Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Ce gen de muzica electronica preferi?

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

Poll: MUZICA ELECTRONICA (184 member(s) have cast votes)

Ce gen de muzica electronica asculti in general?

  1. AMBIENT House: dub, goa, chillout (24 votes [8.28%])

    Percentage of vote: 8.28%

  2. HOUSE: Chicago house, disco, acid house, hip house, funk / french house, deep house, minimal house, progressive (51 votes [17.59%])

    Percentage of vote: 17.59%

  3. TECHNO: Detroit, hard, experimental, acid, early 90s euro techno, schranz, minimal techno (45 votes [15.52%])

    Percentage of vote: 15.52%

  4. TRANCE: ..acid, goa, psy, european trance (Ibiza), dutch (89 votes [30.69%])

    Percentage of vote: 30.69%

  5. INDUSTRIAL: electronic body music, future pop, industrial techno (15 votes [5.17%])

    Percentage of vote: 5.17%

  6. HARDCORE: hard acid, oldskool/nu style gabber, speedcore, terrorcore, noizecore, breakcore (7 votes [2.41%])

    Percentage of vote: 2.41%

  7. IDM, glitch, experimental d&b (6 votes [2.07%])

    Percentage of vote: 2.07%

  8. DRUM & BASS: darkcore, darkstep, funk (17 votes [5.86%])

    Percentage of vote: 5.86%

  9. BREAKBEAT (14 votes [4.83%])

    Percentage of vote: 4.83%

  10. ELECTRO: Italo disco, Euro beat, Euro Dance, Synthpop (22 votes [7.59%])

    Percentage of vote: 7.59%

Vote Guests cannot vote

#1
pitch_legend

pitch_legend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.11.2006
Prin cluburile din Romania, cel putin din zona mea (Constanta, Mamaia), house-ul cu ramurile sale (electro, minimal, etc) este la putere. Insa foarte multi asculta trance. Spuneti-va parerile.

Edited by maxy, 06 August 2007 - 11:58.


#2
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Am votat Trance! Sincer sa fiu niciodata n-am fost un House addict, de fapt nici nu prea imi place acest stil de muzica (cu exceptia lui Pryda sau Eryc Prydz mai bine zis). Electro House-ul este stupid suna ca dracu, iar Microhouse-ul (minimal house) e putin cam alert pentru a fi numit minimal. So... prefer tot ce tine de aria Trance (bineinteles si Electro Trance-ul precum si Tech Trance-ul [a se vedea semnatura mea]), dar mai ascult si Techno (nu fake-urile europene, prefer stilul Detroit, imi place mult Richie Hawtin), si ceva Downbeat....
Nu stiu, cred ca house-ul e prea prea comercial, sunt prea multi artisti care apar si dispar. Sincer nu stiu nici un Houser adevarat care sa fi rezistat mult in timp!
ATENTIE: A nu se confunda muzica House cu restul muzicii electronice....

#3
yoproject

yoproject

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 14.05.2005
trance. Acesta este principalul stil preferat, inca de pe vremea cand la noi se numea "house". :P

#4
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007

View Postyoproject, on Jul 25 2007, 11:50, said:

trance. Acesta este principalul stil preferat, inca de pe vremea cand la noi se numea "house". :P
Ha haaaaaaaaaa, loloaie, asa este... :lol: :lol: :lol:

#5
mc_h

mc_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 07.10.2005
Techno. Cu cat mai 90s cu atat mai bine  :wub: . "Haus"-ul nu-mi place deloc. Trance-ul e ok.

#6
tieston

tieston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 12.10.2006
gabber e genu' meu. pacat ca nu e printre optiuni :samui: totusi am votat techno :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

#7
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
am votat trance .... dar .... regret enorm ca nu e promovat aproape de loc acest stil la noi ... pff ...

#8
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View Posttieston, on Jul 28 2007, 22:03, said:

gabber e genu' meu. pacat ca nu e printre optiuni :samui: totusi am votat techno :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Man, WFT? Gabber e o bubuiala aiurea fara niciun fel de feeling melodic...tre sa fi psycho sa asculti asa ceva... sau drogat. ^_^ Sorry bout it! :)

#9
Pleasure Seeker

Pleasure Seeker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.08.2006
am votat techno cam asta ascult... mai putin minimal tech,uneori si progressive
in mamaia imi place muzica care o baga la goa spre dimineata e un techno mai hard bun de dansat,acasa nu ascult asa ceva
ca producator imi place eric prydz... imi plac set-urile lui sasha,audiofly...
  trance nu imi place,doar vocal trance,in special piesele mai lente,deep
trance e prea rapid tampit un fel de rock

#10
placebo87

placebo87

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.04.2006
Downtempo, Trip-Hop, Techno, Ambient, Electropunk si foarte putin Progressive House (a se traduce doar Trentemoeller). :)

#11
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View PostPleasure Seeker, on Aug 4 2007, 18:44, said:

trance e prea rapid tampit un fel de rock
Si Goa-Psy e vals/tango, nu?  <_<

#12
Xylia

Xylia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.06.2007
IDM-ul e pe gustul meu...apoi drum'n'bass si breakbeat.

#13
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006
Era o idee excelenta sa faci un sondaj, dar nu asa! Era mai bine daca il concepeam cu toti impreuna. Nu cred ca se mai poate corecta acum..(Foarte deranjanta faza) Cum e sa iti placa gabber si sa fii nevoit  sa bifezi tehno? Inacceptabil.
Fiecare are preferintele personale si trebuiesc trecute toate, daca vrei neaparat un poll realist.
Nu votez.

PS. Pot sa fac acu un poll ca lumea daca vreti, sau il dezbatem intai. No problem here..just say the word

#14
tudoranadi

tudoranadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 24.01.2007
Trance :D Trance :D si iar Trance :walkman:

#15
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 10.04.2006
Trance. 140+ BPM :D

#16
pitch_legend

pitch_legend

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.11.2006

View PostPig_on_Acid, on Aug 5 2007, 18:23, said:

Era o idee excelenta sa faci un sondaj, dar nu asa! Era mai bine daca il concepeam cu toti impreuna. Nu cred ca se mai poate corecta acum..(Foarte deranjanta faza) Cum e sa iti placa gabber si sa fii nevoit  sa bifezi tehno? Inacceptabil.
Fiecare are preferintele personale si trebuiesc trecute toate, daca vrei neaparat un poll realist.
Nu votez.

PS. Pot sa fac acu un poll ca lumea daca vreti, sau il dezbatem intai. No problem here..just say the word


Dupa cum am observat si pe Wikipedia, gabber este un subgen de techno. Eu am facut chestionarul pentru GENURILE de muzica electronica, nu pentru orice sub-sub-sub-gen. Fiindca in cazul asta trebuia sa pun vreo 100 de optiuni. Asa ca mie mi se pare realist. Daca nu vrei sa votezi techno, voteaza altele. Bafta!

P.S. Daca vrei sa facem un poll mai mare, n-am nimic impotriva.

Edited by pitch_legend, 05 August 2007 - 19:39.


#17
Pig_on_Acid

Pig_on_Acid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,057
  • Înscris: 10.11.2006
:) Bine ca stii tu ce-i aia gen, subgen... Incapatanarea asta de pustan care afla cum e cu muzica din stupedia, pe mine ma inspira.
E frumos sa avem toti un loc potrivit unde sa ne exprimama preferintele. 'Sondajul' asta superficial nu ajunge. Vezi ca nu la toata lumea le place trance. (Asa cum sperai poate..in fine.)
Nu-i vorba de competitie aici. Ci de ingnoranta..

Quote

Daca vrei sa facem un poll mai mare, n-am nimic impotriva.
Ok atunci.

#18
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
:band: Go, Johnny, go go go!!!  :band:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate