Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#7057
blick

blick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.12.2008
Nu pot sa intru in meniu...isi revine doar cu restart. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? (al facut ultimul upgrade de soft de la nokia in speranta ca-si revine dar nu am avut noroc). Multumesc !

#7058
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
In meniu intrii cu tasta HOME (casuta) sau cu alta tasta?

#7059
blick

blick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.12.2008

View PostVivio, on 14th September 2011, 12:24, said:

In meniu intrii cu tasta HOME (casuta) sau cu alta tasta?



nu intra nici cu tasta home, nici cu tasta rapida de sub meniu...scris pe ecran. a-ti reusit sa rezolvati cumva problema asta?

#7060
al33xxxx

al33xxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 04.07.2008

View Postal33xxxx, on 19th August 2011, 20:04, said:

ma poate ajuta cineva va rog,m-am impotmolit in chestia aceea cu schimbarea meniul in v-shaped,am instalat rompatcher,am creeat c2z.rpm prin copierea dll-ului din z:sys/bin,l-am activat,pus pe auto,am copiat folderul in c:private insa nu se intampla nimic,e o chestie ascunsa undeva dar nimeni nu vrea sa o spuna,va multumesc anticipat
ma poate ajuta cineva? daca nu voi renunta la idee :D

#7061
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006
Salut.

Doresc sa imi cumpar un E51 second hand in curand, ca venit timpul sa imi pensionez E50-ul si am zis sa iau cronologic :)


Am urmarit topicul de la inceput dar nu am mai continuat cred ca de la pg 200.. ( o sa incerc sa recuperez)

Asa ca va rog imi puteti enumera cateva detalii despre el, daca ar fi ceva probleme native, ce sa probez (stiam ceva de casca interna ca s-ar strica (?) etc)..

Si din ce am vazut pe net unul intretinut e cam 300 lei cu pachet complet ..  e ok suma?

Multumesc.

#7062
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
51 este un aparat bun, fara probleme specifice. Pretul mi se pare marisor, tinand cont ca aparatul este un model vechi. Un upgrade pentru 50 ar fi dupa mine, mai mult 52.

#7063
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
E51 e inca capabil, dar poate gasesti un model de tel. ceva mai nou. E cam greu in 3mil sa gasesti ceva de actualitate.
E52 as cam evita platformele imediat iesite dupa e51/e71, gen e52/e72 caci au cam avut probleme :( YOUR_GOD stie mai bine


Vezi sa nu fie bateria umflata si sa nu aiba probleme la accesarea meniului din tasta stanga sus, cu tasta casuta nu are probleme de obicei.
Uneori sita difuzorului se cam imbacseste, asta ae :(

#7064
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Ultimele 52-uri, cele produse dupa aprilie (chiar nu mai stiu anul, dar tine minte luna), au problemele corectate. Chiar acum instalez niste programe pe un E52 si desi nu este formatat de nou (are vreun an, cumparat online), se misca excelent. Pentru 2011, as recomanda totusi E52 pentru ca are un procesor foarte bun pentru Symbian.
Si, da....stiu ce inseamna incompetenta Nokia, atat pe pielea mea, cat si din experiente indirecte.
Al meu E72, cumparat din iunie 2010 functioneaza ireprosabil. Si credeti-ma ca am scos tot ce se poate din el. Symbian 3 a fost cu adevarat o platforma reusita, indiferent ce ar spune altii.

#7065
nickelback

nickelback

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 29.12.2006
Ms de raspunsuri.

Legat de E51.. am inteles cu pretul si ce sa am in vedere.

Da, E52 mi se pare si mie inlocuitorul cel mai bun pt e50 (si ca dotari si ce vreau de la un telefon etc) dar tot sh ma intereseaza si imi este putin frica sa nu prind unul cu probleme (gen cu placile de baza etc)

Asa si cum pot afla cand a fost produs (scuze daca s-a mai intrebat) .. tastez un cod ceva ?

Daca nu resusesc cu e52,  sunt convins ca un e51 ma va multumi, ca stiu ca primesc pe langa ce are e50-ul , radio, WiFi, procesor mai mare etc :)

Ms.

Edited by nickelback, 03 October 2011 - 22:13.


#7066
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
*#war0anty#
Si vei vedea cand a fost cumparat.

#7067
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Codul ala arata lifetimer-ul la mine.

#7068
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Si pe langa acesta, mai apar si alte info.

#7069
EaglePk

EaglePk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.03.2007
Salut.
Pe scurt : am internet pe delefon.
cum pot transforma telefonul in modem( sami mearga netul pe laptop (usb/bluetooth sau wireless)) cu alte cuvinte cum pot face tethering cu acest tell?
Ce program de unde sal downloadez etc?

#7070
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Sa ai setarile pentru Internet Mobil pe telefon, il conectezi la PC si selectezi Conectare PC la retea, sau ceva in genul.

#7071
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Prin cablu e cel ami ok, dar dacă vrei prin WI-FI http://www.joiku.com...joikuspot_light e soluția

#7072
EaglePk

EaglePk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.03.2007

View PostYOUR_GOD, on 18th October 2011, 21:24, said:

Sa ai setarile pentru Internet Mobil pe telefon, il conectezi la PC si selectezi Conectare PC la retea, sau ceva in genul.
Programelul asta trebuie sa il instalez in laptop sau in telefon?
poate e stupida intrebarea dar sunt mai no0b asa:D

View PostVivio, on 18th October 2011, 21:32, said:

Prin cablu e cel ami ok, dar dacă vrei prin WI-FI http://www.joiku.com...joikuspot_light e soluția

Programelul asta trebuie sa il instalez in laptop sau in telefon?
poate e stupida intrebarea dar sunt mai no0b asa:D

#7073
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Hm. Nu-i problema ca esti incepator. Instaleaza Nokia OVI Suite, un soft foarte folositor, apoi conecteaza aparatul cu cablu de date la PC si selecteaza optiunea de mai sus.

#7074
EaglePk

EaglePk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.03.2007

View PostYOUR_GOD, on 18th October 2011, 22:07, said:

Hm. Nu-i problema ca esti incepator. Instaleaza Nokia OVI Suite, un soft foarte folositor, apoi conecteaza aparatul cu cablu de date la PC si selecteaza optiunea de mai sus.
am incercat cu ovi .. nu merge internetul nici prin bluetooth nici wireless nici usb. am downloadat programelul de mai sus, functioneaza doar ca e trial deci nu pot accesa internet depe laptop decat daca il cumpar.
Este vreun link/site ceva de unde pot sal downloadez full? sau vreun programel asemanator?
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate