Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Teszari pune gaj 80% din RCS&RDS

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
124 răspunsuri în acest subiect

#109
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007

 cooliooo, on 7th June 2010, 13:21, said:

io nu contest datele alea (fara link-uri catre surse, or something) care par voioase, insa nu si asta a fost parerea alora carora li s-a aratat valiza cu bonduri....
de curiozitate, cati din aia 1,35 mil. la Digi Mobil au primit serviciul gratuit (cu ceva minute incluse)?
"promovarea noilor servicii prin intermediul SMS-urilor trimise clientilor" - asta-i "marketing de forum".....nu ca upc ar fi mai breji la capitolul hd.....
Problema cu bondurile a fost alta, ZF a publicat un articol.

Majoritatea. Dar tot majoritatea celor care au abonamentul gratuit au tarife de 1,2 sau 8 centi pentru apeluri pe cand cei care platesc 2 euro au nelimitat in retea si tarife mai mici. Se compenseaza.

E doar o opinie personala, n-am nimic de a face nici cu RDS nici cu vreun alt operator.

#110
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006

 danutz1, on 7th June 2010, 12:54, said:

So, e usor a scrie posturi cand nimic nu ai a spune...
bun
atunci fa si mie rost de un modem 3g rds
am luat in masina un angajat de la deranjamente si la cat de beat era, a apucat sa imi spuna ca se aduc foarte putine modemuri si alea sunt deja date

eu ce trebuie sa cred? ca rds merge bine?
o fi mergand fibra
in rest sunt praf

daca te uiti bine in toate punctele ai scris acoperire hdspa nationala (daca veniturile permit)
iti spun eu de pe acum ca n`o sa le permita, atat timp cat au lansat un serviciu si nu poti profita de pe urma lui.. ca esti provider sau utilizator final.

#111
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009

 Cutzu, on 7th June 2010, 13:47, said:

daca te uiti bine in toate punctele ai scris acoperire hdspa nationala (daca veniturile permit)
iti spun eu de pe acum ca n`o sa le permita, atat timp cat au lansat un serviciu si nu poti profita de pe urma lui.. ca esti provider sau utilizator final.
Este supersimplu să faci upgrade la ceva existent vis-a-vis de a face ceva de la 0. Telefonia funcționează. Hsdpa "național". Iar ne lovim de chestia asta cu "național" care ar însemna 100%. Normal ar fi să se spună "x% la nivel național".

Editat de kineceler, 07 iunie 2010 - 12:51.


#112
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu am facut rost de el inca din prima transa cand era bataie pe ele. A fost nevoie doar sa vizitez 2 casierii si sa stau o ora la coada.
Din ce a mai postat maistoru am vazut ca acum ar fi disponibile in majoritatea casieriilor, oricum nu strica sa dai un telefon sa intrebi.

Daca nu reusesti asa, maistoru sau catalinman te pot ajuta 100%

#113
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Da' știi... poate omu' nu stă în bucurești... une e cerul însorit...

Editat de kineceler, 07 iunie 2010 - 12:57.


#114
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007
Atunci poate sa intrebe la casieria din orasul lui si sa faca programare. In Craiova asa s-a procedat.

Editat de danutz1, 07 iunie 2010 - 12:54.


#115
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 06.02.2010

 danutz1, on 7th June 2010, 12:38, said:

Problema cu bondurile a fost alta, ZF a publicat un articol.
eu n-as crede chiar tot ce scriu ziarele.....

 danutz1, on 7th June 2010, 12:38, said:

Majoritatea.  .........
Se compenseaza.
se nuanteaza  :naughty:

 danutz1, on 7th June 2010, 12:38, said:

E doar o opinie personala, n-am nimic de a face nici cu RDS nici cu vreun alt operator.
io n-am insinuat c-ai avea vreo atitudine partizana.

#116
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.684
  • Înscris: 19.07.2008

 Cutzu, on 7th June 2010, 13:47, said:

bun
atunci fa si mie rost de un modem 3g rds
am luat in masina un angajat de la deranjamente si la cat de beat era, a apucat sa imi spuna ca se aduc foarte putine modemuri si alea sunt deja date
...
Si eu am patit chestia asta cu asteptatul, dar macar m-am trecut pe o lista de asteptare am lasat un nr de telefon si m-au contactat ei. Plus ca mi-au zis sa mai trec si eu din cand in cand sa intreb pe la caserie(am noroc ca sunt aproape de caseria centrala) .

#117
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.338
  • Înscris: 02.11.2008

 danutz1, on 7th June 2010, 10:07, said:

Alt topic mai potrivit nu am gasit.

S&P: RCS trebuie sa-si refinanteze datoriile, altfel isi va reduce investitiile

(...)

http://www.zf.ro/bus...titiile-6298413
Situatia nu e roz dar nici neagra. RDS are avantajul ca ofera serviciile la cele mai mici preturi de pe piata. Din acest motiv va fi ultimul dintre  operatori care sa-si faca griji pentru numarul de clienti. Pentru moment nu gafaie nici UPC si nici RTC, deci e OK!

#118
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.752
  • Înscris: 10.05.2008

 cooliooo, on 7th June 2010, 11:13, said:

mda, cica li s-a spus de acu 2 ani sa dea HD pe sat, tinand cont ca era mare probabilitatea de a repeta succesul initial cu lansarea dth.
au preferat insa sa investeasca in iptv.
Eroare sau nu, in scurt timp vom afla, won't we?
nu avea rost sa se arunce la hd pe dth atat timp cat nu avea concurenta pe segment.

#119
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 06.02.2010

 maistoru, on 7th June 2010, 14:05, said:

nu avea rost sa se arunce la hd pe dth atat timp cat nu avea concurenta pe segment.
that's deep.... pai, dupa gandirea asta, n-are rost sa te-apuci de nimic nou, ca n-ai competition.

#120
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Unii s-au apucat de dvb-c, alții s-au apucat de telefonie mobilă, internet mobil, iptv... și dvb-c. E bine că există diversitate. RCS&RDS nu dezvoltă niște investiții ca să fie o anume persoană fericită. Alții or să ne țină cu internetul limitat și la viteze de râs până murim.

Editat de kineceler, 07 iunie 2010 - 15:46.


#121
cooliooo

cooliooo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.465
  • Înscris: 06.02.2010

 kineceler, on 7th June 2010, 15:25, said:

.......RCS&RDS nu dezvoltă niște investiții ca să fie o anume persoană fericită. .......
"dezvolta niste investitii" ca sa faca mai multe persoane fericite, care se numesc actionari sau potentiali investitori.
io zic sa fi fericit ca le-a ridicat ratingul forumistu blackday ("Situatia nu e roz dar nici neagra") ca, mai acu ceva timp, erau clasificati de un forumist ca fiind "impotenti financiar"- nu stiu care, ca s-au sters la greu postari din aria de iptv. la ce le-o folosi, sincer nu stiu, ca mortul de la groapa nu-l mai intorci.

#122
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.625
  • Înscris: 06.10.2006

 creatura85, on 7th June 2010, 14:02, said:

Si eu am patit chestia asta cu asteptatul, dar macar m-am trecut pe o lista de asteptare am lasat un nr de telefon si m-au contactat ei.

La fel si-n cazul meu.
Sunasem sa imi iau comand DigiTV si m-au contactat ei dupa... 2 (doi) ani !!
Cand m-a sunat tipa sa ma intrebe daca mai sunt interesat de serviciile lor i-am zis ca nu e graba, sa revina dupa alti doi ani.

#123
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009

 cooliooo, on 7th June 2010, 20:36, said:

"dezvolta niste investitii" ca sa faca mai multe persoane fericite, care se numesc actionari sau potentiali investitori.
Treaba lor, compania lor. Cine vrea critică și cu asta rămâne. Sau se apucă să își facă o companie proprie cum îi place.

#124
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 821
  • Înscris: 15.01.2010

 Mocebon, on 7th June 2010, 20:47, said:

Sunasem sa imi iau comand DigiTV si m-au contactat ei dupa... 2 (doi) ani !!
Inca n-au batut recordul Romtelecomului. Am depus cerere in 1991. Mi-au instalat serviciul telefonic in 1999.  :thumbup:

#125
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005

 Mocebon, on 7th June 2010, 20:47, said:

Sunasem sa imi iau comand DigiTV si m-au contactat ei dupa... 2 (doi) ani !!
Cand m-a sunat tipa sa ma intrebe daca mai sunt interesat de serviciile lor i-am zis ca nu e graba, sa revina dupa alti doi ani.
Determinare nemteasca :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate