Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Acces restrictionat la internet pt "restricted user"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#37
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Dovada mea se afla aici: Hidden Start (hstart), unde gasesti EXACT versiunea care i-am facut upload, aici pe forum.
MD5 Hash:
E09D913C401E101EE6ED2DF58011F046

Sa te fereasca "dumnezeu" pt. atunci cand se rupe sacul cu prosti  :puke:

Mai e ceva:

Quote

concluzia finala va las sa o trage-ti singuri.
Verifica-ti si voi.
Asa ca "prietene" imaginile atasate vorbesc, o imagine face cat o mie de cuvinte.
EU!? Prieten cu un agramat ?

Edited by BlueMe, 04 September 2007 - 21:34.


#38
Alex.s

Alex.s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.05.2005
Prietene era pus in ghilimele si trebuia sa intelegi exact contrariu.
Iar anagramat esti tu, greseli face toata lumea anagramatule, uite un exemplu gasit dupa o cautare de doua minute:

 BlueMe, on Sep 6 2007, 15:25, said:

Problema s-a discutat intro saptamana cand nu a fost caldura. Daca afara sunt maxim 30°C cate crezi ca sunt inauntru ?...
Cuvantul într-o, este prepozitie + articol sau prepozitie + numeral.
Asta ca sa vezi ca si TU poti fi anagramat.

In alta ordine de idei faptul ca ai luat fisierul respectiv de pe un forum nu dovedeste nimic.
Asa ca, hai pa "prietene"!

#39
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 Alex.s, on Sep 8 2007, 22:06, said:

Prietene era pus in ghilimele si trebuia sa intelegi exact contrariu.
Iar anagramat esti tu, greseli face toata lumea anagramatule, uite un exemplu gasit dupa o cautare de doua minute:
Cuvantul într-o, este prepozitie + articol sau prepozitie + numeral.
Asta ca sa vezi ca si TU poti fi anagramat.

In alta ordine de idei faptul ca ai luat fisierul respectiv de pe un forum nu dovedeste nimic.
Asa ca, hai pa "prietene"!

:roflmao:

tu esti mai batut in cap decat credeam ... in primul rand, anagramat o fi ala care face anagrame caci termenul corect este agramat, asa cum ai fost numit .. in al doilea rand, ti-am explicat mai sus in detaliu greseala care ai facut-o dar nu te-ai intors decat sa mai agiti un pic apele, nici nu ti-a pasat de explicatii, deci ... nu te mai intoarce, o sa fie mai bine pentru tine si nici nu o sa mai incerce nimeni sa iti bage virusi in calculator.

#40
Mr. Billy

Mr. Billy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.12.2005

 endless, on Sep 8 2007, 23:14, said:

:roflmao:

tu esti mai batut in cap decat credeam ... in primul rand, anagramat o fi ala care face anagrame caci termenul corect este agramat, asa cum ai fost numit .. in al doilea rand, ti-am explicat mai sus in detaliu greseala care ai facut-o dar nu te-ai intors decat sa mai agiti un pic apele, nici nu ti-a pasat de explicatii, deci ... nu te mai intoarce, o sa fie mai bine pentru tine si nici nu o sa mai incerce nimeni sa iti bage virusi in calculator.

Ah ce bine e cand te intorci din club fericit si te binedispune si mai mult cearta dintre doi insi (nu atasez niciun adjectiv - ca tot vad k ati dat-o-n diverse)  care n-au ce face =))

#41
Alex.s

Alex.s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.05.2005

 endless, on Sep 8 2007, 23:14, said:

:roflmao:

tu esti mai batut in cap decat credeam ... in primul rand, anagramat o fi ala care face anagrame caci termenul corect este agramat, asa cum ai fost numit .. in al doilea rand, ti-am explicat mai sus in detaliu greseala care ai facut-o dar nu te-ai intors decat sa mai agiti un pic apele, nici nu ti-a pasat de explicatii, deci ... nu te mai intoarce, o sa fie mai bine pentru tine si nici nu o sa mai incerce nimeni sa iti bage virusi in calculator.
Faptul ca eu sunt anagramat sau agramat este fara importanta, evident este faptul ca si BlueMe face greseli de agramat, si in acest caz nu este decat un grandoman ipocrit.
Iar eu sunt batut in cap, deorece ambele fisiere se numesc hstart.exe si sunt versiunea 1.2.0.0 si nu se specifica nicaieri ca sunt versiuni diferite, nu ar trebui ca urmatoarea versiune sa fie ex: 1.2.0.0 -> 1.2.0.1.

#42
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Nu ti-ai gasit persoana potrivita cu care sa te certi.

 Alex.s, on Sep 8 2007, 22:06, said:

Cuvantul într-o, este prepozitie + articol sau prepozitie + numeral.

Quote

într-o prep. + art. sau + num.
Ce este subliniat in culori ar trebui sa stii ca nu te face sa pari mai inteligent. Daca stiai ce-i aia o prepozitie atunci in mod cert nu-ti permiteai greselile de mai sus.

 Alex.s, on Sep 8 2007, 22:06, said:

In alta ordine de idei faptul ca ai luat fisierul respectiv de pe un forum nu dovedeste nimic.
Gandesti (poti?) inainte de a spune ceva? Dovedeste ca cele doua fisiere sunt exact la fel, ADICA fisierul atasat (de mine) pe forum nu a fost alterat asa cum spuneai! Dar de fapt ce sa ma astept de la unu' ca tine, ba e virus, ba e spyware. Decide, ce e pana la urma !? Pe langa ca esti paranoic mai esti si isteric.


 Alex.s, on Sep 9 2007, 08:54, said:

Faptul ca eu sunt anagramat sau agramat este fara importanta, evident este faptul ca si BlueMe face greseli de agramat, si in acest caz nu este decat un grandoman ipocrit.
Iar eu sunt batut in cap, deorece ambele fisiere se numesc hstart.exe si sunt versiunea 1.2.0.0 si nu se specifica nicaieri ca sunt versiuni diferite, nu ar trebui ca urmatoarea versiune sa fie ex: 1.2.0.0 -> 1.2.0.1.

Cel putin eu am o banala scuza, pe cand tu nu-ti permiti niciuna.

"intro" si "intrun" folosesc de putin timp, pt. ca nu am reusit, pana azi, sa ma conving cum se scrie corect. Inainte scriam cu "intr-o" si "intr-un" dar datorita "noilor" reglementari DOOM (Dictionarul Ortografic, Ortoepic si Morfologic) cand "nici-o"/"nici-un" s-a schimbat in "nicio"/"niciun" am considerat ca si "intro"/"intrun" este la fel de corect. (ceea ce cred ca o sa se intample peste cativa ani)
Ca sa te convingi ca eu nu sunt agramat, spre deosebire de tine, prin faptul ca am facut o greseala, ca doar definitia din DEX suna cam asa:

Quote

AGRAMÁT, -Ă, agramați, -te, adj., s.m. și f. 1.. Adj., s.m. și f. (Persoană) care face greșeli elementare de limbă; p. ext. ignorant, incult. 2. Adj. Care conține greșeli elementare de gramatică și de ortografie. – Din lat. agrammatos.
poti sa descarci acest program: RocketDock si sa verifici traducerea, care este facuta de mine si in care se observa cum scriam inainte:
Attached File  Intr_un.png   68.04K   11 downloads

Dar asta-i un fleac, greseala mea e una nesemnificativa si pe deasupra ivita din confuzie (#10, #11, #13, #14), in comparatie cu ale tale.
Asa ca nu-mi atrage tu atentia la gramatica, pt. ca spre deosebire de tine eu imi fac timp si pt. Limba română.

Hai sictir agramatule!


PS: Daca mai ai ceva sa-mi adresezi, sper sa o faci pe aria H2H, asta pt. a nu continua abatarea de la subiect, ceea ce ar insemna o suspendare.
Fii linistit, la cat de interesant esti, cu siguranta publicul te va urma si acolo.

#43
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
oricum trebuie facuta ceva curatenie peste o zi doua, ca-s multe rautati si aiureli scrise..

#44
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Am vrut sa-l inchid, dar trebuie sa-i dam dreptul la reply, doar nu ne apucam acum sa cenzuram ca mai tarziu sa fim acuzati. Pai da...  :huh:

#45
Alex.s

Alex.s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.05.2005
Sunt si alte forumuri specializate in IT, unde ti se raspunde scurt si la obiect fara sa fi permanent jignit si facut prost de un imbecil care daca e moderator, de inganfat ce este, considera ca cunoaste adevarul absolut.
De la subiect tu ai deviat cu: trage-ti si verifica-ti.
Interesant cum iti justifici greselile, aberatiile, si vocabularul abject, care-l folosesti in aproape toate post-urile/topic-urile in care un user indrazneste sa te contrazica. Ce usor treci peste ele(de fapt le ignori), nu esti decat un fraier plin de frustrari.
Cand ii corectezi pe altii, nu este permis sa gresesti, pentru ca altfel nu esti decat un ipocrit.
Asa ca, hai sictir imbecilule!!!

P.S.- Suspenda-ma!

Edited by Alex.s, 09 September 2007 - 12:57.


#46
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005
Exact cum ma asteptam, nimic spectaculos.


Sa-ti amintesc ca ti-am raspuns frumos, am ras (la prostia ta) si ti-am dat un cutit in cap pt. ca mi-ai adus acuzatii nefondate atunci cand eu incercam sa ajut.
Iar tu ai inceput sa te vaiti ca te-am jignit, pt. ca te-am facut paranoic, care ma repet asta nu e o insulta.

Quote

Cand ti-am dat REPORT nu stiam ca esti moderator, dar "functia" pe care o ai nu-ti da dreptul sa ma jignesti atata timp cat eu m-am purtat civilizat si nu am jignit pe nimeni, din contra TU ar trebui sa fii un exemplu pentru forumisti.
In speranta ca si tu ai sefi, ti-am mai dat un REPORT pentru jigniri
Crezi ca daca pui accent pe unele cuvinte, iti creste credibilitatea sau in cazul de fata, te face o victima ?

Nu obisnuiesc sa fac observatii privind gramatica pt. ca nici eu nu sunt mare cunoscator dar la tine am facut o exceptie doar ca sa se observe ce fel de persoana ma acuza. Daca vroiam sa ma leg de gramatica ta, puteam sa o fac aproape la fiecare post al tau.

Dar lasand deoparte asta, ia spune-mi ce respect vrei tu din partea mea atunci cand tu ma faci mincinos ?!?!
Scuteste-ma de fraze asemenea:

Quote

Cand ti-am dat REPORT nu stiam ca esti moderator, dar "functia" pe care o ai nu-ti da dreptul sa ma jignesti atata timp cat eu m-am purtat civilizat si nu am jignit pe nimeni, din contra TU ar trebui sa fi un exemplu pentru forumisti. In speranta ca si tu ai sefi, ti-am mai dat un REPORT pentru jigniri..
Sunt satul de pocniti ca tine, care vor sa scoata in evidenta cat de rai, cat de nesimtiti sunt moderatorii iar tu ca user fiind un miel, tu nu ai gresit cu nimic, usa de biserica, MARE repulsie am pt. voi mai ales cand stiu ca nu aveti nimic bun in voi, exact cum ti-am spus si mai devreme, te plangi ca o femeie:


Observa cum ceea ce ai scris tu, reprezinta doar o imprastiere de cuvinte, fara sens, in urma maniei pe care o ai in tine:

Quote

Sunt si alte forumuri specializate in IT, unde ti se raspunde scurt si la obiect fara sa fi permanent jignit si facut prost de un imbecil care daca e moderator, de inganfat ce este, considera ca cunoaste adevarul absolut.
- Ce mai astepti?
- Intelege ca daca te-am facut agramat si paranoic nu inseamna ca te-am jignit, doar te-am caracterizat!

Quote

De la subiect tu ai deviat cu: trage-ti si verifica-ti.
Care subiect?  Tu esti cel care a deviat de la subiect, atunci cand ai venit cu acuzatii nefondate.

Quote

Interesant cum iti justifici greselile, aberatiile, si vocabularul abject, care-l folosesti in aproape toate post-urile/topic-urile in care un user indrazneste sa te contrazica.
Ia si mai invata una, alta:
ABJÉCT, -Ă, abjecți, -te, adj. Care inspiră repulsie, dispreț; josnic, netrebnic, mizerabil. – Din fr. abject, lat. abjectus

ABERÁȚIE, aberații, s.f. 1. Abatere de la ceea ce este normal sau corect. 2. Defecțiune a unui sistem optic, care duce la obținerea unor imagini neclare, deformate etc. ♢ Aberație vizuală = astigmatism (2). Aberația luminii = variația aparentă a poziției unui astru pe cer datorită mișcării Pământului în jurul Soarelui și faptului că lumina se propagă cu viteză finită. 3. Ceea ce este inadmisibil, absurd; absurditate, inepție, prostie. – Din fr. aberration, lat. aberratio.

Fii atent si baga la cap, ca si-asa nu ai nimic in el!
Post-urile mele nu contin aberatii si nu comunic cu user-ii folosind "un vocabular abject", sunt mai aspru cu cei ca tine pt. ca o meritati! De ce? Pai uite ce-ai facut, uite unde s-a ajuns... ai stricat tot subiectul, m-ai impiedicat sa ajut pe cineva. Dar vai! Nu cumva ma vait? Oh nu, e doar adevarul  :o



Nu ai idee cat de rau imi pare pt. tot timpul pierdut cu tine, timp in care a trebuit sa ma justific in fata unui nimic!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate