Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

DVD Recorder

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
dorgab

dorgab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2006
Am Samsung HR-750 si sunt multumit de el. Are hdd de 160G, inregistrarea facindu-se mpeg2.
Are si intrare DV, pe care nu am probat-o inca.
Pret Metro 712 ron (eu l-am cumparat de pe net:730 ron +taxe transport).
Mai am un CDV 103 (italian) de care nu sunt multumit: se incalzeste foarte tare, se mai blocheaza din cind in cind si mai are si alte probleme= o mica teapa.

#20
mociani

mociani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 26.12.2006

View Postdorgab, on Dec 26 2007, 19:22, said:

Am Samsung HR-750 si sunt multumit de el. Are hdd de 160G, inregistrarea facindu-se mpeg2.
Are si intrare DV, pe care nu am probat-o inca.
Pret Metro 712 ron (eu l-am cumparat de pe net:730 ron +taxe transport).
Mai am un CDV 103 (italian) de care nu sunt multumit: se incalzeste foarte tare, se mai blocheaza din cind in cind si mai are si alte probleme= o mica teapa.

merci de sugestie, am luat un hr 753 cu 780 ron, acuma il butonez, sper sa fie ok, revin cu impresii

#21
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Mde, nu gasim si nu gasim un preview la modelul pe care-l vrem.
In final postam cu ce ne-am ales.
Eu m-am suparat pe viata si am luat un
http://www.sony.ro/v...VD Recorder#tab

Sper sa ma tina.
Bafta.

Edited by Gabryel, 28 December 2007 - 14:20.


#22
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003
salutare,

am nevoie de un sfat in alegerea unui dvd recorder care sa indeplineasca anumite cerinte:
1) sa aiba iesire hdmi si sa faca upscaling
2) sa aiba iesire analogica pentru un sistem audio 5.1 (sistemul pe care il am nu are intrare digitala :( )
3) sa fie la un pret rezonbabil ( max 10 milioane)

Daca aveti vreo sugestie va rog postati. Multumesc frumos si sarbatori fericite!

#23
danielniculescu

danielniculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2007
Salut,
Si eu vreau sa-mi iau un DVD recorder si am cautat cate ceva.
Majoritatea DVD recorderelor au ceea ce vrei tu la pretul pe care vrei sa-l dai, mai ales de la firmele mari (Philips, LG , Panasonic, JVC, Sony, etc)
Pe site-urile firmelor producatoare, la detaliile tehnice dau si faptul ca au sau nu iesire pentru 5.1 si multe alte date.
Am gasit la Sony chiar si un sistem home cinema la 850 W cu dvd recorder la mai putin de 1000 lei  (si isi face si reglarea automata a sunetului !!!!)
Insa daca vrei sa inregistrezi de pe VHS trebuie sa te uiti la datele converterului analog/digital, la care nu sunt insa nici eu lamurit de ce la unele modele (de la Philips de ex,) apare, iar la restul nu apare decat cel digital/analog !!?? si cat de important este numarul de biti/frecventa  pentru inregistrarea video de pe VHS !

#24
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View Postdanielniculescu, on Dec 30 2007, 19:38, said:

Salut,
Si eu vreau sa-mi iau un DVD recorder si am cautat cate ceva.
Majoritatea DVD recorderelor au ceea ce vrei tu la pretul pe care vrei sa-l dai, mai ales de la firmele mari (Philips, LG , Panasonic, JVC, Sony, etc)
Pe site-urile firmelor producatoare, la detaliile tehnice dau si faptul ca au sau nu iesire pentru 5.1 si multe alte date.
Am gasit la Sony chiar si un sistem home cinema la 850 W cu dvd recorder la mai putin de 1000 lei  (si isi face si reglarea automata a sunetului !!!!)
Insa daca vrei sa inregistrezi de pe VHS trebuie sa te uiti la datele converterului analog/digital, la care nu sunt insa nici eu lamurit de ce la unele modele (de la Philips de ex,) apare, iar la restul nu apare decat cel digital/analog !!?? si cat de important este numarul de biti/frecventa  pentru inregistrarea video de pe VHS !

eu nu am reusit sa gasesc prin cautarile mele dvd recordere care sa aiba iesire analogica ptr 5.1 ci doar digital. ai un link cu sistemul sony mentionat mai sus ca sa pot arunca o privire?

#25
danielniculescu

danielniculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2007
cauta pe site-ul sony.ro  sistemul Home Cinema Sony DAV DZ 230

#26
danielniculescu

danielniculescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2007

View Postpetrique_2002, on Dec 30 2007, 19:46, said:

eu nu am reusit sa gasesc prin cautarile mele dvd recordere care sa aiba iesire analogica ptr 5.1 ci doar digital. ai un link cu sistemul sony mentionat mai sus ca sa pot arunca o privire?


Sistemul de mai sus este si dvd recorder dar si cu sistem de boxe (in plus mai are si intrare de radio!) Home Cinema Sony DAV DZ 230

#27
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

View Postdanielniculescu, on Dec 30 2007, 19:52, said:

Sistemul de mai sus este si dvd recorder dar si cu sistem de boxe (in plus mai are si intrare de radio!) Home Cinema Sony DAV DZ 230

cred ca te inseli, modelul de mai sus este dvd player + sistem 5.1
http://www.sony.ro/v... DVD Player#tab
P.S. : orisicum, mersi pentru raspuns dar nu ma ajuta :)

Edited by petrique_2002, 30 December 2007 - 19:57.


#28
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Primele impresii despre "scula"mea.
Este "BE-TON".
Am tras 3 ore in mod ESP {e pe la jumatatea listei, vin asa, HQ+, HQ, HSP, SP(asta e standard DVD -calitate si durata), LSP, ESP, LP, EP, SLP, SEP (cu tot cu setarile manuale care le sunt intermediare sunt de toate 27 de moduri)}, mod care poate "baga" 3 ore de inregistrare pe un singur DVD, fara alte conversii ulterioare inregistrarii pe HDD.
Ce sa va zic ....
Cu muuult peste calitatea unei casete.
Ba mai mult, are niste setari in el care face sa traga din diferite surse, inbunatatit. Imaginea e mai buna decat as urmari programul TV in direct.
Pentru 3 ore de inregistrare pe un DVD, va spun ca nu am vazut multe DVD-uri piratate la o asa calitate.
Nici nu vreau sa ma gandesc cum trage la HQ sau la HQ+ care nici nu este suportat de standardul DVD.
In mod ESP pot trage pe hard peste 100 de ore. Eu cred ca o sa-l las, pentru diferite  inregistrari TV, in mod LP care poate stoca 4 ore pe DVD si 145 de ore pe HDD.
Un alt plus este ca nu se incalzeste nimic la el. Am pus mana pe toata carcasa cand inregistra si cand "ardea" discul si nici macar nu era caldut.
Ventilatorul de racire e silentios. E mai silentios decat un DVD-ROM de calculator.
Abia astept sa-ncep sa-mi trag casetele digitale pe DVD. Camera fiind tot Sony e comandata de recorder in toata operatiunea prin cablul DV.
A, eu am pe televizor (tot Sony) puse programele intro anumita ordine si le-am si denumit dupa postul pe care il are in memorie fiecare.
Tunerul DVD-Recorder-ului avea 2 variante de a memora posturile.
1. Sa le caute el (nasol asa deoarece memora fiecare post de 3 ori, de cand il "prindea" pana cand il memora);
2. ....sa importe programele din TV. Si le-a luat fratie in aceeasi ordine ca in TV si cu tot cu denumiri. Mura-n gura.

Nu stiu ce sa mai spun despre el.
Sunt 150% fascinat de el. Il recomand din toata inima.
Am si o mana de casete VHS, le trag pe DVD din VCR si-l aruuunc cat colo (de VCR zic). Nu se mai merita sa mai ai in casa videocasetofon.

Bafta multa si La Multi Ani!

Edited by Gabryel, 31 December 2007 - 04:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate