Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Este Service Pack 2 pentru Windows XP un update necesar?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

Quote

Originally posted by add
cum mos craciun ajungeti sa va instalati prostii de astea? singuri sau vrun prieten "bine" intentionat???  eu nu am folosit  pana acum nici un firewall, si inafara de un adware la genu search.ws nu am avut in viata mea!  nustiu cum va ploconiti voi cu tot felul de nenorociri! nu va uitati cand dati OK?


Subscriu.
Si sunt conectat non stop.
Dar parca mi-as pune si eu SP2 macar sa vad cu ce se mananca.

#38
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
acu,m am auzit ca a scos Ms un tool cu care poti sa vezi daca sistemul tau poate accepta sp2, sa nu existe incompatibilitati! WTF???

#39
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Daca nu ma insel faza asta este si la XP Gold (adica XP fara nici un SP nimic..) cand verifica (daca nu ma insel) atat hardware cat si software compatibilitatile cu el. MI se pare o chestie destul de dragutza.

#40
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Ce nu-mi place mie la microsoft e ca tinde sa se bage peste tot! In sensul ca practic iti instaleaza fortat softuri si softulete la gramada cu cate un pack! Poate ca nu toata lumea vrea sa foloseasca firewallul lor, media player-ul lor etc etc. Exista gusturi si necesitati! Pana una alta mie sp2 mi-a facut o gramada de driblinguri si figuri de l-am dezinstalat! Cand voi instala windows pe curat atunci il pun! Sau poate apare o diferentiere sp2upgradeofsp1 si sp2 normal. Din cate am citit sunt destui utilizatori nemultumiti de sp2!

#41
boooggy

boooggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 23.05.2004
folositi XPLite professional asi scapati de wmp Windows Movie Maker Internet Explorer outlook express si alte programele de 3 lei de la microsoft!!!!

#42
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Abia a aparut versiunea finala, de acuma sa vedem pareri..

#43
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,663
  • Înscris: 15.06.2004
sau reduceti kit-ul cu nLite

#44
z0z

z0z

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 05.05.2003
Am instalat SP2, am dezactivat Firewall-ul si mi-am instalat un antivirus. Nu mi se pare ca se misca mai repede dar nici mai incet, merge ok. Imi functioneaza toate programele, exact cum ma asteptam.
Ca sa dezactivez firewall-ul (care mie mi se pare destul de bun) mi-au trebuit cateva click-uri de mouse.

"Programele de 3 lei de la Microsoft" sunt, de fapt, gratuite. Nimeni si nimic nu te obliga sa le folosesti, asa cum nimeni nu te obliga sa folosesti sistemul de operare. Este o decizie comerciala, exact ca atunci cand v-ati duce sa cumparati un DVD, sau o combina muzicala.

Acum, daca vreti neaparat sa hulim pe Microsoft ... nici o problema, dar pe thread-ul asta ramaneti la subiect: este SP2 necesar ?
Eu zic ca da, imbunatatirea modelului de securitate este un pas inainte spre realizarea un desktop mai sigur, mai prietenos, IE6 SP2 se misca mai bine, actualizarea sistemului de operare este un lucru la care trebuie sa ne gandim in mod serios indiferent de platforma sau aplicatii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate