Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Avortul - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
390 replies to this topic

#19
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
da. :huh:

#20
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005
sincer, imi pare rau pt. tine. dar e alegerea ta. una din explicatii ar fi cea pe care ai dat-o mai sus?

#21
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

sam, on Jul 6 2005, 01:28, said:

sincer, imi pare rau pt. tine. dar e alegerea ta.

<{POST_SNAPBACK}>

Ce bine ar fi sa fie a ei! Dar ma tem ca nu-i asa... Iubita mea e fata de preot paroh si nu a fost crescuta in spiritul asta. Sau nu s-a putut sa fie...
Mie mi se pare tragic...

#22
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005
partea verde: pai sa se casatoreasca mai repede. Daca fac sex inainte (de casatorie) crezi ca ajuta la ceva? Nu, ci strica multe...
Eu numai cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit sa ma controlez... k si eu estem super-potente. Ce folos e sa fii superpotent jos, daca iti dai seama -sus- prea tarziu ca te-ai scorojit degeaba? :D
nu fi desfranat... inima ta cauta iluzii si capcane... :coolspeak:
p.s. ma simt hexcelent! so get off me. :D

#23
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

Quote

Daca fac sex inainte (de casatorie) crezi ca ajuta la ceva? Nu, ci strica multe...
nu sint de acord cu tine. eu chiar consider greseala ca o pereche sa nu faca sex premarital. asta poate duce la o sarcina, si implicit grabirea casatoriei. sau nu. :)

#24
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

CataPro, on Jul 6 2005, 01:42, said:

partea verde: pai sa se casatoreasca mai repede. Daca fac sex inainte (de casatorie) crezi ca ajuta la ceva? Nu, ci strica multe...
Eu numai cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit sa ma controlez... k si eu estem super-potente. Ce folos e sa fii superpotent jos, daca iti dai seama -sus- prea tarziu ca te-ai scorojit degeaba? :D
nu fi desfranat... inima ta cauta iluzii si capcane... :coolspeak:
p.s. ma simt hexcelent! so get off me. :D

<{POST_SNAPBACK}>

S-o crezi tu ca femeile (de care ziceam, intelectuale din clasa mijlocie) vor accepta asta. Pentru ele, casatoria inseamna lantzuri de care n-au nevoie. Daca era dupa mine, ma casatoream de trei ori pana acum. E destul de frustrant sa fii pus pe stand-by dupa ce ai prezentat inelul de aur... :confuzzled: Mai ales cand toate merg de minune.

#25
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

Quote

Ce bine ar fi sa fie a ei!
e o EA? CataPro, e o ea? de unde sti oarecare?

#26
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005

sam, on Jul 6 2005, 01:28, said:

sincer, imi pare rau pt. tine. dar e alegerea ta. una din explicatii ar fi cea pe care ai dat-o mai sus?

<{POST_SNAPBACK}>

ghici ce? Sentimentul e reciproc.

#27
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005

sam, on Jul 6 2005, 01:51, said:

nu sint de acord cu tine. eu chiar consider greseala ca o pereche sa nu faca sex premarital. asta poate duce la o sarcina, si implicit grabirea casatoriei. sau nu. :)

<{POST_SNAPBACK}>

de ex.: se duce-n colo toata frumusetea si magia noptii nuntii... la asta te-a dus neuronu'?

#28
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

CataPro, on Jul 6 2005, 01:42, said:

bla bla bla
p.s. ma simt hexcelent! so get off me. :D

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stii ce pierzi! Daca eu as avea de ales, as prefera sa alternez cu consecventa starile de extaz si agonie. Daca m-as simti intotdeauna doar "excelent"... as deveni gol pe dinauntru. Si mi-as pierde sufletul. Nu poti sa zici ca ai trait pana n-ai facut dragoste cu o persoana... NU! Cu persoana pe care o iubesti.

Edited by un_oarecare, 06 July 2005 - 02:02.


#29
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005

un_oarecare, on Jul 6 2005, 01:33, said:

Ce bine ar fi sa fie a ei! Dar ma tem ca nu-i asa... Iubita mea e fata de preot paroh si nu a fost crescuta in spiritul asta. Sau nu s-a putut sa fie...
Mie mi se pare tragic...

<{POST_SNAPBACK}>

despre ce spir(i)t/shpritz e vorba aci'? hâc!
vrea sa yica mata ca nu a fost crescuta cu abstinenta+n kap de taxu', care e preot? :o cum asa?

#30
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

sam, on Jul 6 2005, 01:53, said:

e o EA? CataPro, e o ea? de unde sti oarecare?

<{POST_SNAPBACK}>

Dupa cum gandeste despre risipirea semintei.  :lol: Nici un barbat de pe lume n-ar avea neobrazarea sa fie atat de ipocrit (si credincios, in acelasi timp) precum CataPro.

#31
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005

un_oarecare, on Jul 6 2005, 02:00, said:

Nu stii ce pierzi! Daca eu as avea de ales, as prefera sa alternez cu consecventa starile de extaz si agonie. Daca m-as simti intotdeauna doar "excelent"... as deveni gol pe dinauntru. Si mi-as pierde sufletul. Nu poti sa zici ca ai trait pana n-ai facut dragoste cu o persoana... NU! Cu persoana pe care o iubesti.

<{POST_SNAPBACK}>

1. cu persoana aia ma casatoresc mai intai...
2. sa "gafaim" ritmat si sa dam la gaurica putem toti, inclusiv cei 2 caini care se kk la mine-n scara :coolspeak:

#32
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

CataPro, on Jul 6 2005, 01:59, said:

de ex.: se duce-n colo toata frumusetea si magia noptii nuntii... la asta te-a dus neuronu'?

<{POST_SNAPBACK}>

auzi? mi se pare ca nu te-am tratat cu lipsa de respect. care e problema ta? daca asa consideri tu ca se poarta o discutie, atunci la revedere.
frumusetea si magia din noaptea nuntii.....hmmm.....asta e o fantezie de-a ta, probabil. nu neg existenta acestei magii, dar in ceea ce te priveste, dupa atita abstinenta.... :puke: , nici nu vreau sa-mi inchipui ce-ar putea iesi.

#33
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

CataPro, on Jul 6 2005, 02:02, said:

despre ce spir(i)t/shpritz e vorba aci'? hâc!
vrea sa yica mata ca nu a fost crescuta cu abstinenta+n kap de taxu', care e preot? :o cum asa?

<{POST_SNAPBACK}>

Uite-asa! ^_^ Iti rastoarna carutza buturuga asta, nu? :lol: Sau poate ca n-a fortat-o, doar a indrumat-o pe calea abstinentei. Si nu s-a prins nimic de "fierul rau". :) Care, sa nu uitam, e supus bombardamentelor legilor societatii de consum... mai mult decat celui al invataturilor sfinte.
O paralela: cand eram copil, la inot de performanta, fiul de aceeasi varsta cu noi al antrenorului facea un antrenament mult mai usor decat toti cei care eram sportivi. De fapt, uneori, ala se balacea fara sa faca nici un antrenament. Asa si cu fata popii, probabil, comparativ cu ceilalti credinciosi. ;)

Edited by un_oarecare, 06 July 2005 - 02:14.


#34
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005

CataPro, on Jul 6 2005, 02:06, said:

2. sa "gafaim" ritmat si sa dam la gaurica putem toti, inclusiv cei 2 caini care se kk la mine-n scara :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

daca asta e ideea ta de a face dragoste......ramii abstinent pina crapi. paguba-n ciuperci.
culmea ca te-ai gasit sa-ti dai cu parerea, desi n-ai nici o treaba, pe un topic despre avort.

#35
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 09.04.2005

un_oarecare, on Jul 6 2005, 01:51, said:

S-o crezi tu ca femeile (de care ziceam, intelectuale din clasa mijlocie) vor accepta asta. Pentru ele, casatoria inseamna lantzuri de care n-au nevoie. Daca era dupa mine, ma casatoream de trei ori pana acum. E destul de frustrant sa fii pus pe stand-by dupa ce ai prezentat inelul de aur... :confuzzled: Mai ales cand toate merg de minune.

<{POST_SNAPBACK}>

nu e dupa ele... inseamna ca n-au (fost) gasit(e) de parteneru' potrivit. Este simplu.

@sam: you may need some sleep. :console:

#36
un_oarecare

un_oarecare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,634
  • Înscris: 01.12.2004

CataPro, on Jul 6 2005, 02:16, said:

nu e dupa ele... inseamna ca n-au (fost) gasit(e) de parteneru' potrivit. Este simplu.

<{POST_SNAPBACK}>

Sau poate ca pur si simplu n-au curaj. -_-

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate