Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

DVD Audio & Video Authoring Tools ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
valym23

valym23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.10.2006
Salutare baieti... B)
O intrebare am... Exista (ca am cautat si nu am gasit, dar poate nu am cautat eu cum trebuie) un soft pentru
Creare Menu pentru DVD care sa contina (el, dvd-ul) si un film (sau mai multe filmulete) si muzica ???

Exemplu: Vreau sa creez un menu pentru un dvd, pe prima pagina sa-mi arate doua frame-uri, unul cu filmul iar al doilea cu coperta de la cd-ul cu soundtrack-uri, in a doua pagina (care se arata dupa ce dai play pe frame-ul cu coperta cd-ului) sa-mi arate melodiile (ca linkuri navigabile, sau ca butoane)...

Exista asa ceva, sau am eu prea multa imaginatie...?


Atentie !!! Nu vreau sa creez dvd-ul sa mearga numai la PC, (deci nu vreau software precum Autoplay Media Studio) ci mai ales pentru DVD Playere...

#2
dalizon

dalizon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.05.2006

View Postvalym23, on Oct 28 2007, 14:23, said:

Salutare baieti... B)
O intrebare am... Exista (ca am cautat si nu am gasit, dar poate nu am cautat eu cum trebuie) un soft pentru
Creare Menu pentru DVD care sa contina (el, dvd-ul) si un film (sau mai multe filmulete) si muzica ???

Exemplu: Vreau sa creez un menu pentru un dvd, pe prima pagina sa-mi arate doua frame-uri, unul cu filmul iar al doilea cu coperta de la cd-ul cu soundtrack-uri, in a doua pagina (care se arata dupa ce dai play pe frame-ul cu coperta cd-ului) sa-mi arate melodiile (ca linkuri navigabile, sau ca butoane)...

Exista asa ceva, sau am eu prea multa imaginatie...?


Atentie !!! Nu vreau sa creez dvd-ul sa mearga numai la PC, (deci nu vreau software precum Autoplay Media Studio) ci mai ales pentru DVD Playere...

Adobe Encore CS3

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ca sa mearga bine si usor treaba, trebuie sa transformi si partea audio (deci original MP3) tot in video (bagi niste poze... ceva acolo sa iasa video). Se poate face cu diverse programe gen 'photo dvd' sau orice programe de editare video. Pui o poza pe trackul video, pui melodiile pe trackul audio si le faci MPEG2. Apoi faci dvd authoring cu ce program vrei tu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate