Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Teo, "Cârcotașii" și Mircea Radu, campionii „TV MANIA“.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

TEO, „CÂRCOTAȘII" ȘI MIRCEA RADU, CAMPIONII  „TV MANIA“.


Vedetele au obtinut cel mai mare numar de distinctii, in cele sapte editii a Premiilor „TV MANIA“
care au avut loc pana acum.                                  
  •                                  Teo, Mircea Radu si „Carcotasii” sunt cele mai premiate vedete de-a lungul celor sapte editii ale Premiilor "TVmania". Teo a fost „cea mai populara vedeta” din 2002 pana in 2006, timp in care a prezentat emisiunea cu acelasi nume la Pro TV. Anul acesta, categoria respectiva nu a existat. Teo se afla in topul premiilor "TVmania", in decursul celor sapte ani obtinand sase distinctii. Unul dintre ele a fost adjudecat pentru „cea mai simpatica mamica” in 2004.
  • „Carcotasii” au fost favoritii publicului, castigand premiul pentru „cea mai buna emisiune de divertisment” aproape in fiecare an.
  • In 2004, singurul an cand nu a existat aceasta categorie, a fost introdusa distinctia „cel mai reusit cuplu de prezentatori”, unde au castigat tot Huidu si Gainusa.
  • Mircea Radu a fost desemnat cel mai sexy star TV in patru ani consecutiv, la care se adauga distinctia din anul 2001, singurele exceptii fiind anii 2002 si 2003, cand Virgil Iantu a obtinut premiul.
  • A cincea oara cel mai sexy star, prezentatorul emisiunii „Din dragoste” a starnit imaginatia publicului la gala din acest an. „Ar trebui sa se spuna categoria Mircea Radu”, s-a auzit din sala.
  • Frustrat ca a luat mereu acest premiu si niciodata pentru emisiunea „Din dragoste”, Mircea Radu a incercat sa explice succesul: „Cred ca numele categoriei ar trebui schimbat, pentru ca toti cei nominalizati avem si altceva - farmec”.
In gratiile publicului.
  • Televiziunile conduse de Adrian Sarbu (Pro TV si Acasa TV) au fost cele mai premiate din istoria galelor "TVmania", obtinand 26 de premii. Printre acestea: patru pentru „cele mai bune stiri”, trei pentru „cel mai bun prezentator TV” (Andreea Esca), doua pentru „cea mai buna emisiune pentru oameni obisnuiti” („Dansez pentru tine”) si doua pentru „cel mai bun prezentator de stiri sportive” (Raluca Arvat).
  • Pe locurile imediat urmatoare, la numai un trofeu diferenta una de cealalta, s-au situat "Intact", care a obtinut 15 premii, si Prima TV, cu 14.
PALMARES.
Cei mai cei la numarul de premii.

  • In decursul celor sapte ani, revista „TVmania” a acordat peste 70 de premii vedetelor TV si emisiunilor preferate de telespectatori.
6 premii: Teo și „Carcotasii”;

5 premii: Mircea Radu;

4 premii: Stirile Pro TV și Robert Turcescu;

3 premii: Observator, Marius Tuca, Monica Barladeanu, „Surprize, surprize!”, Emil Gradinescu, Andreea Esca, „Vrei sa fii miliardar?” și Virgil Iantu;

2 premii: Simona Patruleasa, „Dansez pentru tine”, Raluca Arvat și „Vacanta mare”;

1 premiu: Nicoleta Luciu, Andreea Marin, „Trasniti in NATO”, „Lacrimi de iubire, „Numai iubirea, „Eu, tu, taticu’ si tatal”, Constantin Cotimanis, „Tradati in dragoste”, Catalin Maruta, Lucian Mandruta, Radu Naum, Andreea Raducanu, Florin Calinescu și Mugur Mihaescu;

Premiul special Cristian Topescu: Costi Pruma, Emilian Voicu, Daniel Bontea, Marius Ancuta, Costi Mocanu, Felix Draghici, Mihai Mironica, Vadim Vajeu, Radu Naum, Radu Banciu și Razvan Spiridon.
Sursa: http://www.evz.ro/ar...hp?artid=334331
[ http://www.evz.ro/pictures/normal/19carcotasii_RzV.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]                                                                                                                                                                                                                             Carcotasii au primit premiul de la Luis Lazarus, personaj nelipsit din programele lor.

Edited by megafanro, 14 December 2007 - 04:34.


#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006
Premiile din acest an:

Quote

Premiile TV Mania 2007
A mai trecut un an, a mai trecut o editie a Premiilor TV mania. A saptea deja. Ca de obicei, numeroase vedete de televiziune ne-au raspuns la invitatie si au participat la spectacolul prezentat anul acesta la Sala Toma Caragiu a Teatrului Bulandra din Bucuresi. Show a fost si pe scena, unde Marius Florea Vizante ne-a cucerit inca o data in rol de amfitrion, dar si in foaier, acolo unde invitatii s-au oprit pentru comentarii si discutii amicale.
Dupa indelungi pregatiri, emotii, surprize, discursuri de multumire, regrete, blituri si o ceremonie pe masura, e timpul sa ii prezentam pe castigatorii Premiilor TV mania 2007. Dumneavoastra i-ati votat, noi i-am fotografiat si i-am luat la intrebari.

Cea mai buna emisiune de stiri: Stirile Pro TV (Pro TV)
"Suntem prezenti peste tot, noi avem cele mai bune materiale si cele mai bune subiecte." - Monica Dascalu

Cea mai buna emisiune de divertisment : Cronica Carcotasilor (Prima TV)
"Publicul care citeste TV Mania este foarte compatibil cu publicul care se uita la Cronica Carcotasilor." - Serban Huidu

Cea mai sexy vedeta TV: Simona Patruleasa (Antena 1)
"Emotiile parca au fost de zece ori mai mari decat prima oara pentru ca acum nu ma asteptam."

Cel mai bun serial romanesc : Trasniti in NATO (Prima TV)
"Suntem foarte fericiti, pentru ca am perseverat si am reusit sa castigam acest premiu. De fiecare data am sperat ca vom castiga, dar de data aceasta chiar am reusit." - Bogdan Dumitrescu

Cel mai important transfer al anului: Catalin Maruta (Pro TV)
"La Pro TV am gasit o echipa care sa-mi suporte nebuniile si sa indeplineasca lucrurile pe care le-am cerut."

Premiul Cristian Topescu: Costi Pruna si Emilian Voicu, comentatori sportivi la Sport.ro
"Cu redactia de sport de la Pro TV am mai castigat premii, acesta este insa primul meu premiu individual." - Costi Pruna

Cel mai sexy star TV: Mircea Radu (Antena 1)
"Daca asa au decis cititorii TVmania, care sunt telespectatori, inseamna ca ei au dreptate."

Cea mai buna emisiune despre oameni obisnuiti: Dansez pentru tine (Pro TV)
"Meriti sa castigi atunci cand muncesti atat de mult precum echipa de la "Dansez pentru tine!" - Mihai Petre

Cel mai bun comentator sportiv: Radu Naum - (TVR, Eurosport)
"Comentatorii care vin din urma ar trebui sa faca mai mult decat sa cunoasca bine un sport."

Cel mai bun realizator de talk-show : Robert Turcescu (Realitatea TV)
"Sunt foarte bucuros, dar promit ca anul viitor o sa-i las premiul si lui Dan Diaconescu."

Cel mai bun reality-show : Tradati in dragoste (Prima TV)
"Acest premiu incununeaza munca echipei Tradati in dragoste. Suntem onorati si vom continua pe aceeasi linie."
Direct de la sursa :)

E clar ca gusturile romanilor (cel putin a celor care cumpara revista TV Mania) nu s-au schimbat prea mult in ultimii ani, insa pe de alta parte nici televiziunile de la noi n-au venit cu noutati extraordinare. Imi pare bine ca a castigat Radu Naum, unul dintre cei mai buni comentatori de sport din Romania. In rest, ma mir ca n-a luat Diaconescu (probabil mergea la Emisiuni despre oameni (ne)obisnuiti :naughty:

#3
ghyo

ghyo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 698
  • Înscris: 16.01.2005
daca turcescu e "cel mai bun realizator de talk-show" de ce are audienta atat de slaba  :lol:  :lol:

#4
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Asta nu mai stiu... dar conteaza, cel putin pentru mine, ca premiile acordate de TV Mania sunt in armonie cu preferintele mele... in mare! :D Si ca mine multi altii.... dar stii cum e, gusturile nu se discuta!

#5
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,889
  • Înscris: 28.11.2006

View Postghyo, on Dec 19 2007, 22:46, said:

daca turcescu e "cel mai bun realizator de talk-show" de ce are audienta atat de slaba  :lol:  :lol:
Poate ma repet, dar daca era dupa audienta, lua Diaconescu :D Oricum TV mania e mai "scuturata" decat, de exemplu, Libertatea (chiar daca fac parte din acelasi trust de presa), asa ca si publicul sau e mai educat. Daca ar fi fost premiile Libertatea, ar fi luat Elodia la cel mai bun serial si Ziua judecatii la divertisment :death:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate