Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

cum imbunatatesc imaginea unui lcd

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
misu_misu66

misu_misu66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.10.2007
Salut! Mi-am achizitionat acum 2 zile un lcd samsung le32s81b cu un contrast de 7000:1 si nu prea sunt multimuit de calitatea imaginii de la televiziunea prin cablu. la dvd se vede impecabil, dar la tv se vede sters, se vede dublat, si nu sunt culorile cum ar trebui sa fie. pot imbunatatii calitatea transmisiei prin cablu? folosesc o retea de televiziune analogica(sau cel putin asa cred ca-i zice, oricum una din asta normala). in speranta ca ma veti ajuta cu niste raspunsuri va multumesc si ajutati-ma sa ma bucur si eu de lcd-ul meu care m-a cam gaurit in portofel :). :rolleyes:

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Incearca functiile televizorului (Colour Temperature Control: Warm1/Warm2/Normal/Cool1/Cool2, video noise reduction, Picture Adjustment: Custom/Standard/Music/film/Speech).
Sau un amplificator de semnal TV.

#3
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
sau treci pe televiziune prin satelit. Acolo semnalul vine digital de la satelit (implicit de la receiver). Se vede sticla.

Investitia initiala e destul de mare, dar pretul abonamentului este comparabil cu cel de la cablu. Pe termen lung si mai ales din cauza televizorului merita.

Edited by Dragon Warrior, 21 October 2007 - 15:46.


#4
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Poti sa incerci ce vrei, n-ai ce-i face. Atat poate. Este LCD nu este "sticla". Iar daca te gandesti la DTH (dolce, digi, max, focus, boom) o sa se vada si mai prost. Singura solutie sa vezi ceva bine la el e sa-l folosesti pe post de monitor daca are intrare VGA, sau sa stai la cel putin 5m de el. Multi au plans cand si-au luat LCD

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View PostDragon Warrior, on Oct 21 2007, 16:45, said:

sau treci pe televiziune prin satelit. Acolo semnalul vine digital de la satelit (implicit de la receiver). Se vede sticla.
Sint artefacte de compresie mai mari decit la Divx 3, de acum aproape 10 ani !!
Probat de mine pe un Samsung (parca, nu mai retin exact) cu Gigi TV. Unele posturi se vedeau destul de nasol, avind in vedere ca e LCD (deci tehnologie noua), digital si diagonala mare. Te-ai fi asteptat la ceva brici, dar...

View Postpif_foto, on Oct 21 2007, 17:20, said:

Poti sa incerci ce vrei, n-ai ce-i face. Atat poate. Este LCD nu este "sticla". Iar daca te gandesti la DTH (dolce, digi, max, focus, boom) o sa se vada si mai prost.
Exact!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate