Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

mio c720

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#19
tbm_tim

tbm_tim

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 21.12.2008
Am avut dreptate! Microfonul a fost defect, iar cei de la magazinul Germanos din Real-2 (Calea Sagului), cu toate ca nu au mai avut un alt exemplar de acelasi tip, au luat legatura cu colegii lor de la alte magazine similare din Timisoara si mi-au inlocuit imediat aparatul! Le aduc si pe aceasta cale mii de multumiri celor de la magazinele Germanos de la Real-2 si de la Iulius Mall! Au fost mai mult decat amabili si saritori!!! Cinste lor!

In alta ordine de idei: am avut cu aceasta ocazie (si prin amabilitatea celor de la Real-2) posibilitatea sa analizez si alte modele atat de la Mio, cat si modelul ASUS R 700. De departe modelul Mio C720 este cel mai performant aparat dintre cate exista in acest moment pe piata de specialitate! Testate toate din acelasi loc, modelul C720 (simplu, nu "b"!) isi gaseste cel mai rapid satelitii si are cea mai rapida reactualizare la schimbarea traseului.
De asemenea, pe site-ul producatorului sta foarte bine la capitolul "suport tehnic" (harti, manuale etc.). Atatea cate sunt, dar sunt! Fata de alte modele si producatori!....
Pentru cine petrece mult timp in masina, este un instrument deosebit de pretios! Include posibilitatea vizionarii filmelor in format mp4, pe care le puteti pregati ca atare cu ajutorul softului de pe CD-ul care insoteste produsul. Include de asemenea posibilitatea ascultarii melodiilor in format mp3.
Poate face filme si fotografii, pe care marcheaza coordonatele lucului respectiv, luate de pe satelit. L-am gasit deosebit de util pentru situatiile in care sunt nevoit sa ma deplasez in locuri sau adrese situate ciudat si greu de revenit la ele. De exemplu, prima data ma duc la o anume adresa impreuna cu clientul meu, dupa care, indiferent cat de intortocheat ar fi, ma duce navigatorul daca am avut grija sa fac o poza la locul de destinatie si sa o memorez in aparat cu o denumire corespunzatoare. Este extraordinar de util si de rapid de realizat acest lucru!
In privinta hands-free-lui, acum totul este OK! Am testat aparatul cu 12 modele (si marci) diferite de telefoane mobile si concluziile sunt urmatoarele: aparatul se conecteaza foarte bine la oricare dintre acestea si functioneaza foarte bine, dar la unele dintre modele (de exemplu Nokia 6310, N70 etc.) nu poate descarca agenda telefonica si registrul de evenimente (apeluri), dar cu Nokia 6300 lucreaza excelent!!! Se aude foarte bine si se sincronizeaza automat cu agenda telefonica si registrul de apel! Pacat ca eu am N70! :) ...
Dar altcineva din familia noastra are Nokia 6300 si am utilizat acel telefon cu SIM-ul meu si mi-am transferat agenda telefonica pe navigator. Dupa aceea, navigatorul poate lucra singur si cu N70.
Si inca ceva: cu toate ca dispune de o memorie interna generoasa (2GB), i-am atasat si un card suplimentar de 4 GB. Atentie la faptul ca producatorul Mio recomanda sa se utilizeze cardurile mari, nu cele miniatura cu adaptor!!!
Daca mai pot fi util cu ceva celor care doresc detalii  despre acest tip de navigator, ii stau cu placere la dispozitie!

Editat de tbm_tim, 23 decembrie 2008 - 04:46.


#20
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.196
  • Înscris: 06.11.2008
Unde ai gasit tu MIO C720E? ca nici pe site-ul Mio nu il gasesc :(

#21
tbm_tim

tbm_tim

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 21.12.2008

 protecties, on Dec 23 2008, 21:10, said:

Unde ai gasit tu MIO C720E? ca nici pe site-ul Mio nu il gasesc :(

La magazinele GERMANOS din Timisoara!
Daca vei avea rabdarea necesara pentru a cauta pe site-urile romanesti, vei avea surpriza sa gasesti la multi distribuitori acest model in oferta. Din pacate, in cele mai multe cazuri discutam despre un stoc epuizat! Modelul Mio C720E (mi-au spus cei de la magazinul de unde l-am cumparat) a fost realizat personalizat pentru zona de EST a Europei: harti (Ianuarie 2008 pentru Romania si Ungaria), voci, POI, interfata etc pentru tarile acestei zone si reprezinta varianta completa (corespunzatoare modelului Mio C720 de pe site-ul producatorului). Varianta "b" reprezinta un produs mult mai sarac in accesorizare, asa cum am mai afirmat deja intr-un post anterior.
Pe site-ul producatorului intr-adevar, nu exista aceste detalii, dar din pacate nu este singurul lucru care lipseste de acolo!
Am incercat sa actualizez noul aparat primit la schimb cu datele de pe site-ul Mio si am constatat ca acestea sunt mai vechi decat cele din navigatorul cumparat! Asa ca l-am lasat (deocamdata) asa cum l-am primit.
In fiserul atasat am pus copia facturii fiscale cu care am cumparat navigatorul impreuna cu cele doua carduri cu memorie suplimentara. Sper ca acum voi fi crezut si ca nu voi fi suspectat ca nu am spus adevarul!...  :P

Cu stima, ....


SARBATORI FERICITE tuturor membrilor si vizitatorilor acestui forum!!!!

Fișiere atașate


Editat de tbm_tim, 24 decembrie 2008 - 13:19.


#22
uledu

uledu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 657
  • Înscris: 11.05.2006
Seria C X20 de la Mio a fost laudata. Din pacate nu se mai fac, ce se mai gaseste pe piata sunt stocuri pe cale sa se epuizeze.

#23
Shiu

Shiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 29.12.2008

 tbm_tim, on Dec 24 2008, 13:16, said:

--------
Varianta "b" reprezinta un produs mult mai sarac in accesorizare, asa cum am mai afirmat deja intr-un post anterior.
--------


Nu stiu pe ce te bazezi cand spui ca varianta ta de mio 720E este mai "dotata".
Detin un mio 720 cumparat acum mai bine de 1 an care a venit cu: incarcator de retea (220Vca), husa de transport, dispozitiv de prindere parbriz cu difuzor. Deci de ce spui ca varianta "b" este mai saraca la accesorizare?

Cat despre receptorul TMC, despre care spui ca il ai, imi poti spune si mie cum arata? Vezi ca pe cutia cu care a venit mio, pe lateral, sunt trecute accesoriile incluse. Exista si acest TMC listat?

Legat de poza cu factura, multumim, insa era mai evidenta o poza su stickerul producatorului de pe spatele lui 720 in care modelul este marcat de producator si nu este tiparit de firma Germanos pe o foaie.

Hai La Multi Ani!

#24
MagicaSTEAUA

MagicaSTEAUA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 206
  • Înscris: 23.02.2006
Caut si eu zilele acestea un cadou pentru... mine :D si oscilez intre MIO C720b si Mio P560. L-as folosi, daca il voi primi, :P pentru navigatia GPS dar parca nici WiFi nu ar fi de aruncat. Cea mai importanta ar fi navigatia , deci m-as putea lipsi linistit de WiFi daca pe 720B ar functiona mai bine GPS-ul, deci care ar fi mai interesant de cum...aaa.. primit.

#25
valiman

valiman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 26.04.2006
Buna ziua.
Cablul de date este mini USB standard, sau special?

Multam.

#26
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Standard.

#27
notka

notka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 167
  • Înscris: 10.11.2005

 vnvio2005, on 19th September 2007, 11:17, said:

Am cumparat recent un mio c720. Daca stie cineva, il rog sa-mi spuna cum pot introduce subtitrarea in romana la un film pe care l-am convertit si introdus in dispozitiv. As dori sa stiu programul si procedura pas cu pas. Pot fi contactat pe [email protected]. Multumesc anticipat!

Instaland Miopocket 3.0, vezi http://www.gpspassio...TOPIC_ID=126303
Iar daca vrei sa si navighezi pe net, iti cumpeti un card Wi-Fi. (iti spun eu de unde poti cumpara cardul).

#28
darkdemoneyes

darkdemoneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 19.06.2009
de fiecare data cand incerc sa fac o fotografie sau chiar sa filmez ... mi se vede fffffoarte sters. si este chiar foarte stresant ca  pozele nu ies deloc clare la fel si filmarile. am incercat toate setarile si am citit de 10 de ori manualul de utilizare si am cautat pe net mai bine de 2 ore. ma poate ajuta cineva ca nu mai stiu ce pot face sa o "repar". multumesc in avans pentru cei care ma pot ajuta.

#29
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001
Nu ai ce repara. Vezi de cati megapixeli este camera si ce zoom DIGITAL are si o sa te lamuresti ca acea camera nu este pentru poze foarte reusite. Te ajuta doar sa faci o simpla poza care sa cuprinda si coordonatele geografice. In rest....

#30
pety69

pety69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 48
  • Înscris: 18.07.2007
Buna ,am si eu un c720 si vreau sa instalez Igo 2008 si nu stiu cum trebuie sa procedez.Am luat softul de pe net(DCC++) cu harti full si crack,am dezarhivat fisierul si am copiat directorul IGO8 FULL pe un card de 2G.De aici nu mai reusesc sa fac nimic.Daca ma poate cineva ajuta cit mai explicit deoarece sunt cam novice .Astept raspuns si pe mail [email protected] mult.

#31
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001
Vad ca intrebi peste tot.

#32
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005

 pety69, on 21st July 2009, 16:05, said:

Astept raspuns si pe mail [email protected] mult.
Lasa si adresa de acasa poate trece cineva si iti lasa un card cu iGO functional, dar nu uita sa mentionezi si orele intre care poti fi gasit.

#33
darkdemoneyes

darkdemoneyes

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 19.06.2009

 badmania98, on 20th July 2009, 21:16, said:

Nu ai ce repara. Vezi de cati megapixeli este camera si ce zoom DIGITAL are si o sa te lamuresti ca acea camera nu este pentru poze foarte reusite. Te ajuta doar sa faci o simpla poza care sa cuprinda si coordonatele geografice. In rest....

..ok bn... dar cu aparatul video... dc naiba l-o mai pus daca nu filmeaza clar ...

#34
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001
Asta e, nu fi necajit. E buna camera ptr. fotografiat carti de vizita, are acel program OCR destul de bun.

#35
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 816
  • Înscris: 09.10.2006
Care program OCR??? S-au inventat camerele foto care salveaza in format .doc de ii trebuie OCR si nu stiu eu??? Aparatul foto nu are nevoie de niciun OCR.

#36
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.672
  • Înscris: 28.11.2001
C720 cat si C720b are facilitatea de a fotografia o carte de vizita si de a recunoste campurile acesteia (nume, compani, adresa de email, telfefon etc) si de a le introduce automat in contacte fiecare camp la locul lui.

"Built 2MPix camera with OCR features (allows text, appropriate to the imposition of a business card, business partner)"

Editat de badmania98, 22 iulie 2009 - 18:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate