Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Sagem MIX-5m? Ajutor!

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Salutare toata lumea!Vreau sa iau si eu un Sagem MIX-5m la Orange.Nu stiu care e treaba cu el:se poate decoda,in asa fel incat sa am si o garantie ca nu-mi crapa?Am un prieten care are MYX-5 si stiu ca e si o versiune MYX-5d si alta MYX-5m.Deci cineva zicea ca a vazut la Orange MYX-5m.Sa se uite mai bine e:MIX-5m.Care e treaba cu MIX-5m,e bunicel,e decodabil,nu neaparat sa-l decodez a 2-a zi,dar sa se poata decoda,si sa nu-i moara softul ca Sagemurile se strica si singure,dar sa le decodezi.
Astept niste sfaturi de la voi,sper saptamana asta ca am ramas fara telefon si e asa nashpa ;(

#2
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Mai e un thread: aici.

#3
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Am citit thread-ul asta dar cum am spus as vrea detalii despre:MIX-5m si NU despre MYX-5m(I in loc de Y) ;)

#4
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
loale... sorry .. din viteza..

#5
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Nu am gasit nimic de MIX-5m .. esti sigur ca nu e MYX 5m? Chiar daca pe site la Orange e cu I eu cred ca e cu Y...

#6
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Chiar si pe telefoane e scris "MIX-5m",iar pe site-ul sagem am vazut doar MYX-5(cu Y).Cineva de la un service a zis ca se poate decoda,dar nu stiu sigur daca a inteles si el bine ca e vb. de :MIX-5m" si nu "MYX-5m".
Thanks for interes ;)

#7
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
sunt convins ca e o greseala
telefonul se cheama MY-x5m si modelul cu I nu exista!

#8
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
MIX-5m este denumirea sub care este vandut modelul MY X-5m prin orange.

#9
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
this si stupid... there is no MIX 5m produced by Sagem .. portocale stupide..

#10
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
offtopic: Si cand te gandesti ca acele "portocale stupide" nici nu considera Zapp ca facand parte din concurenta... Ce mai zici...

Ca sa nu ma repet, ma citez:

Quote

Originally posted by cristi ()
MIX-5m este denumirea sub care este vandut modelul MY X-5m prin orange.


#11
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Cristi,sa inteleg ca MIX-5m este acelasi cu MYX-5m?Sper sa fie asa ceva si sa nu ma trezesc cu un telefon,facut special sa nu poata fi decodat.Pt. ca sincer,nu as da banii pe el daca nu se poate decoda.
AcidMan,intra la orice dealer Orange si te vei convige.
Eu unul nu mai stiu ce sa cred.Sper ca,Cristi sa aibe dreptate ;)

#12
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Da un search pe Google cu <"MIX-5m" sagem> si uita-te la rezultate.

#13
adi55

adi55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.06.2002
Am eu un MIX-5m cumparat de la ro Orange si in pachet era si un CD cu WELLPHONE, un utilitar pentru managementul Phonebook-ului. Wellphone recunoaste telefonul ca MYX-5m, de aici concluzia ca, probabil cei de la Ro Orange au ales aceasta denumire comerciala pentru versiunea localizata in limba romana a softului din telefon.
Telefonul imi place, mai putin "acustica receptiei", care este un pic cam metalica.
:cya:  :cya:  :cya:

#14
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Lucrul asta cu cautarea pe google am facut-o inainte de a scrie acest thread.Ce vad in plus fata de cele 2 rezultate de atunci?2 rezultate printre care si thread-ul meu...
Cumpar t68i in garantie,nou.
Cumpar MYX-5.
Unul din ele.

#15
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Ti-am indicat sa cauti cu Google pentru a vedea ca MIX-5m exista doar la orange Romania. Chestia cu rezultatele in plus mi-a placut si mie.

Eu am ales un R5sn. Daca MIX-5m ar fi avut organizer, probabil ca as fi optat pentru el. Au mai fost si alte considerente, dar nu asa de importante.
Depinde ce vrei tu de la telefon...

#16
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Am gasit explicatia... Sagem MY X suna prea a MYX asa ca... mai bine la urechi sa sune MI X ... suntem sclaivii publicitatii ... Ave Marketingului....

#17
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
In legatura cu posibilitatea de a se decoda telefonul poti intreba de la magazinul orange de unde il cumperi, si eu acum 1 an si ceva cand au aparut alcatel 311 am intrebat daca se poate decoda, insa iti pierzi garantia daca il decodezi.

#18
jokerutz

jokerutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.08.2003
Fratilor, vreau sa-mi iau un sagem mix-5m de la orange si vreau sa va intreb daca este bun de ceva, am inteles ca display-ul este foarte sensibil si daca il scapi se crapa. Se poate conecta la calculator? daca da, este inclus si cablul in pachet? MULTUMESC

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate