Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Preview "Half Life 2"

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Fondatorul cunoscutului site Planet Half-Life a demisionat din pozitia de Site Director.

In urma demisiei, a considerat necesar sa spuna tot ce a auzit si stie din surse interne Valve

Pe scurt:

anul trecut la E3, Valve nu avea decat un engine, si un nivel de test ... cu toate astea a anuntat Half-Life 2 gata pentru octombrie

Quote

Where is Half-Life 2 now? Beats me. I haven't kept up with the past 5-6 months of development and E3 is coming up anyway, so you'll see for yourself. I do know that content has been cut from the game in an attempt to get it to ship sooner. Will it ship this year? I guess there's a 50/50 chance, but keep in mind that this is the same company that took three years to add bots to a mod they didn't even make and slap it in a box.

Now, I could go on and on, talking about Steam, all the screw-ups with Counter-Strike: Condition Zero (I mean, JESUS, how do you declare a game GOLD, say it's FINISHED, and then not ship it until NEARLY SIX MONTHS LATER?), how Valve has messed up their relationships with Ritual, Gearbox, Vivendi (do you think Vivendi is a big fan of Steam?), and ATI... I could point out all the things Valve said they'd do but didn't, like releasing the HL2 benchmark or the SDK. I could whine on and on about how maddening it is to get flooded by mails from people complaining about how people can't play Half-Life anymore thanks to Steam or how Valve's customer support is non-existent. But the bottom line is this: I am not a fan of Valve anymore. I don't believe a damn thing they say and I'm sick of their bullshit


intregul articol AICI

mai multe despre repetatele amanari AICI

#2
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002

Quote

Originally posted by EndLess_Point
I'm sick of their bullshit

me too !

#3
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Tare cred ca nici nu va mai exista, cum tot au zis ca scot si nici pana in ziua de azi nu au facut nimic........

"That game, initially set to be released this year, had to be delayed to implement the same security fixes needed on HL2. It now has a target release date of Spring 2005, said Trokia co-founder Jason Anderson. "

#4
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
eu cred ca o sa apara... odata cu duke nukem forever... 2
:)

#5
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Probabil ca vom ramane cu asteptarea.

#6
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Măcar apare DOOM III. Eu cel puțin de jocul acela sunt mai entuziasmat. :D ID a făcut în opinia mea cele mai bune shootere. Sper să facă Quake IV pentru single player din nou. Urăsc multi-ul.:nu:

Oricum cred că va apărea până la urmă HL2. Dar să nu fie prea târziu.

#7
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
quake 4 e in stadiul de concept art din cate stiu...atentia lor fiind concentrata pe Doom3

am vazut un film de lansare pt. GeForce FX 6800 Ultra, in care cei de la Epic aratau prima fata a motorului Unreal3... si cik lucreaza la un nou joc..in orice caz ce am vazut acolo m-a facut sa tremur :D

HL2 pare ratat.sper sa nu fie adevarat....e un mare amalgam in firma aia.

#8
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003
Nu stiu de ce, dar am vazut mult prea multe imagini, filmulete, discutii, promisiuni, tot felul de chestii legate de HL2, incat acum sa se puna problema ca acesta nici sa nu mai apara? Ar fi mult prea ciudat! Am vazut versiunea beta sau care o fi, care are o gramada de nivele, arme, monstrii... ar fi chiar o tampenie sa nu mai apara dupa atata munca. Ce mai, bani aruncati pe apa sambetei...

#9
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Ce ar fi și mai interesant ar fi să vină "producătorii" (dacă pot fi numiți așa) și să zică că tot ce am văzut au fost filme pre-rendered făcute foarte bine și că nici nu există engine-ul măcar!

Cât despre Unreal, era de așteptat să iasă cu ceva spectaculos (firmele producătoare sunt rivale de demult în domeniul graficii). Bine că mi-ai amintit să download-ez și eu filmulețul că imediat mă culc. În orice caz cred că vor trece cel puțin 2 ani până să fie finalizat jocul (Unreal), iar până atunci alte 2 noi generații de plăci video vor ieși la iveală, iar o asemenea grafică va fi ceva obijnuit peste vreo 2 ani. Unele jocuri deja au o grafică foarte apropiată de DOOM III, vezi Far Cry și ce vâlvă au făcut în 2001 (bine, pe bună dreptate) la prezentarea demonstrațiilor tehnologice de la DOOM III pe o placă GeForce 3. Acum, până și un GeForce FX 5200 (una dintre cele mai slabe plăci video comercializate acum) are performanțe comparabile cu ale unui GeForce 3. Sigur că acum par impresionante imaginile (Unreal) (cum a fost și în 2001 în cazul DOOM III) dar până atunci vor exista plăci video destul de ieftine capabile să ruleze jocul foarte bine. și eu m-am temut când am văzut DOOM III și declarațiile lui Carmack că la lansare se vor chinui sistemele să scoată 50 fps în 640x480 dar acum m-am mai calmat.:D

#10
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
Daca va apare HL2 cu siguranta va fi un joc de exceptie...
La fel si cu Doom3...

Aceste jocuri, dupa parerea mea, NU au cum sa nu fie the best...

Pacat ca s-a facut atata valva... atatea scenarii, scandaluri...

Eu inca sper ca HL2 va avea succesul lui primului HL.

:)

#11
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003

Quote

Originally posted by Codename
Ce ar fi și mai interesant ar fi să vină "producătorii" (dacă pot fi numiți așa) și să zică că tot ce am văzut au fost filme pre-rendered făcute foarte bine și că nici nu există engine-ul măcar!


Nu exista aceasta optiune. Engine-ul chiar exista (ala de a fost furat, din cauza caruia s-a prelungit aparitia jocului).

#12
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004

Quote

-Status of HL2: According to Gabe, currently they let people play-test the game, to balance the chapters better. They have noticed, that most of the tester spent a lot of time in playing with the physics, so they may increase the number of these little parts. He also said that they are planning to release it in Late summer this year and he apologized for septemer 30. he also said, that the stolen code wasn't the reason for the delay, they had a bad schedueling
Iar o data, iar o promisiune, iar o dezamagire.

#13
YuRy

YuRy

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.09.2003
voi de unde atzi gasit toate "porcariile" astea ?!

HL 2 programat pt. vara acestui an, in cel mai rau caz in perioada sarbatorilor de Craciun ...

( n-am articolul pe site ca va dadeam link, articol semnat recent de Valve in care se anunta perioada exacta a lansarii )

* nu pot sa spun ca nu, insa ei au zis, urmatorul lucru "if ... when it`s done" ... care lasa la libera interpretare a tuturor ...

( ii dau in judecata daca nu lanseaza in vara ... sau pana in Craciun :D )

#14
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
eu sunt SIGUR ca NU o sa apara anu' asta!

#15
YuRy

YuRy

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.09.2003
eu nu ... :D ...

come on ... e logic ... daca nu lanseaza o sa rada toti gameri si cu ***u de ei ...

sa fim seriosi ...

---------------

sa lanseze chit ca re bugs, vor face ei patch-uri ( de vreo 100 de mega ), nu conteaza ...

#16
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
YuRy este ultima oara cand iti spun, termina cu publicitatea asta la site.

#17
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Cei de la Valve au spus ca pana acum, pentru Half Life 2 au fost cheltuite 40 milioane $.

Au scos si noi screenshot-uri.

[ http://www.danyboss.dap.ro/halflife21.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.danyboss.dap.ro/halflife23.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.danyboss.dap.ro/halflife25.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.danyboss.dap.ro/halflife27.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Daca tot o sa o mai amane cu Half Life 2,in curand nu o sa mai aiba ce sa vinda.La citi bani spun ei ca au bagat in jocul asta,cred ca se va transforma in cea mai mare teapa de pe piata jocurilor din toate timpurile.Deja A APARUT un joc cu un engine grafic cel putin la fel de bun daca nu chiar mai bun si anume Far Cry.Producatorii lui nu au facut vilva,pur si simplu au avut o idee de joc geniala,au creat un engine grafic de virf si l-au lansat pe piata.Valve nu a reusit decit sa se faca de ris.Au inventat explicatia aia puerila cu furatul engine-ului pe care nu ar crede-o nici un copil ca sa-si mascheze incompetenta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate