Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

GPS (PDA + GPS vs. PDA + GPS + GSM/UMTS)?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postibm_ioman, on Oct 23 2007, 15:18, said:

Pe la 260 euro fara TVA ... cel putin asa apare pe site.

https://www.your.ora...d...&mfunc=1065
Atunci este o 'problema'.
Te-am intrebat ptr ca nu stiam in ce consta programul de fidelizare Orange (eu fiind in Vodafone) si am crezut ca este MUUUULT mai convenabil.
In cazul asta nu stiu ce sa zic.
Hai sa calculam asa:
Nokia E61 - aprox 1020 lei (TVA inclus) (la Orange)
Receptor Nokia LD-3W - 275 lei (TVA inclus) (pe price.ro)
MiniSD cu Garmin Mobile XT (soft) si ROAD2006 - 595 lei (nu-ti spun unde aici ca ar fi reclama)
Total 1,890 lei

Sub pretul asta nu cred ca poti sa scazi

#38
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007
am trecut pe la orange si am vazut e 61. sincer, nu mi-a placut, nu sunt genul sa ma uit la look, insa nici sa imi displaca cand pun telefonul la ureche. mi-a atras in schimb atentia un alt telefon: samsung i600. e mai micutz, are majoritatea functiilor lui e61, vine cu 2 baterii, si un lucru important, are windows pe el. am intrebat, merge de asemenea cam cu orice receiver bluetooth si merge bine cu mio. are ecranul mai micut, dar nush asta cat m-ar impiedica sa folosesc gps-ul. vreo parere?

#39
ovidiu_n2004

ovidiu_n2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.12.2005
Eu folosesc Igo 2006 Plus, este destul de pus la punct cu ultimele strazi, constructii, benzinarii sau hoteluri.

#40
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

View Postovidiu_n2004, on Oct 23 2007, 23:20, said:

Eu folosesc Igo 2006 Plus, este destul de pus la punct cu ultimele strazi, constructii, benzinarii sau hoteluri.

Folosesti harta asta pe telefon? ce fel de telefon? ce receiver ai?

#41
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

View Postibm_ioman, on Oct 24 2007, 10:59, said:

Folosesti harta asta pe telefon? ce fel de telefon? ce receiver ai?


Ceva, cineva, ceva nou? detalii despre telefon, semnal, sunet, gps, orice...

#42
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

View Postibm_ioman, on Oct 30 2007, 09:15, said:

Ceva, cineva, ceva nou? detalii despre telefon, semnal, sunet, gps, orice...


revin ... cineva, ceva? plsss?

#43
ibm_ioman

ibm_ioman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.04.2007

View Postibm_ioman, on Nov 6 2007, 15:17, said:

revin ... cineva, ceva? plsss?


Am fost azi la magazin si am intrebat, si din intamplare vanzatorul avea un samsung i600. Mi-a spus ca aparatul ca si telefon e super, DAR softul iGO nu merge pe el, cum ca i600 e un smartphone si iGO nu merge decat pe pocket phone. Asa este? ce ma fac? iGO e softul cel mai complet, iar pe i600 cica merge tom tom sau route 66, care nu sunt complete pentru Romania. Mai stiu de Mio, dar nush daca merge pe i600 si cat e de complet. Va rog ajutati-ma.

#44
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
Pun si eu o intrebare aici, pt ca titlul topicului mi-a sugerat ca ar fi cam ceea ce ma intereseaza, insa discutiile purtate nu sunt tocmai lamuritoare: ce solutie de navigatie gps sa aleg, tinand cont de faptul ca nu ma intereseaza polivalenta aparatului.
Vreau doar un device pt gps si atat, fara telefon, filme, mp3, jocuri s.a.m.d. Prefer sa fie un dispozitiv cu specializare stricta pe domeniu, dar care sa functioneze impecabil pentru scopul care e facut.
Am tot citit pe net despre o mie si unu de modele de pda, pna, etc. toate se pare ca au probleme de tot felul, ba nu se conecteaza la net, ba se reseteaza fara motiv, ba nu recunosc formate de filme s.a.m.d.
Trebuie sa spun ca n-am utilizat pana acum nici o scula de acest tip. Dar sunt mai conservator si prefer sa folosesc telefonul pt telefonie, camera foto pt fotografii si gps (daca gasesc) pt navigatie.
Va foarte multumesc anticipat pt sfaturi si recomandari
Cu stima, Adi.

#45
chevelless

chevelless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2008

View PostUserToni, on Aug 16 2007, 04:07, said:

Cautam PDA+...+GPS+GSM pentru a avea internet pe drum.
Pana am realizat ca se poate conecta PDA-ul la internet prin conexiunea gprs a unui telefon cu bluetooth.
Deci nu mai trebuie modulul GSM.

Cine le vrea pe toate intr-unul, poate lua Fujitsu-Siemens LOOX T830 la vreo 1700 lei
Peste ceva timp nu se va mai putea face diferenta intre un telefon mobil, un GPS si un PDA.

Cine stie daca LOOX T830 scrie coordonatele gps pe pozele care le face.

Deocamdata aleg dintre:
a ) Asus A696
b ) Asus A639
c ) Mio P550L

pe care il gasesc mai usor.

salut.
eu folosesc un Asus A632N cu Nav'N'Go Igo 8 si vreau sa spun ca merge foarte bine.
Unde mai pui ca am gasit si o baza de date RADAR, care e imensa, pe toata europa Vest+Est.
Stie de toate radarele fixe si mobile, camerele de la semafoare, camerele de sectiune.
Nu cred ca alt navigator stie de toate astea, indiferent de platforma.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate