Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Radio Prahova.

- - - - -
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#91
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Cât am fost la țară, în Prahova nu m-am culcat mai târziu de ora 1-1.30 ..

#92
cosmin_m70

cosmin_m70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.05.2012

View Postpufonel, on 4th August 2012, 01:44, said:

Daca asculti noaptea, vei vedea ca dau si multe melodii vechi (de ex in momentul asta e Michael Jackson - The Way You Make Me Feel  :bouncey: Noaptea sunt cam jumatate hituri actuale si mjumatate melodii mai vechi. (Ma refer la radioul in FM).

Canalele online sunt OK, dar n-ar strica o varietate mai mare a pieselor, parca se repeta cam des pe unele canale. Si mi-ar placea sa apara si titlul melodiei.
Salut Pufonel.
Noaptea,gasesti in playlist si muzica mai veche,ziua postul se axeaza pe segmentul mai tanar si nu auzi melodii mai vechi de anii '90.Asta nu inseamna ca nu cautam sa alegem cu atentie hiturile la moda.
Pe canalele on-line,este un playlist care are un anumit numar de melodii.Ne vom stradui sa achizitionam un soft mai performant care sa afiseze si melodia in redare si pe cea care urmeaza.
Va multumim pentru feedback :)
Cosmin M,tehnic Radio Prahova :)

#93
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La fel merge si playlistul PROFM, noaptea 1 din 2, maxim 3 piese este veche.

#94
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Buna treaba, domn' Cosmin, tineti-o tot asa! :thumbup: Ma bucur mai ales ca tineti cont de feedback-ul de la ascultatori. Nu sunt multe posturi care fac asta.

#95
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Baietii de la tehnic au fost la inaltime. Azi noapte pe la 12 a picat emitatorul si dimineata la 8 era deja in functiune. Inca odata bravo pentru ca va faceti treaba, ceea ce inseamna ca ne respectati pe noi, ascultatorii! :thumbup:

#96
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

View Postpufonel, on 5th August 2012, 01:10, said:

Buna treaba, domn' Cosmin, tineti-o tot asa! :thumbup: Ma bucur mai ales ca tineti cont de feedback-ul de la ascultatori. Nu sunt multe posturi care fac asta.

E bine ca tine cont de feedback-ul de la ascultatori. Ma intreb oare care dintre aceste radiouri comerciale: Chiss Fm, PRO FM, radio zu si 21 tine cont de feedback-ul unui ascultator? Cred ca nici macar unul.

#97
cosmin_m70

cosmin_m70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.05.2012

View Postpufonel, on 17th August 2012, 22:11, said:

Baietii de la tehnic au fost la inaltime. Azi noapte pe la 12 a picat emitatorul si dimineata la 8 era deja in functiune. Inca odata bravo pentru ca va faceti treaba, ceea ce inseamna ca ne respectati pe noi, ascultatorii! :thumbup:
Salutare tuturor!
Intr-adevar,a fost o problema la reteaua electrica a cladirii  unde este amplasat emitatorul. Independent de vointa noastra,o problema ivita la tabloul electric ne-a lasat fara curent la emitator,media-convertor (F.O) si procesorul de sunet.Am remediat problema si din nou am fost in eter :)
Va multumim fiindca sunteti alaturi de noi si incercam sa avem un up-time cat mai bun. Efectuam verificari periodice la echipamentele tehnice in asa fel incat emisia sa se desfasoare fara probleme si sunetul sa fie de calitate! Zilele acestea,am imbunatatit reglajele de sunet la vocea DJ-ului din emisie,in asa fel incat sunetul sa fie mai cald si fara distorsiuni armonice.Compresia a fost reglata in astfel incat sa nu existe supramodulari si nici calitatea vocii sa nu fie deformata,sunetul sa fie natural.La muzica,spectrul de frecventa este intre 30 - 15 Khz,corespunzand normei HI-FI pentru FM.
Am raspuns mai tarziu la acest mesaj fiindca mai am si alt job dar voi veni cu informatii in aceasta sectiune,oricand!
Cu stima,Cosmin Mares,tehnic Radio Prahova :)

Edited by cosmin_m70, 23 August 2012 - 00:11.


#98
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
De unde aflu si eu ce melodie s-a difuzat azi ( 19.09 ) pe la ora 9:40 la radio prahova ?

#99
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Azi am observat ca au schimbat RDS-ul. Acum e
PRAHOVA_
HAI_____
HITURI_!
HAI_____
HITURI_!

Asa apare, si parca Prahova tine mai mult decat celelalte.

In plus slogamul asta nou mi se pare tampit, mai bun era "suna bine, bine!" :D

#100
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
Hai Hituri? Pe bune?!?!
No comment :lol:

Edited by SebyD, 03 April 2013 - 08:49.


#101
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Asta e sloganul, cam din toamna trecuta. Doada aici.

Si apropo: la multi ani RPH! Azi fac 20 de ani si le doresc sa continue tot asa macar inca 20!

#102
Tehnicul_IT_C

Tehnicul_IT_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.01.2013
Salutare tuturor!
Multumim pentru urarile ce ni le-ati adresat si speram sa fiti alaturi de noi,inca 20 de ani cel putin!Posted Image Posted Image

#103
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,888
  • Înscris: 14.10.2008
Imbatranim nene pana atunci, 30+20=50 holly shit! Posted Image

#104
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Lasa, sa fim noi sanatosi, si ei pe langa noi :cheers:

La fiecare aniversare a RPH imi aduc aminte de Gabi Dobre, un excelent om de radio care a avut un drum mult prea scurt prin viata. Odihneasca-se in pace!

#105
hasmote

hasmote

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 23.03.2014
ce power are PHFM?

#106
Tehnicul1970

Tehnicul1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.05.2013

View Posthasmote, on 19 iulie 2014 - 04:14, said:

ce power are PHFM?
Si daca iti spune cineva puterea de emisie,poti dormii linistit noaptea? Te cam roade curiozitatea!
Uite un LINK despre masurarea puterii de emisie,documenteaza-te,ia-ti aparatura si esti invitatul meu sa vezi ce putere de emisie are Radio Prahova pe antene!
Numai bine!
LINK
http://www.radioamat...view.php?id=191

Edited by Tehnicul1970, 25 July 2014 - 00:57.


#107
hasmote

hasmote

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 23.03.2014
Foarte interesant de analizat articolul. Era o pura intrebare pe un forum dedicat acestor radiouri, ce este asa absurd? Daca sti bine daca nu iarasi bine, nu trebuie sa fi asa impertinent...

#108
Tehnicul1970

Tehnicul1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 02.05.2013

View Posthasmote, on 25 iulie 2014 - 01:06, said:

Foarte interesant de analizat articolul. Era o pura intrebare pe un forum dedicat acestor radiouri, ce este asa absurd? Daca sti bine daca nu iarasi bine, nu trebuie sa fi asa impertinent...
Nu sunt impertinent,sunt... chiar tehnicul lor! Iar informatia ceruta,nu este nevoie s-o fac publica! Ca informare,emitem cu puterea aprobata!
Vezi ca ti-am raspuns pe privat despre ceea ce am mai discutat acolo.
Numai bine!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate