Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

modalitate prindere jaluzele pe tamplaria termopan?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Exista ceva cleme speciale pe care sa le lipesc pe geamul termopan fara sa gauresc tamplaria? Pentru a-mi monta jaluzelele orizontale ?

Voi cum ati facut?

#2
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007

 miki3, on Mar 2 2008, 02:39, said:

Exista ceva cleme speciale pe care sa le lipesc pe geamul termopan fara sa gauresc tamplaria? Pentru a-mi monta jaluzelele orizontale ?

Voi cum ati facut?
cleme foarte speciale nu sunt,gaca mergi la oricare magazin de perdele(la accesorii)vei gasii niste cleme auto adezive cu un cui indoit ,arata cam asa!!

Attached Files



#3
JRF

JRF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.05.2007
stiu ca e mai ..de la tara ...sistemul, dar functioneaza perfect
"gaoacele" in care se baga jaluzelele (sunt 2 paralelipipede fara 2 laturi) le-am lipit cu un strop de superglue
se prind foarte bine, nu lasa murdarie, si oricum jaluzelele se pot scoate sa le speli.

#4
godzila

godzila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.04.2007
În librării găsești role de bandă dubluadezivă care se lipesc foarte bine și nici nu costă prea mult.
Eu am lipit un termostat de ambianță pe un șifonier cu așa ceva. Când a fost nevoie să-l dau jos eram să rup și palul respectiv.

Edited by adi_master, 04 June 2008 - 18:34.


#5
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Multumesc, acele cleme le stiu, am pus din astea la bucatarie pentru a prinde bara pentru perdelutza, dar nu a tinut cu acel lipici de la ele, si in final am pus superglue si stau, dar ma gandeam ca jaluzelele sunt mai grele.

O sa incerc cu ele, oricum trebuie sa gasesc o solutie, unii au zis ca au pus nu stiu ce sistem dar au gaurit putin tamplaria, iar eu nu vreau, ca pierd garantia.

#6
trompilica

trompilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 21.03.2007

 miki3, on Mar 7 2008, 10:49, said:

Multumesc, acele cleme le stiu, am pus din astea la bucatarie pentru a prinde bara pentru perdelutza, dar nu a tinut cu acel lipici de la ele, si in final am pus superglue si stau, dar ma gandeam ca jaluzelele sunt mai grele.

O sa incerc cu ele, oricum trebuie sa gasesc o solutie, unii au zis ca au pus nu stiu ce sistem dar au gaurit putin tamplaria, iar eu nu vreau, ca pierd garantia.
au aparut niste cleme de prindere care se prind direct pe partea de sus a geamului, geamul care se deschide si nu incomodeaza inchiderea..trebuie s ate interesezi la magazinele specializate care comercializeaza jaluzele, rulouri, etc..

#7
gabibv

gabibv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.02.2007

 trompilica, on May 14 2008, 10:46, said:

au aparut niste cleme de prindere care se prind direct pe partea de sus a geamului, geamul care se deschide si nu incomodeaza inchiderea..trebuie s ate interesezi la magazinele specializate care comercializeaza jaluzele, rulouri, etc..

Dar ce te faci cu geamul care nu se deschide?Oricum acele cleme nu le vei gasi separat pentru ca vin cu tot cu sistemul de actionare al jaluzelelei fie orizontale fie rulou si eu nu stiu firma de jaluzele sa vinda si componete la bucata in magazin .

Attached Files



#8
kent_premium

kent_premium

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.01.2007
Da exista si sunt foarte bune se monteaza numai pe geamuri care se deschid
daca intereseaza pe cineva sa ma contacteze

Attached Files



#9
badeana78

badeana78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.05.2016

 kent_premium, on 25 noiembrie 2008 - 16:45, said:

Da exista si sunt foarte bune se monteaza numai pe geamuri care se deschid
daca intereseaza pe cineva sa ma contacteze

Buna .
Ma intereseaza si pe mine niste cleme cu aceasta prindere de termopan fara gaurire.
Zi mi te rog cam cat ar costa aceste cleme? Imi trebuie vreo 18 buc.
Mersi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate