Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

reparatie dacia papuc

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gavish

gavish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.09.2006
am facut accident cu masina Dacia papuc si mi-am spart faru cu semnalizarea, capota indoita, aripa indoita, bara aia de protectie din fata si radioatorul

am cumparat o capota la mana a doua cu 80 de lei, far cu semnalizare 100 de lei, bara de protectie + chestia aia de plastic din fata radiatorului 60 de lei, radiator nou 200 de de lei

am preferat sa nu o duc la service ca imi ia prea mult si am dus-o la un mecanic care nu are firma dar se pricepe..
azi cand merg la el sa-l intreb cat ma costa el mi-a cerut 680 de lei manopera in care intra si vopseaua lui cu chitu si cu diluantu lui.. da-o naibii de treaba cat poate sa costa sa refaca aripa si capota si sa o dea cu vopsea
ce sa fac? omu nu are firma .. sa-i cer o factura ? sa-l iau de mana si sa-l duc la un service sa-l conving sa nu ii dau atata? eu mai mult de 300 de lei nu ii dau
astept un sfat :D

#2
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Scuza-mi exprimarea, dar daca ai fost prost si nu ai negociat inainte asa patesti. Eventual poti sa il sperii ca ii faci reclamatie daca nu se linisteste. Nu cred ca ii arde sa ii faca politia o vizita sau mai grav, politia economica. Spune-i ca aia fara 1000 de lei spaga nu pleaca.

Eventual te poti duce la un service autorizat, ceri lista de preturi pentru exact operatiile pe care le-a facut meseriasul, si ii dai suma din devizul service-ului minus TVA. E cel mai echitabil mod de rezolvare a problemei.

Edited by Dragon Warrior, 17 August 2007 - 18:06.


#3
gavish

gavish

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.09.2006
Dragon Warrior
eu la accident mi-am indoit capota urat de tot.. el a venit la mine sa vada masina si ce-mi zice... ca capota nu mai poate fi indreptata.dupa ce mi-a zis asta m-am dus imediat la un service am luat o capota la mana a doua care era putin ruginita sub capota si putin indoita in fata si doua gaurele mici tot in fata. norocul meu ca capota era de aceeasi culoare ca masina.gaurelele se rezolvau daca o suda putin si cu putin chit era ca si noua.. in fine am luat capota la mana a doua si i-am dus masina. in ziua urmatoare vin la el si ghici ce zice... capota la mana a doua nu mai era buna si el mi-a indreptat-o pe cea care era pe masina.deci 80 de lei pierduti.
si inainte sa o bag la el in service l-am intrebat cam cat ma costa toata manopera. raspunsul lui a fost : eeee tu ia alea (se referea la far si tot ce mai trebuia luat) si mai vorbim.
pe dovada de la politie avariile sunt unrmatoarele: aripa dreapta, far si semnalizare dreapta, radiator, bara de protectie(cea de plastic si inca una mai mica din fata radiatorului).deci daca imi factura ar trebui sa repare numai ce scrie pe dovada nu-i asa? daca zice ca a reparat altceva in plus nu are voie pentru ca nu are voie, pentru ca trebuia si la alea dovada.
astept raspuns

#4
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Fa ce am zis eu. Iei un deviz de la service pentru manopera pe care a facut-o omul si ii dai banul mai putin TVA. Te-ai zgarcit la tarate si te-ai scumpit la malai. Niciodata nu se face tranzactia cu meseriasul "lasa ca vedem noi la sfarsit". Te-a prins, te jupoaie ca pe iepure. Depinde de tine cat de sifonat scapi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate