Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soliști/soliste din Romania ...

LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...
 Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...
 Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie
 Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma
 

PDA Dell Axim X51, 416 MHz

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
19 răspunsuri în acest subiect

#1
trixynel

trixynel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 05.03.2007
Vreau sa cumpar un PDA pe care sa-l folosesc in special pentru navigatie, dar nu numai.
Am un GPS Holux 236 cu comunicatie bluetooth,  asa ca pda-ul nu trebuie sa fie dotat cu gps.
Pretul sa fie pana in 11.000.000.
Eu m-am orientat catre un  Dell Axim X51, 416 MHz.

Ce parere aveti ? Este bun ? Exista altceva mai bun in jurul acestui pret ?

Multumesc,

#2
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 957
  • Înscris: 22.03.2004
axim rulez  :OK:
eu am un dell axim x50 416 mhz si nu am avut absolut nicio problema cu el.

#3
trixynel

trixynel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 05.03.2007

View Postbluehunt, on Apr 2 2007, 23:47, said:

axim rulez  :OK:
eu am un dell axim x50 416 mhz si nu am avut absolut nicio problema cu el.

Multumesc pentru raspuns bluehunt.

#4
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 957
  • Înscris: 22.03.2004
m-am uitat acum pe site la dell (USA) si am observat ca nu se mai ofera spre vanzare niciun model din seria x51. asta ma face sa cred ca se pregateste ori lansarea unei serii noi x52 sau ce nume vor alege ei...ori o renuntare completa la producerea de pda-uri...ceea ce ar fi pacat.
cand am luat eu pda-ul meu s-a intamplat la fel. eu am comandat de pe site x50 si la nici doua saptamani au lansat seria x51, la acelasi pret cu x50.
adica x51 cu proc de 416 mhz a fost lansat la acelasi pret cu care am cumparat eu x50 cu proc de 416 mhz.
daca nu te grabesti foarte tare si esti hotarat pe dell, mai asteapta putin sa vezi ce si cum.

Editat de bluehunt, 06 aprilie 2007 - 22:12.


#5
cristi1981tm

cristi1981tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 108
  • Înscris: 05.03.2006
Nu se mai fabrica,Dell a renuntat la produsele Axim (link) .Pacat,parea a nu avea probleme de cenul celor pe care le au unii utilizatori de Mio sau Asus.

Editat de cristi1981tm, 10 aprilie 2007 - 14:52.


#6
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 957
  • Înscris: 22.03.2004

View Postcristi1981tm, on Apr 10 2007, 15:51, said:

Nu se mai fabrica,Dell a renuntat la produsele Axim (link) .Pacat,parea a nu avea probleme de cenul celor pe care le au unii utilizatori de Mio sau Asus.

pacat...mare pacat...

#7
trixynel

trixynel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 05.03.2007
Vazand parerile voastre, astazi am reusit sa dau comanda de unul. Maine sper sa intru in posesia lui.

#8
ardel

ardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 71
  • Înscris: 15.05.2005
Salut. Am un dell axim X51 si un gps bluetooth nokia L3. Dell-ul vede modulul gps, dar in momentul in care rulez softul de navigatie IGO igo sau miomap, nu se face conexiunea dintre cele 2 dispozitive. Multumesc pentru ajutor

#9
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003
Salut ! Am facut rost de un Dell X51 :) ... merge fain dar vreau sa-i adaug si un modul GPS Bluetooth. Acuma ma intreb..... ce model /firma ar fi mai bun/compatibil cu acest PDA?  
aici am gasit la 230 ron ...parca e prea ieftin http://www.shopmania...h~p-399237.html  am mai vazut tot pe acelasi site si modele de receptoare gps bluetooth la 3-4 mil. dupa specificatii par la fel...... de unde atunci diferenta asta de pret ? Rog persoanele care au asa ceva sa-si exprime parerile :)

:peacefingers:

#10
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.610
  • Înscris: 12.04.2007

View Postfrioan, on Sep 6 2007, 23:50, said:

Salut ! Am facut rost de un Dell X51 :) ... merge fain dar vreau sa-i adaug si un modul GPS Bluetooth. Acuma ma intreb..... ce model /firma ar fi mai bun/compatibil cu acest PDA?  
aici am gasit la 230 ron ...parca e prea ieftin http://www.shopmania...h~p-399237.html  am mai vazut tot pe acelasi site si modele de receptoare gps bluetooth la 3-4 mil. dupa specificatii par la fel...... de unde atunci diferenta asta de pret ? Rog persoanele care au asa ceva sa-si exprime parerile :)

:peacefingers:
eu iti zic ca e ok poape 24 de sateliti care la un PDA cu GPS incorporat mai mult de 12 nu merge asta cred ca din cauza softului:D

Editat de alexpreda, 08 septembrie 2007 - 14:06.


#11
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostSilvan14, on Sep 7 2007, 08:49, said:

eu iti zic ca e ok poape 24 de sateliti care la un PDA cu GPS incorporat mai mult de 12 nu merge asta cred ca din cauza softului:D
sa inteleg ca este ok receptorul acela ieftin ? Dar bateria oare cat tine ? probleme ceva cu el ? Haideti fratilor :D .. nu mai foloseste lumea receptoare gps.... vreau sa stiu pareri, opinii, probleme intalnite cu anumite modele ca sa aflam si noi pe ce se merita si ce nu se merita sa aruncam banii.


:peacefingers:

Editat de frioan, 07 septembrie 2007 - 09:39.


#12
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003
Ce receptor GPS pe Bluetooth recomandati pt un PDA Dell x51 ?

Editat de alexpreda, 08 septembrie 2007 - 14:01.


#13
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.610
  • Înscris: 12.04.2007
uite asta e bun e Sirf III si il poti folosi si la laptop:

http://www.cel.ro/ac...sirf-iii-gps-l/

#14
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostSilvan14, on Sep 8 2007, 10:53, said:

uite asta e bun e Sirf III si il poti folosi si la laptop:

http://www.cel.ro/ac...sirf-iii-gps-l/
aha..mersi :) sa vad exact despre ce e vb... pe mine m-ar interesa ceva cat mai mic si care sa poata fi alimentat cu o baterie obisnuita/acumulator eventual, ca sa nu am 10 fire prin masina.

#15
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003
Salut :) Am un Dell Axim X51 la care am primit doar un cablu de incarcare facut artizanal, cu o mufa de la un tel nokia. Ma pot conecta cu el la pc si deasemenea se si incarca cand il conectez la adaptor de 220. Problema e ca as dori o mufa, un adaptor ceva care sa incarce PDA-ul si in timp ce este conectat la pc sau cand e pus la incarcatorul de masina si este dat drumul la PDA (momentan PDA se incarca doar daca il inchid de tot si conectez cablul artizanal facut de date/alimentare la el. Daca e dat drumul la PDA si pun cablu nu se ma incarca bateria la el :( ... nu stiu sigur daca e de la o setare din PDA, asa functioneaza el sau de vina este conectorul..... oricum mai jos atasat o imagine din manualul lui ca sa intelegeti mai bine despre ce este vb .... adaptorul meu e doar jumate ca dimensiune din ce apare acolo, deci nu ocupa in totalitate mufa de la PDA. (cercul rosu arata cat ocupa mufa mea din conectorul de la PDA) Eventual de unde as putea cumpara un adaptor care sa imi rezolva problema cu incarcarea si in timpul functionarii PDA-ului ? :) Multumesc


[attachment=283695:conector.JPG]

Editat de frioan, 09 septembrie 2007 - 14:23.


#16
Silvan14

Silvan14

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.610
  • Înscris: 12.04.2007
intrebare este cumparat de la magazin cu garantie sigilat sau la SH(Second Hand)de la oferte sau cine stie ce ^_^ ca pana acum nam vazut pe nimeni sa se planga de acest model de PDA mai ales la partea de alimentare :D

#17
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostSilvan14, on Sep 9 2007, 15:34, said:

intrebare este cumparat de la magazin cu garantie sigilat sau la SH(Second Hand)de la oferte sau cine stie ce ^_^ ca pana acum nam vazut pe nimeni sa se planga de acest model de PDA mai ales la partea de alimentare :D

e primit de la cineva din afara :) ... tot am intrebat pe la magazine care vand PDA-uri si accesorii dar nimeni nustia nimic... parca am trai in Africa :(

#18
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 15.03.2003
Salut ! De unde as putea face rost de conectorul incercuit cu rosu din poza de mai jos ?

[attachment=283929:conector_pda.jpg]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate