Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Profa idioata

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007
:D Mdea... faza e ... Profa noastra de mate ne-a dat 50 de exercitii in vacanta asta. Voua vi se pare corect? I mean,is this macar legal ?! Ma rog... daca nu le aducem avem nota 2 cu totii  :(

#2
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Poti sa nu le faci, ca mai mult ca sigur jumatate din clasa nu o sa le faca. Dar sa stii ca o sa te ajute mai incolo, iar 50 de exercitii sunt un nimic pe langa cate o sa faci pentru teste nationale/bac.

#3
dedy66

dedy66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 13.01.2007

 TheDrummerBoy, on Feb 8 2008, 21:28, said:

:D Mdea... faza e ... Profa noastra de mate ne-a dat 50 de exercitii in vacanta asta. Voua vi se pare corect? I mean,is this macar legal ?! Ma rog... daca nu le aducem avem nota 2 cu totii  :(
Sa iti zic o faza de dupa vacanta de Craciun. AM avut de citit o carte la lb. romana. Au citit-o doar 2 eleci din 19  :rolleyes: . Ne pune la restul 3 , cand un coleg se ridica in picioare si ii zice : "Doamna profesoara, am vazut la TV ca s-a dat o lege in care se interzice temele pe vacanta." Profa a ramas muta  :lol: . Nu a tinut cont de asta si toti am avut 3. Ti-am raspuns la o intrebare. ;)

#4
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,897
  • Înscris: 06.10.2003
50 de exercitii fizice sau ce?
De mate? Alea se fac in 1-2 zile maxim ....

Io faceam mate in vacanta de placere, de pe la pranz pana la 1-2 noaptea, zi de zi ...Si mi-a prins extrem de bine ....

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 shiva, on Feb 8 2008, 23:08, said:

50 de exercitii fizice sau ce?
De mate? Alea se fac in 1-2 zile maxim ....

Io faceam mate in vacanta de placere, de pe la pranz pana la 1-2 noaptea, zi de zi ...Si mi-a prins extrem de bine ....
Asa e..si eu la fel  :peacefingers: Tinere, sa nu crezi ca profesoara ti-a dat acele exercitii degeaba! Iti vor folosi foarte mult la bac, si in plus de asta economisesti niste bani pe care i-ai fi dat pe meditatii pe urma!  ;)

#6
Addy_G

Addy_G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 17.06.2006
50 si  deja esti  :deadtongue:  ? Eu zic ca, tu, esti doar lenes , si  ca ai prea mult timp la dispozitie , incat iti permiti sa deschizi topicuri idioate.
E simplu doar . Iei cartea in mana , pixul sau stiloul si le faci ...
Don't  :nonobad: be a crybaby

#7
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Am auzit si eu pe la stiri ca nu ar fi legal, dar EU nu as indrazni sa ii spun asta vreunui profesor. Daca tu esti mai curajos...

Dar nu puteti sa le impartiti? Fiecare face acolo cate 5 exercitii si gata.

#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Mergi și te distrează, dă-le naibii de exerciții! Cine mai învață în ziua de azi în liceu? Stai pe net, hi5, bagă o manea într-un club de fițe...

Ce rost are să înveți?

#9
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007
Bei...tineri ai generației Pro...
Profa nu e tâmpită că v-a dat ceva de muncă :angry:
În schimb, fără să generalizez, sunteți cam praf la toate temele vieții  :thumbdown:
Nu v-ar strica niște practică pe șantierele patriei ... doar ca să vedeți adevăratele greutăți.

Edited by Maresalul, 08 February 2008 - 23:33.


#10
zalman

zalman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 10.09.2007

 shiva, on Feb 8 2008, 23:08, said:

50 de exercitii fizice sau ce?
De mate? Alea se fac in 1-2 zile maxim ....

Io faceam mate in vacanta de placere, de pe la pranz pana la 1-2 noaptea, zi de zi ...Si mi-a prins extrem de bine ....


ce relultate ai avut pe la olimpiada de mate?? ca la atata munca banuiesc ca au venit si rezultate...

@TheDrummerBoy:daca le faci le faci pentru tine...nu de frica acelui 3...o sa vezi ca peste cativa ani (daca te intereseaza cat de cat invatatura) o sa te ajute...

acum sunt in cls a9a..calculeaza cat am avut de munca la matematic anul trecut

100 de variate x 15 probleme /varianta (doar la matematica)

#11
bellatrix_

bellatrix_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 17.11.2007

 TheDrummerBoy, on Feb 8 2008, 16:28, said:

:D Mdea... faza e ... Profa noastra de mate ne-a dat 50 de exercitii in vacanta asta. Voua vi se pare corect? I mean,is this macar legal ?! Ma rog... daca nu le aducem avem nota 2 cu totii  :(

Hai ma ce dracu', si daca iti da 2 CE? Eu recunosc sincer ca mi-a fost scarba de matematica din clasa I si pana in ultima zi de liceu, profu' n-a vazut un rand pe post de tema de la mine ( o data pentru ca oricum n-as fi stiut sa o fac, sa dadeau teme destul de rar si in general chestii "deosebite",  si a doua oara pentru ca oricum nu isi facea nimeni tema la mate), si ne-a dat 2 de cateva ori tuturor. Si? Tot nu-si facea nimeni tema :lol: Iar pt bac nu am facut zeci de exercitii cum vad ca ameninta unii p-aici ca o sa faci, am luat o culegere d-aia cu teste de bac, am invatat formulele si am rezolvat ce stiam. Prima parte a fost jenanta ( daca pana si mie mi s-a parut jenanta iti dai seama ce greu a fost), la a doua am facut vreo 2 subpuncte si atat, mai un desen mai o formula si am luat aproape 8 la bac la mate.

 duculeana, on Feb 8 2008, 18:16, said:

Asa e..si eu la fel  :peacefingers: Tinere, sa nu crezi ca profesoara ti-a dat acele exercitii degeaba! Iti vor folosi foarte mult la bac, si in plus de asta economisesti niste bani pe care i-ai fi dat pe meditatii pe urma!  ;)
La noi se dadeau teme pana si la religie. Ma intreb oare de ce nu le-am vazut utilitatea pana in prezent si cat de mult mi-ar fi folosit mie toate temele la matematica pe care nu le-am facut. In vacanta aveam lucruri mai bune cu care sa pierd timpul ( cum ar fi sa ies afara sau sa plec la munte/ mare/ bunici sau sa citesc o carte sau sa ma duc la patinoar/strand, etc...)  decat sa stau sa fac teme la toate prostiile.

Edited by bellatrix_, 08 February 2008 - 23:55.


#12
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
doar 50 ? O nimica toata.
Noi ne antrenam pe culegeri de Gheba , Petrica etc.

Edited by cutler, 08 February 2008 - 23:54.


#13
PixulMeu

PixulMeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 07.04.2007

 bellatrix_, on Feb 8 2008, 23:53, said:

Hai ma ce dracu', si daca iti da 2 CE? Eu recunosc sincer ca mi-a fost scarba de matematica din clasa I si pana in ultima zi de liceu, profu' n-a vazut un rand pe post de tema de la mine ( o data pentru ca oricum n-as fi stiut sa o fac, sa dadeau teme destul de rar si in general chestii "deosebite",  si a doua oara pentru ca oricum nu isi facea nimeni tema la mate), si ne-a dat 2 de cateva ori tuturor. Si? Tot nu-si facea nimeni tema :lol: Iar pt bac nu am facut zeci de exercitii cum vad ca ameninta unii p-aici ca o sa faci, am luat o culegere d-aia cu teste de bac, am invatat formulele si am rezolvat ce stiam. Prima parte a fost jenanta ( daca pana si mie mi s-a parut jenanta iti dai seama ce greu a fost), la a doua am facut vreo 2 subpuncte si atat, mai un desen mai o formula si am luat aproape 8 la bac la mate.


La noi se dadeau teme pana si la religie. Ma intreb oare de ce nu le-am vazut utilitatea pana in prezent si cat de mult mi-ar fi folosit mie toate temele la matematica pe care nu le-am facut. In vacanta aveam lucruri mai bune cu care sa pierd timpul ( cum ar fi sa ies afara sau sa plec la munte/ mare/ bunici sau sa citesc o carte sau sa ma duc la patinoar/strand, etc...)  decat sa stau sa fac teme la toate prostiile.
Se duce dr_c_l__ scoala asta. Astia mici deja ies tampiti din scoala. La facultate ajung handicapati mintal cu pretentii de intelectuali. In loc sa invatati frecati mentolu' pe net. La 20 o sa fiti ratati si o sa cereti in continuare bani de la taticu' sau/si mamica.

La munca cu voi putori ordinare.

Pe vremea mea se dadea cate un caiet - teme de vacanta.

#14
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Maresalul, on Feb 8 2008, 23:32, said:

Bei...tineri ai generației Pro...
Profa nu e tâmpită că v-a dat ceva de muncă :angry:
În schimb, fără să generalizez, sunteți cam praf la toate temele vieții  :thumbdown:
Nu v-ar strica niște practică pe șantierele patriei ... doar ca să vedeți adevăratele greutăți.
exact, daca nu le place scoala sa vada ce greu e sa castigi cativa bani si apoi sa faci diferenta.Mai bine e sa lucrezi pe branci pana aproape de eupizare pt niste bani sau mai bine termini scoala , dai l ao facultate si te angajezi undeva unde nu esti asa de josnic?Treaba ta mai baiete , daca 50 de exercitii te omoara <_<

#15
TheDrummerBoy

TheDrummerBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.08.2007
N-am zis ca ma omoara :D ... Am zis DACA E LEGALA CHESTIA ASTA !!! Ca in vacanta de vara ne-a dat 600!!!!

Si in plus,nu ma refeream la faptul ca suntem manelisti,si ca o sa iesim naibii retardati, cu Mercedesu' la poarta. Vroiam sa spun ca in alte tari nu ne indoapa cu atata mate.

Edited by aiptek, 09 February 2008 - 09:28.


#16
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

 TheDrummerBoy, on Feb 9 2008, 09:05, said:

N-am zis ca ma omoara :D ... Am zis DACA E LEGALA CHESTIA ASTA !!! Ca in vacanta de vara ne-a dat 600!!!!
si mai stii sa rezolvi vreun ex din alea 600? daca nu, inseamna ca degeaba le faci si pe astea 50 :rolleyes:

#17
novace

novace

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 08.07.2007
De curand am sustinut Testarea Nationala iar concluzia la care am ajuns este ca matematica se invata LUCRAND !!!!!
Acum depinde , poti termina liceul cu nota 5 fara sa intelegi de ce l-ai facut doar pentru diploma sau il poti termina cu 9 + dar si aici tragic pentru ca majoritatea materiilor sunt de tocit si nu ramai cu mare lucru.

Apropo , ce varsta are profesoara ta ?

PS : Eu nu suport acei profesori in varsta cu mentalitate comunista care considera ca este mai bine sa streseze/sperie/agreseze un elev pentru a invata decat sa ii vorbeasca frumos .

Va mai dura multe decenii pana sistemul de invatamant din Romania se va putea compara cu "scoala perfecta" unde elevul vine de drag precum Finlanda,Anglia,Polonia etc.

#18
pres.mar.only.me

pres.mar.only.me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 09.05.2007

 aiptek, on Feb 9 2008, 08:18, said:

exact, daca nu le place scoala sa vada ce greu e sa castigi cativa bani si apoi sa faci diferenta.Mai bine e sa lucrezi pe branci pana aproape de eupizare pt niste bani sau mai bine termini scoala , dai l ao facultate si te angajezi undeva unde nu esti asa de josnic?Treaba ta mai baiete , daca 50 de exercitii te omoara <_<
problema este ca de multe ori cei care merg la fcaultate cu banii lui taticul drept spaga ajung mai departe decat cei cinstiti care isi fca toate temele suplimentare la mate ( cel putin in general ) nici mie nu-mi plac ex la mate , dar stiu de ce se dau : sa te tina in forma . e ca si cum tot anul ai fcaut flotari si apoi o sapt nu mai faci . ti-e greu sa fcai din nou atatea cate ai fcaut pana acum .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate