ca pe post de mp3 player tot poti sa il folosesti. Teoretic, platesti 50 de dolari si risti sa te alegi cu nimic, dar daca ai noroc poti sa ai un telefon functional care este mai bun decat orice alt telefon care costa atata (ma refer la functii, nu la durata de viata).

#22
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Mie mi se pare mult 50 de dolari pentru o replica. Cred ca 20 e un pret corect.

#23
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Ma bucur ca am ajuns la un consens. Unii sunt dispusi sa dea 150 de dolari si poti sa spui ca nu au facut alegerea cea mai buna, dar nu are rost sa ajungem la jigniri. Si pentru cei care sunt impotriva clonelor exista un pret corect: inside_spy 20 de dolari, onlyone 30. Din cate vad eu mai ieftin de 50 nu exista, deci pentru voi clonele nu au nici un rost. Poate aveti dreptate, dar poate cateodata merita riscul de a pierde 50 de dolari. Eu cred ca sunt telefoane mai slabe calitativ decat altele de pe piata, dar au ceva in plus. Daca cumperi un Nokia la 50 de dolari ai anumite functii garantate. Daca cumperi o clona cu 50 de dolari risti sa primesti un telefon stricat sau poate ai norocul de a te bucura de un telefon cu functii mult peste valoarea lui. Nu cred ca e cineva care cumpara o clona crezand ca isi cumpara un telefon mai bun ca iPhoneul pe un pret de 10 ori mai mic. Evident exista neajunsuri si riscuri.

Cred ca acesta era si rostul topicului. Sa vada lumea care este clona iPhone care nu se strica atat de des si care se apropie cat mai mult de specificatiile telefonului original. Sunt destule firme care ofera clone in mod legal sau cel putin pana cand se va dovedi contrariul, discutia asta inca are sens.

Edited by marius_stp, 31 May 2009 - 17:47.


#24
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Concluzia: clona din anunt sigur nu e cel mai bun iPhone Replica  :P

#25
marian0978

marian0978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.01.2009
Vreau sa-mi cumpar un CECT Zoho V709 WiFi Dual SIM TV copie IPhone si nu am gasit prea multe detalii despre el.
Daca poate cineva sa-mi ofere mai multe detalii (pro si contra) .....
Am cautat pe net, dar nu am gasit prea multe pareri.
la ce am vazut in descrierea tele fonului, merita toti banii (640 RON).
Nu stiu in schimb cat de fiabil este, ce probleme are.
Eu l-am gasit la: http://www.fshop.ro/...i-Dual-SIM.html

Multumesc anticipat pentru post-uri.

Attached Files



#26
catalinache

catalinache

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.05.2006

View Postmarian0978, on 18th August 2009, 14:27, said:

Vreau sa-mi cumpar un CECT Zoho V709 WiFi Dual SIM TV copie IPhone ........
.............

Sunt curios  daca poate fi folosit pe post de modem, fiindca vad nu are GPRS / 3G / etc.
De asemenea sunt curios daca permite sincronizarea cu PC-ul (pentru agenda, contacte)

In rest pare Ok. La pretul asta cred ca merita testat. Probabil ca vopseaua se va coji in prima saptamana, insa functionalitatile ii raman.

#27
marian0978

marian0978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.01.2009

View Postcatalinache, on 18th August 2009, 19:32, said:

Sunt curios  daca poate fi folosit pe post de modem, fiindca vad nu are GPRS / 3G / etc.
De asemenea sunt curios daca permite sincronizarea cu PC-ul (pentru agenda, contacte)

In rest pare Ok. La pretul asta cred ca merita testat. Probabil ca vopseaua se va coji in prima saptamana, insa functionalitatile ii raman.


Nu cred ca se poate folosi ca modem si intr-adevar nu are 3G , dar are GPRS Clasa 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps.In plus...am inteles ca s-ar putea folosi si pe post de webcam.
Pe unele forumuri se spune ca ar exista posibilitatea unui back-up pe calculator, dar nu stiu inca mai multe detalii.

#28
catalinache

catalinache

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.05.2006
Dar stiti vreun telefon chinezesc dual sim care sa poata fi utilizat ca modem (pe bluetooth) si care sa permita sincronizarea cu Microsoft Outlook ?

In prezent am un Nokia 6120 care a costa zero lei la Vodafone si are tot ce trebuie, cu exceptia dual sim, evident.

Catalin

#29
_SAM

_SAM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 28.01.2005

View Postonlyone, on 31st May 2009, 03:10, said:

eu cred ca singurii care pot tine partea acestor panarame de aparate telefonice, al caror pret nu poate si nu trebuie sa depaseasca 15 euro ca doar se vand in china la kilogram, dar care sunt vandute la pret de telefon de marca in tara noastra (lucru facut posibil chiar de catre populatia manelizata si otv-izata), sunt chiar cei care le vand.
nu iau apararea celor ce vand sau cumpara chinezarii, mai ales daca partea cu SAR-ul e adevarata.
N-o fi pretul chiar corect, dar la Iphone e?
http://gizmodo.com/2...e-is-fanboy-tax

#30
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009
Asta-i tot?

Cione are Iphone de mai mult timp? DSe ce nu se vorbeste?Se vinde legal in n magazine online

#31
teddyursuxxx

teddyursuxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.04.2010

View PostInTech, on 7th April 2008, 22:12, said:

CECT P168+  vs.  CECT A380i

Care-i mai bun ? sau poate stiti cumva alte modele mult mai bune.
si eu am o replica iphone cesim v800i. partea din fata seamana 80% cu originalul dar cea din spate 95%, difera ca in loc de iphone scrie ipnone. e bunicica replica dar eu zic mai bine sa-ti cumperi iphone 3g 8gb original secondhand.

#32
netmaster

netmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 21.04.2009
Cel mai bun iPhone replica este originalul :)  Am un I4 de doua luni si sunt foarte multumit de el, chiar daca necesita unele sacrificii la achizitionare din cauza pretului cam piperat; ulterior insa, nu veti regreta alegerea facuta. In ce priveste chinezariile, va recomand sa stati departe de ele si sa nu aruncati banii pe asa ceva deoarece veti fi foarte repede dezamagiti, inca din prima zi de utilizare. Am avut o replica din asta acum 2 ani, mi-am luat si eu teapa de rigoare deoarece nu ma pricepeam la telefoane si am fost vrajit de faptul ca este dual sim si are televizor. Ulterior mi-am mancat nervii cu el deoarece s-a dovedit o catastrofa in utilizare, se bloca des, se intrerupea in timpul apelului, televizorul ii consuma repede bateria (chiar daca venise la pachet cu una de rezerva). Nu se gasesc piese de schimb iar la service-urile de telefoane va faceti de ras daca va prezentati cu asa ceva, nimeni nu se ocupa sa le repare. In concluzie, probati originalul; chinezii lucreza bine dar numai sub licenta, cele facute pe vapor sau aiurea sunt doar tepe!

#33
XTheAngelX

XTheAngelX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2011
Eu am un 3gs de cateva luni sunt f multumit de el...nu stiu clonele nu am pus niciodata mana pe ele nu stiu cum merg insa decat sa va luati clone de 100$ care sa va tina putin si apoi sa luati alt telefon mai bine strangeti niste bani si luat un iPhone...incercati sa luat second hand un 3g -8 gb  e 7-9 milioane.
si daca va luati iphone pt prima oara va recomand sa nu incepeti direct cu I4 . incepeti cu ceva mai jos

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate