Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 

Review - Nfs Underground 2

- - - - -
  • Please log in to reply
587 replies to this topic

#1
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
E oficial:

Chertsey, UK – April 23, 2004 — Electronic Arts (NASDAQ: ERTS) today announced the development of Need For SpeedTM Underground 2 under the EA GAMESTM brand. Need for Speed Underground 2 is the sequel to Need for Speed Underground, which has sold more than five million copies worldwide since its release in November 2003.

Need for Speed Underground 2 will challenge gamers to immerse themselves in the tuner culture, exploring an expansive, free-roaming city divided into five distinct neighbourhoods. Gamers will encounter rival racers who will initiate events, tip players off to the hottest racing spots, and show them where to buy the most sought-after licensed aftermarket upgrades.

The game will feature new game modes, deep new performance customisation and tuning, and more than 30 licensed cars. The game also delivers twice the visual customisation upgrades as the original game, providing a staggering 70 billion possible car combinations for total automotive self-expression.

Need for Speed Underground 2 is currently under development by EA Canada and is scheduled for release in fall 2004 for the PlayStation®2 computer entertainment system, Xbox® video game system from Microsoft, Nintendo GameCubeTM, PC, and Game Boy® Advance. We are awaiting confirmation of the PEGI rating for this game.


Iata si primul screenshot:

Attached Files



#2
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 28.11.2001
apare si pe PC sau numai  pe PS2 ?

#3
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
German fan site NFS-Planet has a transcript of a community chat with EA Assistant Producer Scott Nielsen in where he confirms the next NFS title will be NFS Underground 2. During the chat he revealed several details on what to expect in the sequel such as: possibility for replay and observer/spectator mode, better online/cheat security, most likely no track editor, larger amount of online slots (NFS:U only had 4), better and more realistic physics, an expanded car list, option to turn off collisions, overhaul of the chat system/interface, better damage model.

#4
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
tare rau!!! de abia astept!!! :oK:

#5
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
meeee toooo

underground cu damage, etc.. merita
grafica in linii mari cred ca va ramane aceeasi, doar cu cateva imbunatatiri.

sa vedem ce va iesi

#6
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Cred ca va fi tot un arcade, dar orice joc nou e bun venit.

#7
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Mai bine îl numeau 2 Need 2 Speed ca să scoată și mai mult în evidență filmul din care s-au inspirat.

#8
cobra11

cobra11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 02.06.2003
ce astia deja vor sa-l scoata la sfarsitul anului? mira-ma's

#9
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Sper sa remedieze si ei unele din problemele din NFSU1. Jocu ala a fost o relatie de genu love-hate. L-am iubit dar in acelasi timp mi-a scos si peri albi cu o gramada de tampenii legate de gameplay. Dar tot l-am terminat!

#10
blueghost

blueghost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 17.04.2003
pot sa spun ca i-am injurat pe programatorii lui NFSU cat nu am injurat in toate jocurile pe care le-am jucat pana acum la un loc. insa cred ca daca as fi avut un volan ar fi mers mai usor. si intradevar nici eu nu m-am lasat pana nu l-am terminat.

#11
YuRy

YuRy

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.09.2003
deci ... mersii ca ai copiat articolul de aici NFS : Underground 2

cu tot cu poza si alea ...

nu trebuia ... te dau in juden-garda pt. copirait ( kidin` ... da macar sa stie lumea de unde se fura ) :D

#12
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
YuRy articolul il gasesti peste tot pe net.

Mai mult cred ca este doar pentru publicitate acest post.

Pe site-ul TAU a fost pus in 24 iar Azzido a postat in 23.

#13
YuRy

YuRy

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.09.2003
hmmm ... inseamna ca o fi luat ori de pe Gamershell ori gamingpipe.com ... depinde ...

( eu in general nu ma uit la data ) ...

* ( nu ca imi bat news-writerul ... am fost pe GamersHell si e cam acelasi articol, al draq plagiator ... )

on topic : numele jocului e patetic ... i-au dat nume de Undeground 2 cand puteau sa continue seria si sa ii dea un alt nume ( ex. Flaming tires ... sau ceva de genu ... habar n-am ) ...

am inceput sa cred ca marile studiouri de jocuri se bazeaza pe "mulgerea" unui joc de-al lor care a devenit in scurt timp foarteeee popular ... ( in cazul nostru, mulgerea seriei NFS, asta fiind al catelea in serie ?! )

#14
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
sa vedem ce va iesi
daca are si dammage...
si mai bestial ar fi daca cursele s-ar disputa si pe zi

#15
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004

Quote

Originally posted by catabit
...
si mai bestial ar fi daca cursele s-ar disputa si pe zi


N-ar fi deloc rau sa vedem asa ceva.

#16
YuRy

YuRy

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.09.2003
mda ... desi daca deja ii zice Underground 2, cu siguranta vor face cursele chiar UNDER-GROUND ...

adica ... tot noaptea ...

no chance ... pe bune ...

#17
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
mmmda

#18
YuRy

YuRy

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 17
  • Înscris: 23.09.2003
off-topic : nu vreau sa par altceva dar poate scriai mai mult de 5 caractere

... itzi recomand metoda "tresascriumaimultde10caractere"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate