Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Stiri din Muzica electronica

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
Am deschis acest topic in ideea ca cei pasionati de muzica electronica vor posta, si astfel vom afla mai multe lucruri noi, unii de la ceilalti...
Stiu ca sunt site-uri de specialitate, dar poate unii dintre noi nu le accesam.
In orice caz, n-o sa stau sa copiez tot ce apare pe dif site-uri....poate doar stiri importante.
Mi-a venit ideea asta acum, in timp ce ma uitam la o stire despre Tiesto....pls sa nu-mi sariti in cap cei care nu-l prea agreaza :)

Eu o sa merg la Polivalenta, si am auzit ca exista posibilitatea ca Tiesto sa includa in mixul sau si melodia celor de la Sistem, "Soare", remixata de un tip Anhken...am ascultat si eu melodia si suna bine :P
O puteti asculta pe urmatorul site :

http://www.e-ok.ro/A... (Anhken Remix)

Astept pareri

Edited by alina85, 22 October 2007 - 20:48.


#2
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
http://www.bestmusic...-1-RSS-RSS.html

aici e un articol despre chestia  asta :)

remixul suna mai bine decat mi-am imaginat .... vocea e pusa un pic aiurea dupa parerea mea, e volumu' la voce dat prea incet ... vocea imi place mai mult in mel originala ....

totusi nu vad vocea asta in mixu lu tiesto ... dar oare de ce nu ma mir? :)))))))) oricum remixu e super ok... pacat de faza cu vocea

#3
stvluc

stvluc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 29.10.2006
Ritmul e OK, dar vocea aia matzaita, scuza-ma dar cand o mai ia si cu la,la,la, parca e de la o serbare scolara!!!

Uite, o voce superba a avut Alina (Jais) in piesa "unde esti" a lui Raoul. nici nu se compara cu asta!

Aia da, merita sa intre intr-un set Tiesto!

Nu stiu, dar eu cand aud de Activ, Accent, si alte trupe gen POSTER POPCORN trec repede pe Ministry of Sound sau DI FM si raman acolo cate-o jumatate de an si nu ma mai intereseaza absolut nimic autohton de frica sa nu mai aud (vad) fetzi frumosi cu "gel in cap"(si la propriu si la figurat) dintr'astia d'ai nostrii.
Tocmai ce-am scos azi din nou capul, asa, cu frica spre muzica autohtona si vad ca acum si Sistem s-au dus naibii. ptiu, iar tre sa plec cateva luni...

Tara lu'Moga...

#4
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
hai ma ca melodia nu e rea, cum spuneam mai sus, cu exceptia vocii care nu prea si-ar avea locu in remix ... dar imi place mult cum suna negativul oricum

#5
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Vocea e pusa putin aiurea, dar merita tot ramane buna!
Am fost in vara la un concert Sistem si ma ia si acum cu fiori cand ascult melodia. Baietii sunt geniali, stiu sa faca show.

Ah, si astept cu interes sa o ascult pe Jes. :D

#6
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
vine jes? cand? cum?

#7
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Am inteles ca o sa cante live pe 1.

#8
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
adica vine cu Tiesto?  :w00t: daca e asa...o sa iasa nebunie

#9
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
asta am inteles si io de pe ici pe colo ... si cica va mixa ceva gen 4-5 ore? o_O in fine nu ma agit de loc .... :)

#10
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
weeee ...5 ore....si bonus Jes...ce-as mai vrea?  :rolleyes:

#11
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007

View Postalina85, on Oct 23 2007, 19:39, said:

weeee ...5 ore....si bonus Jes...ce-as mai vrea?  :rolleyes:

sa ii sara discu ...

PS: apropo de sarit discu, am fost sambata seara la mirificul Moshic in kristal, si vreau sa zic ca omu e penibil, i-a sarit discu in draci .... omu are talent ce sa mai ...nuj exact ce facea omu acolo da oricum au fost niste faze oribile :)))))

#12
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
da...e oficial...scrie si pe pagina ei personala   http://www.myspace.com/planetjes  

am fost si eu la moshic anul trecut...am dansat non stop...mi-a placut :)

#13
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
Netlabel-ul romanesc Exposed Audio cauta noi artisti

Cu sase materiale lansate pana acum, netlabel-ul romanesc Exposed Audio merge mai departe si planifica un nou sublabel, un nou release si un nou site. Producatorii de muzica electronica interesati pot trimite demo-urile pana pe 10 noiembrie.

"Inițial, aș fi vrut să scot muzica pe vinyl, dar costurile erau prea mari, iar eu duceam lipsă de experiență. În cazul unui net label însă, investiția nu este atât mare. Eu am fost norocos, nu am avut nevoie de bani", precizeaza Jay Bliss.

Puteti intra in contact cu Exposed Audio prin email, la info at exposedaudio dot org sau JayBliss at gmail dot com.

#14
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
Mixerul customizat al lui Richie Hawtin a fost furat

Mixerul modificat Allen & Heath Xone 62 al lui Richie Hawtin a fost furat in Berlin vinerea trecuta, 9 noiembrie. Intr-un mesaj postat pe site-ul oficial al label-ului M_Nus Records, managementul anunta ca cei care afla ceva despre asta vor fi recompensati cu bani.

Desi este putin probabil ca mixerul customizat al lui Richie Hawtin sa ajunga prin Romania, cei care au auzit ceva despre asta, pot trimite un email la [email protected].

voila :)

[ http://i13.tinypic.com/6ps4sa8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
http://www.beatfactor.ro/stiri/2489/

impuscaturi in timpul unui event marca carl cox ...

ce inseamna tzara maimutzelor .... io in locu lui nu mai mixam acolo nici mort, ma inchideam in camera mea 1 saptamana pana imi trecea panica :PPPPP

#16
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View PostxICexDejaVu, on Nov 14 2007, 22:15, said:

http://www.beatfactor.ro/stiri/2489/

impuscaturi in timpul unui event marca carl cox ...

ce inseamna tzara maimutzelor .... io in locu lui nu mai mixam acolo nici mort, ma inchideam in camera mea 1 saptamana pana imi trecea panica :PPPPP
Ce naspaaaaaaa!
Ma uit pe YouTube si inca nu-mi vine sa cred! Ce salbatici! Javrele lumii a treia......

#17
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2SGVCXOg4jI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

deci nu se poate asha ceva :)))))))))))) hahahahha

#18
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
stiam video-ul...hi hi hi...si mai era unul dar nu-l gasesc acum
e super dulcica aia mica  :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate