Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Radio Prahova.

- - - - -
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#289
cosminmares2029

cosminmares2029

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2023

View Postdxvidelegeo, on 24 februarie 2024 - 08:50, said:

ieri intre campina si ploiesti..intra peste el 99,2 cozia..kiss
si la predeal pe 99,2 era kiss
de ce nu sckimba frecventa..
in ploiesti da sunet bun..dar radio expirat fara animatie..era vineri ieri..nu sarbatoare..iar muzica nu era chiar hit
se va ceda..se va vinde..nu va rezista
Buna seara! Sunt Cosmin Mares si tin sa te informez pe aceasta cale, de faptul ca am efectuat personal astazi, o serie de probe tehnice de receptie, atat pe DN1 in drum spre Campina, in Municipiul Campina (da, este "Muncipiu"Posted Image ), receptia Radio Prahova, fiind calitativa pe tot tronsonul de drum, in oras, la Cornu si imprejurimi. Am efectuat probe atat din mersul masinii cat si in stationare. Semnalul superior chiar si altor locale ce emit din Ploiesti. Nu ne suprapunem cu Kiss FM Cozia, in niciun loc un de am efectuat probe, nici pe tronsonul Ploiesti - Campina. Asa ca, afirmatiile DVS. privitor la faptul ca ar fi interferente cu statia ce emite pe aceeasi frecventa, de la Cozia, NU se confirma! Am si imagini inregistrate, totul s-a efectuat cu dovezi, nu sunt probleme!
Rugamintea mea, nu mai dezinformati cititorii, ascultatorii postului de radio Prahova si ai altor posturi din alte zone ale tarii, nu mai raspanditi informatii eronate, verificati-va aparatura din dotare. Va spun asta, cu tot respectul!

#290
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 23.08.2020
he he
sunt radioamator..sunt peste tine..tehnic..
eu pe passat am doua tunere DX..PROFI..BAT LA FUND ORICE TUNER..AUTO
nu mi zice tu mie..tu si 007..ce prind eu pe masina..ca nu tine..sa mint
kiss 99,2 va casapeste pe predeal chiar..aveam kiss cozia acolo..si mai ales pe campina - ploiesti..unde ieri am testat
las o asa ca macane..
va face muci kiss cozia..pe aparatele mele
asa ca..las o balta

Edited by dxvidelegeo, 24 February 2024 - 23:18.


#291
cosminmares2029

cosminmares2029

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2023

View Postdxvidelegeo, on 24 februarie 2024 - 23:15, said:

he he
sunt radioamator..sunt peste tine..tehnic..
eu pe passat am doua tunere DX..PROFI..BAT LA FUND ORICE TUNER..AUTO
nu mi zice tu mie..tu si 007..ce prind eu pe masina..ca nu tine..sa mint
kiss 99,2 va casapeste pe predeal chiar..aveam kiss cozia acolo..si mai ales pe campina - ploiesti..unde ieri am testat
las o asa ca macane..
va face muci kiss cozia..pe apratele mele
asa ca..las o balta
Stiu ce "tunere" aveti pe Passat, decalibrate in ultimul hal, am vazut in niste videoclipuri mai vechi, postate aici pe Softpedia, cu link spre Youtube. Nu ma bazez, nici pe testele DVS, nici pe opiniile ce le aveti, am vazut de multe ori ca sunteti duplicitar, eu verific de ani buni emisia acestui post de radio, stiu foarte bine unde si cum se receptioneaza. Hai sa fim obiectivi si sa verificam cu aparate de radio reglate ca la carte, cu antenele radio acordate corect pe frecventa, nu cu aparate reglate din surubelnita "la ureche" si cu capatele de banda date peste cap. Am reparat si acordat aparate de radio extrem de multe, nu are rost sa intram in detalii. Ce va pot spune in incheiere, Radio Prahova, are putere de emisie conform licentei, acopera bine zonele din proiect, iar receptia este cu densitate mare pe traseul pe care si DVS. v-ati deplasat. Normal ca mai pot aparea in functie de relief, mici zone cu fasait, este firesc in mersul masinii. Dar in zonele unde am efectuat astazi probe, Campina, Cornu, imprejurimi, NU am constatat probleme de genul... suprapunere cu Kiss FM Cozia. Cel putin, nu pe traseul la care faceati referire. Da, au fost probleme in trecut, in zona Aricestii Rahtivani si Floresti, erau suprapuneri cu Kiss FM Cozia. Dar problema s-a imbunatatit de cand s-a aprobat putere marita in antene, conform licentei.
Asta am avut de spus, nu vreau deloc sa intram in polemica, vreau sa informam corect cititorii si ascultatorii nostri, despre calitatea receptiei.

#292
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 23.08.2020
e ok
dar sa mi spui ca tunerele mele..sunt reglate pe surubelnita..e o jignire mare mie..
e treaba ta ce intelegi, nu pentru tine am postat realitatea din teren
repet..vineri..de la campina spre ploiesti..eu pe 99,2 aveam kiss fm..
ca nu crezi e alta treaba..
si eu ma retrag..si spun ce am prins nu pot minti de dragul tau
pa

#293
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Eu confirm , venind acum 25 feb. dinspre Brașov. Între Campina și înainte chiar și după , doar Prahova , nu am sesizat deloc Kiss. Atentie recepția pe un telefon Xperia   de la Sony din 2014. Evident densitatea nu este cea dorita fiind din oraș , dar fata de oricare post de acolo, 99.2 PH este omniprezent încă de la Busteni fara probleme.

Edited by Cristy0007, 25 February 2024 - 21:42.


#294
andrewking

andrewking

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 16.11.2022
Prahova vine și în Argeș. De 2 ori l am scos peste Cozia

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate