Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#1
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
[ http://mobile.softpedia.com/images/phones//2214_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Shared Memory 130 MB
- microSD card swappable up to 4GB

GPRS           Yes, GPRS/EGPRS Class A, multi-slot class 32
3G            Yes, HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN         Yes, Wi-Fi 802.11b, 802.11g
USB           Yes, 2.0, miniUSB
Bluetooth Yes, 2.0 with EDR
WAP          Yes
Browser Yes, WAP 2.0/xHTML
Infrared Yes
Email Client Yes
- Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI

#2
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 15.12.2003
Oricum, e mai tare ca 6120 classic. Tocmai ma orientam spre acest model, cand am citit de E51 pe site-ul Nokia. Are destule facilitati in plus fata de 6120c: baterie de capacitate mai mare, memoria interna mai mare, suport pentru pana la 4 GB memorie extensibila (microSD), si mai ales WLAN (asta da!). Acum intr-adevar pot sa renunt la N80 fara sa-mi para rau ca pierd WLAN-ul si castig doar HSDPA-ul (cu 6120c). E si mai scump intr-adevar - va aparea la pretul de aprox. 350 Euro in trim. IV 2007. Nu mai este mult!

#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
real photo

[ http://www.allaboutsymbian.com/images/news/e51.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

arata super..nu stiu daca are radio...

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu stiu ce arata asa super ?!
e un model clasic cakebar, negru gen 6233, cu dotari "normale" pentru zilele noastre...

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

 spare-me, on Sep 18 2007, 17:18, said:

nu stiu ce arata asa super ?!
e un model clasic cakebar, negru gen 6233, cu dotari "normale" pentru zilele noastre...

la final nu conteaza cum arata (ca nu e pentru prezezntari de moda :P) ci ce stie sa faca....

Edited by crysty2k5, 18 September 2007 - 16:47.


#6
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Pe partea de date e complet,imi place! ;)Va fi in jur de 400 euro si va apare in octombrie!

Attached Files

  • Attached File  4434.jpg   41.04K   642 downloads

Edited by arab, 18 September 2007 - 18:20.


#7
mixed

mixed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.03.2005
intradevar este foarte tare telefonul in dotari, in prezent am E50 un telefon clasic si elegant, dar se pare ca i-a trecut vremea,

si va fi schimbat cu E51, foarte frumos, display QVGA, EDGE, WCDMA, HSDPA și WiFi, ce altceva mai vrei? :P

#8
C05T1N

C05T1N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 19.03.2007
Err... unde e butonul de menu?

Attached Files

  • Attached File  menu.JPG   2.74K   310 downloads


#9
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

 C05T1N, on Sep 19 2007, 10:45, said:

Err... unde e butonul de menu?

Hmm. si camera pentru video call?
Pentru negativisti, unde vedeti acele dotari ,,normale" la telefoanele de azi? Cu exceptia celor doua scapari sunt lucruri care adunate nu le gasesti decat la caramizi, si nici alea la toate.
Iar ca design, e un telefon de business nu unul de fite.
Si mie mi-e ciuda ca nu s-a gasit/nu se gaseste simultan cu 6120classic....

#10
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Ciudat cum la unii li se pare cel mai naspa Nokia, mie mi se pare ca e cel mai frumos :) impreuna cu Nokia 6300 - cel putin in pozele oficiale Nokia. Dar gusturile nu se discuta. Probabil ca o sa iau un Nokia 6120 pentru ca asta va aparea prea tarziu si va fi si cu vreo 300-400 ron mai scump, insa telefonul mi se pare super tare. Daca ar fi sa aleg orice telefon din cate cunosc eu, pe asta l-as alege. Subtire, elegant, baterie super - 1070 mAh, 3G+ si toate restu, Wi-Fi, daca are acelasi chip ca si 6120 va fi si foarte rapid, mai ales ca are memorie mai multa. Sa nu mai zic ca e plin de aplicatii business pe el pentru organizare, sincronizare cu aplicatiile business de pe PC, etc ... Organizatorul, agenda au fost facute cu o atentie speciala avand shortcut-uri direct catre ele si inclusiv software-ul de la organizator se pare ca e diferit de cel de la 6120 desi e aceiasi versiune de Symbian. Are inclusiv un led care iti indica daca ai emailuri noi sau apeluri pierdute :) Sa nu mai zic ca spatele telefonului e de otel, gen 6300 :) Pana acum eram incantat ca imi cumpar cat de repede Nokia 6120, acum imi pare rau ca trebuie sa cumpar 6120 si ca E51 va aparea doar peste vreo 3 luni si asta mai ales din cauza bateriei 890 vs 1070 mAh dar si a faptului ca are Wi-Fi care mi se pare foarte util intr-un oras gen Cluj unde e plin de hotspot-uri free - asta pentru cei care vor sa aiba acces la net si cand sunt in oras (eu vreau). Sigur ca mai exista telefoane cu specificatiile astea si la pretul asta, de exemplu E65, insa asta arata mult mai "profi" si e mai subtire (si e mai tare si la performante cred)

Singurul loc unde Nokia mi se pare ca e un pic in urma e ecranul, care e foarte clar si frumos, dar rezolutia lasa de dorit fata de unii concurenti gen iPhone care are rezolutie dubla (480x320) - ca sa nu mai zic si diagonala ecranului dubla. Un telefon cu ecranul iPhone-ului si restul de la Nokia E51 mi s-ar parea perfect, desi sa fie doar touchscreen nu sunt sigur ca mi-ar place :) Macar un ecran cat a N95-ului de 8 GB, 2.8" dar cu rezolutie mai mare si tot ar fi o evolutie bine venita. Oricum, nu ma asteptam la telefonul asta ... l-a detronat pe 6120 pt mine, care mi se parea pana acum cea mai buna afacere. Bravo pt Nokia!

Edited by utopium, 20 September 2007 - 01:03.


#11
giga

giga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.04.2005

 spare-me, on Sep 18 2007, 17:18, said:

nu stiu ce arata asa super ?!
e un model clasic cakebar, negru gen 6233, cu dotari "normale" pentru zilele noastre...


nu-s chiar asa normale dotarile, cel putin eu nu stiu foarte multe modele cu wi-fi

#12
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

 giga, on Sep 20 2007, 12:58, said:

nu-s chiar asa normale dotarile, cel putin eu nu stiu foarte multe modele cu wi-fi
Ca sa nu mai zicem ca is foarte putine care au Wi-fi, 3G+, push-email si VoIP :) Si sa mai fie si de 12 mm grosime si volum de 61 cc ... cred ca nu e nici unu in afara de asta. Si sa aiba si baterie decenta.

#13
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
Mai multe despre acest telefon gasiti aici: Nokia E51

#14
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
cred ca voi pastra E50-ul nu prea ma incanta E51

in functie de pretul cu care va fi lansat E51 ma voi hotara daca sa trec pe un SE P1i care sincer jos palaria

#15
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
A aparut deja la unele magazine...
Il are cineva? Are Feature Pack2 sau 1?

#16
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

 SnowWhit3, on Nov 2 2007, 13:19, said:

A aparut deja la unele magazine...
Il are cineva? Are Feature Pack2 sau 1?
La ce magazine l-ai vazut? Are FP 1, daca vrei mai multe info vezi aici: http://www.forum.nokia.com/devices/E51

#17
klubbingman

klubbingman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.06.2005
Parere obiectiva:
1. Design elegant(pt. utilizatorii business), ->"cel mai mic si usor smartphone Nokia"
2. Dotari excelente
3. Raport performanta/pret acceptabil
4. Usurinta in utilizare(data de multitudinea de functii si posibilitati pe care le ofera OS-ul)


PS.:posed un 6120, pentru cei care pot trai(desi stiu ca e greu) fara Wi-Fi si se multumesc cu o baterie mai "slaba", le recomand acel model, nu au de ce sa regrete...     ;)

#18
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003

 utopium, on Nov 2 2007, 13:12, said:

La ce magazine l-ai vazut? Are FP 1, daca vrei mai multe info vezi aici: http://www.forum.nokia.com/devices/E51
Ti-am dat pe PM.

Tocmai pentru wifi l-as lua :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate