Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Mio A 701 VS Mio A702 VS alte device de acest gen

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
http://www.cel.ro/pd...lofiish-m700-l/

asta e putin mai ieftin si are si qwerty.. pareri careva? puncte slabe ma intereseaza  :naughty:

#20
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
E bun si asta in principiu daca ai noroc cu el.

Dezavantajele ar fi ca e cam mare si cam gros iar Eten au mai avut unele probleme de fiabilitate/compatibilitate de care s-au mai plans utilizatorii. Are de asementea camera foto mai slaba, fara autofocus si fara blitz, iar memoria ROM nu este de 1GB ci doar 128MB. Qwerty nu e mereu un avantaj, daca esti obisnuit sa folosesti telefonul rapid, cu o singura mana e mai convenabila tastatura numerica.

Ca plus are ecran cu 1" mai mare, procesor mai rapid si radio FM.

#21
razvanzz

razvanzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2007
eu zic ca fiabilitatea windows la etem o sa-ti dea mari dureri de cap
nu te bucura de tastatura ca trece repede

#22
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
era sa imi iau de la domo, 1750 lei fara harti si memorie.. sa ziceam ca nu era 1 giga si muuuuuuuult mai putin ;)

#23
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Sunt mai multe magazine on-line unde gasesti la 15 mil fara harti sau la 17-18 mil cu ceva harti.

Cine nu era 1 giga ? Memoria ROM ? Eu stiu ca toate modelele din Romania de A702 vin cu 1GB memorie interna (MioRecovery).
Pe langa asta mai poti sa cumperi si un card de 2-4 giga daca nu e suficient.

Edited by flaviand, 15 February 2008 - 16:26.


#24
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
i-am cerut celui din magazin sa imi arate ce memorie are pentru ca stiam ca variaza "in functie de zona". ce mi-a aratat nu era 1 giga, acum ce memorie mi-a aratat nu stiu exact :). in orice caz era si scump, initial am crezut ca avea harti. acum il vad pe www.dol.ro cu 1600. stiu ca online il iau si cu 1500 dar garantia la un magazin din satu mare nu imi suna a garantie... macar la astia ma duc si il pun in brate  <_<

#25
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
mandru posesor de a702. l-am luat de la dol, a durat mai mult cat a trecut de la dol la tce (3 zile) decat de la tce la mine (sub 24 de ore). pare super, i-am instalat igo, ma cam zapaceste la setari, dar sigur ma obisnuiesc

#26
Lau

Lau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2005

View Postflaviand, on Jan 28 2008, 11:45, said:

E discutabil, ambele ofera cam aceleasi optiuni.

Daca te intereseaza sa-l folosesti si ca telefon, A702 e mai simplu de utilizat cu o singura mana, pentru ca are si taste numerice. E ceva mai mic, camera foto mai buna, are 1GB memorie interna, e ceva mai ieftin si are EDGE.

Pe de alta parte P535 are procesor mai bun, ecranul 1" mai mare, dar lipsa EDGE (ca sa nu mai vorbim de 3G pe care nu-l are nici A702) il cam termina pe partea de internet daca te intereseaza asa ceva.

Ca o concluzie, pana acum trei luni voiam P535, pana acum o luna P750, iar acum am A702.

A702 Specifications
Hardware
CPU 200 MHz (TI OMAP 850)
GPS Chipset 20-channel SiRFstarIII
TMC Yes (Optional)
Networks GSM Quad band (850, 900, 1800, 1900) GPRS, EDGE
3G/3G+

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate