Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

chopper ptr incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
ishmael

ishmael

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.01.2007
Kawasaki el 250 b
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx

Attached File  686_1_Kawasaki_el250b.jpg   152.57K   140 downloads


nu pun la vanzari pentru ca este raspuns dedicat acestui topic.


-------------------------------------------------------------------------------------
Zau ? Ia stai tu pe dreapta vreo 200 ani. @MAK

Edited by MAK, 07 September 2008 - 12:45.


#38
anaconda1

anaconda1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.07.2006

View Postalbupsiholog, on Nov 29 2007, 02:20, said:

Salut!
mi s-a aprins si mie ideea de a fi si motociclist.intrebarea mea este :
credeti ca m-as descurca mai bine daca mi-as cumpara un chopper,luand in considerare ca abia ma apuc de scoala ptr permis cat. A?eu sunt innebunit dupa choppere ptr ca au centrul de greutate mai jos si imi place cromul.
imi recomandati sa ma arunc, incepator fiind, la un chopper/cruiser de peste 250 cmc orimerg cumintel si imi iau un dragutel din-asta cfmoto V5 http://www.cfmoto-ro.com/#  ?
Bugetul ar fi cam de 3000 de euro, si motocicleta vreau sa o folosesc la plimbare .Eu sunt din ploiesti si ma gandesc poate ca m-ar ajuta si la naveta ploiesti-bucuresti ca m-am cam saturat sa pierd 4ore in traficul din Bucuresti.Voi ce ziceti?Nu trebuie neaparat sa fie noua , poate fi si SH si in Germania pana in 3000 de euro gasesc Virago sau Eliminator , de 800 cmc.
ce imi recomandati ptr oras , plimbare , poate naveta la cursuri in Bucuresti? aaaa si daca se poate sa nu consume mai mult de 4%(opel corsa de 1000 de cmc; imi consuma 5 %,iar in Buc 6-7%).Nu uitati ca sunt ca incepator,cu scuter am mai mers dar nu se poate compara.
Dar un din-asta http://home.mobile.d...111111288886909  ?
Multumesc!
Salut,
daca esti intradevar incantat de un chopper japonez super bun iti recomand Honda Steed 400...foarte manevraabila in trafic,daca vrei si te tine iti va satisface si nevoia de viteza,cromata mai toata inclusiv capacele motorului,cutia...tot,consum de 4% si pretul este mai mic decat 3000.Daca esti interesat suna-ma la 0726786747 sau scrie-mi pe mail [email protected] sa-ti trimit si niste poze.Ai grija de tine.

Edited by anaconda1, 08 September 2008 - 14:26.


#39
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Depinde ce inseamna viitorul apropiat.  Daca e dupa 18 ani atunci eu zic sa iti iei ceva pe la 5-600cc. Consumul e pe la 5-6, echipamentul trebuie sa includa macar casca la care poti adauga cizme, geaca, pantaloni si manusi +brau,cagula. Intretinerea e cam ca la orice motor, cruiserele japoneze is fiabile deci prea multe batai de cap nu o sa ai.

#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,506
  • Înscris: 04.05.2006
Foarte multi motociclisti mi-au recomandat Yamaha Virago de 500. Spun ca e un motor foarte docil si foarte manevrabil. Mai multe detalii...v-as putea da cam la anul...cand am in plan sa ma fac motociclist :)...

#41
Huck_

Huck_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 04.06.2007
Nu vreau sa par pisalog dar denumirea corecta pentru tipul asta de motocicleta este cruiser, nu chopper

chopper este o motocicleta modificata, care nu trebuie sa fie neaparat cruiser, de exemplu chopperul de mai jos e facut pe un naked bike:

[ http://www.leblogmoto.com/images/2007/09/21/mt.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,506
  • Înscris: 04.05.2006
Ai dreptate....dar stii cum e cu obisnuinta si cu termenii gresiti, dar incetateniti ca atare....

#43
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006

View Postrichelieu, on Sep 8 2008, 20:15, said:

Foarte multi motociclisti mi-au recomandat Yamaha Virago de 500. Spun ca e un motor foarte docil si foarte manevrabil. Mai multe detalii...v-as putea da cam la anul...cand am in plan sa ma fac motociclist :)...
...sau Virago 250 ii mai mica si e mai de incepatori...

#44
Ricardo76

Ricardo76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2007
salut,
sunt interesat sa cumpar un kawasaki vn 800 classic si am ceva dubii in ceea ce priveste confortul, intrucat inaltimea de 1,98 m poate fi cam mare pt asemnea motor. voi ce stiti? sau ce recomandari aveti pentru un cruiser pana in 3500 eur?
multam.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate