Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#7021
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Singur nu poti, ar costa cred acum circa 30lei.

#7022
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010
Pffff....E51.
Unul dintre putinele telefoane care a rezistat in buzunarul meu 2 ani.Am ramas cu amintiri frumoase in leg cu acel telefon.Dupa ce l-am dat am mai schimbat vreo 5-6 telefoane,E71,C3,5800,6500 slide,Blackberry 8520 si momentan am blackberry 9105. Nici unul nu mi-a stat asa bine in mana ca E51.Poate doar e71 datorita dotarilor si formei,dar tot am simtit ca nu este pt mine.

Ce mi-a placut la e 51 a fost ca era facut pt mana mea,butoanele erau frumos asezate spre deosebire de cele de mai sus,carcasa de metal facea toti banii,si pe langa asta se gaseau piese de schimb si de carcasa ieftine la orice colt.Cu 100-130 ron il faceai nou,inclusiv cu baterie cu tot.

Sper din tot sufletul ca,dupa ce vand 9105-ul sa imi gasesc un nou telefon care sa imi vina la fel de turnat precum e51.

Lucru sesizat la E51:Modulul wireless mergea perfect aveam semnal excelent in toata casa de 200mp,spre deosebire de cele 6 aparate de mai sus care rar acopereau cu semnal excelent toata casa.De bb nu mai zic,astea n-au full semnal wifi decat daca stai la max 10 metri de router.....

#7023
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
E72. Are dotarile care te intereseaza, iar sistemul wireless face toti banii. Nu am gasit wifi pe laptop si sa nu-mi apara si pe telefon.
Cat despre aspect...mama mia!

#7024
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Un program de curatare a partitiei C: Super Cleaner V1.0. In urma utilizarii unor programe ca Foreca Weather apar tot felul de fisiere in plus acolo. Super Cleaner V1.0 iti elibereaza partitia de fisiere de genu asta. A aparut si Nimbuzz v3.2.0:

Changelog:

● Improved Call Quality – thanks to peer to peer call connectivity.
● More space for your chats - for full screen chatting experience.
● Chat bubbles – that bring an iPhone like chat experience to your (Nokia) Symbian phone.
● Custom wallpapers in the chat screen – choose a color or an image from your gallery to display as background for your chats.
● Custom color for the text font in your chat screen
● Call Quality Indicator – so you can check the expected call quality before you make a call.
● Free Avatars – choose new and exciting avatars for your profile picture from N-World
● Last Seen Online - shows you the last time your friend was seen on Nimbuzz.
● Fast group selection – straight from your contact list

Edited by bogdan78, 13 June 2011 - 18:25.


#7025
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Am un E51 la care nu mai gasesc incarcatorul original si acum il incarc de la un incarcator de casca bluetooth AC-3E. Are ceva daca continui sa il incarc asa, pentru ca din cate am vazut pe net, incarcatorul original este AC-4E

#7026
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
O chestie ciudata la E51. In timpul incarcarii se incinge f. tare, mult mai mult decat de obicei. Uneori chiar in timpul convorbirilor.
Pe un alt incarcator la fel. I-am pus un acumulator care a fost folosit mult mai putin si... aceeasi problema a reaparut dupa o saptamana.

Ii voi face un hard reset pt. orice eventualitate, insa e ciudata problema. A mai patit cineva ceva similar.

#7027
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 25.11.2004

 Vivio, on 22nd June 2011, 13:44, said:

O chestie ciudata la E51. In timpul incarcarii se incinge f. tare, mult mai mult decat de obicei. Uneori chiar in timpul convorbirilor.
Pe un alt incarcator la fel. I-am pus un acumulator care a fost folosit mult mai putin si... aceeasi problema a reaparut dupa o saptamana.

Ii voi face un hard reset pt. orice eventualitate, insa e ciudata problema. A mai patit cineva ceva similar.

Semn ca bateria incepe sa cedeze.

#7028
ciak

ciak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 03.12.2006

 cagh, on 22nd June 2011, 15:39, said:

Semn ca bateria incepe sa cedeze.

Asa este, urmatorul pas este sa se umfle. Problema e ca deterioreaza partile laterale (canalele) carcasei.

#7029
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Cea pe care am schimbat-o era usor umflata, uimirea mea a fost ca si acumulatorul care a fost folosit circa 8 luni doar a crapat si el rapid.

E drept ca avea si el deja 2 ani :)

#7030
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

 Alex-AR, on 22nd June 2011, 13:23, said:

Am un E51 la care nu mai gasesc incarcatorul original si acum il incarc de la un incarcator de casca bluetooth AC-3E. Are ceva daca continui sa il incarc asa, pentru ca din cate am vazut pe net, incarcatorul original este AC-4E
Si eu il incarc tot cu un AC-3E de la o casca bluetooth si functioneaza fara probleme. Il am si pe cel din pachetul telefonului dar ma stresa ca scotea un piuit stresant. N-are nimic, stai linitit.

 ciak, on 23rd June 2011, 01:13, said:

Asa este, urmatorul pas este sa se umfle. Problema e ca deterioreaza partile laterale (canalele) carcasei.
Din pacate. Si mie mi s-a crapat plasticul din stanga bateriei, dar l-am lipit si e ok acum.
Din 2008 la inceput cred ca-l am, telefonul merge de minune, pacat de baterie care s-a stricat. Dar acum am 2. :)

Edited by d4m4g3, 29 June 2011 - 23:17.


#7031
is_33_ion

is_33_ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 18.10.2009
Salutare. Am si eu o intrebare. De ce nu pot seta streamingul video de la Real Player pe Wi-Fi? Ca imi apare la optiuni doar orange internet si orange world...?

#7032
Boo_Hooo

Boo_Hooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 24.02.2006
Hello. Am si eu o problema cu Nokia E51. Cand ma suna cineva sau cand sun eu, automat trece in modul silentios si se aude exasperant de incet chiar si cu sonorul la maxim. Cand se termina convorbirea automat trece inapoi la modul general pe care este setat default. Se aude incet din cauza modului silentios, nu este problema de sita din fata receptorului. Pe strada aproape nu pot vorbi caci fac eforturi foarte mari sa inteleg ce spune interlocutorul. L-am flashuit si tot la fel face. Ce pot sa fac sa rezolv ? Multumesc.

Edited by Boo_Hooo, 05 August 2011 - 20:15.


#7033
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Ai vreun recorder audio instalat? Daca da, poate fi acesta de vina.

#7034
root_cert

root_cert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 30.12.2010

 YOUR_GOD, on 5th August 2011, 22:35, said:

Ai vreun recorder audio instalat? Daca da, poate fi acesta de vina.
zice ca l-a flashuit deja . face la fel

#7035
Boo_Hooo

Boo_Hooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 24.02.2006

 YOUR_GOD, on 5th August 2011, 22:35, said:

Ai vreun recorder audio instalat? Daca da, poate fi acesta de vina.

Ai dreptate *your_god. Folosesc total recall, sper sa nu fie considerat reclama. A fost primul lucru pe care l-am reinstalat dupa ce l-am flashuit. Multumesc. Nu stiam de faza asta cu comutatul. Este vreun alt program care sa faca acelasi lucru si sa nu produca acest efect de comutare de pe profil general pe silentios in timpul convorbirilor?

Edited by Boo_Hooo, 06 August 2011 - 06:22.


#7036
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Poti incerca Ultimate Call recorder sau Black Baller

#7037
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 Boo_Hooo, on 6th August 2011, 07:21, said:

Ai dreptate *your_god. Folosesc total recall, sper sa nu fie considerat reclama. A fost primul lucru pe care l-am reinstalat dupa ce l-am flashuit. Multumesc. Nu stiam de faza asta cu comutatul. Este vreun alt program care sa faca acelasi lucru si sa nu produca acest efect de comutare de pe profil general pe silentios in timpul convorbirilor?
Multe astfel de softuri suprima tonurile aparatului neselctiv, impreuna cu acel bip.
Hack-uieste aparatul si astfel vei avea mai multe sanse de reusita si de regula, pe penultimele versiuni de soft ale acestuia.

#7038
myky99

myky99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.04.2011
salutare
am si eu o problema cu un nokia e51.... cand sun  pe cineva...  dupa  aprox 3 minute  de vorbit ... se inchide brusc conversatia..de ce oare?
va multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate