Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...

Topul normalitatii
 Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...
 Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 

Mitsubishi Colt

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Dragon Warrior

Dragon Warrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 23.09.2006
Ce distanta aveti intre prezoanele de la roti? Va dau eu o roata de rezerva de la Lancerul meu. E din aia subtire de folosinta temporara, noua, folosita odata. Eu mi-am cumparat o roata de rezerva normala.

Evident ca nu am intentia sa fac bisnita. O dau pe o suma modica sau pe ceva la schimb ;)

Asta in august cand vin prin Romania.

#74
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,079
  • Înscris: 02.09.2005
haide domne, cred ca-i singurul jurnal de p-aici care n-are nici macar o poza... se pare ca nu esti prea mandru de masinutza ta... :P

#75
cocolino26

cocolino26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 27.04.2008
Salutari tuturor posesorilor de Colt si felicitari pentru alegerea facuta. Eu unul sunt foarte incantat de Coltul meu si sper sa raman asa mult timp. Totusi ma irita cand vad din partea unora (precum roandmar_colt) afirmatii de genul: " Pot sa va spun ca am lasat BMV in urma prin serpentinele muntilor nostri". Presupunand ca in propozitie era vorba despre BMW si nu despre vre-un fake chinezesc al marcii bavareze, ideea ca micuta japoneza  trece ca vantul si ca gandul, scartaind pe doua roti, pe langa un BMW in viraje este penibila pentru cel care o afirma si hilara pentru ceilalti care stiu cu ce se mananca un BMW.
Hai sa fim totusi seriosi ca sa nu rada ceilalti de noi ca avem Colt-uri si nu ne mai stau nici BMW-urile in fata.
Si eu am depasit BMW-uri pe serpentine dar "in goana vantului" am avut totusi timp sa observ ca erau conduse fie de vre-o fatuca naiva, fie de vre-un baietel de bani gata putin cam timid si cu mamaliga in geam cat roata carului, fie de vre-un pensionar obosit sau de un sofer care avea chef sa admire peisajul si in consecinta nu m-am repezit cum am ajuns acasa sa ma laud pe forumuri ca dau fum BMW-urilor pe serpentine.
Sper sa nu se supere nimeni, nu e nimic personal.....e doar un indemn la realism.
Drumuri bune!

#76
ramm_cristi

ramm_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.02.2007
Si eu posed un colt in 5 usi cu motor de 1,3 si nu putem compara cu BMW mai ales ca majoritatea bmw au tractiune spate sau integrala.La plecarea de pe loc eventual pentru cativa metrii putem afirma ca nah suntem superiori dar e o diferenta.Colt e o masina care isi merita banii,e o masina care ne ofera o senzatie speciala pe care sincer alte masini nu mi-au oferit-o la suma de bani de care am beneficiat cand am ales-o

#77
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
N-am mai trecut de ceva vreme pe aici si vad ca s-au adunat ceva posturi. S-o luam gospodareste.



View PostCutzu, on Apr 23 2008, 08:47, said:

Ce volum are portbagajul? Pe site nu specifica nimic.

Nu am nici cea mai vaga idee :) Din experienta mea de pana acum este ok si destul de incapator daca nu cumperi cate 1/2 de Carrefour intr-o singura repriza de cumparaturi... Iar pentru bagaje foarte voluminoase exista si optiunea de a deplasa/rabata/scoate bancheta spate.




View PostDragon Warrior, on Apr 23 2008, 10:09, said:

Ce distanta aveti intre prezoanele de la roti? Va dau eu o roata de rezerva de la Lancerul meu. E din aia subtire de folosinta temporara, noua, folosita odata. Eu mi-am cumparat o roata de rezerva normala.

Evident ca nu am intentia sa fac bisnita. O dau pe o suma modica sau pe ceva la schimb ;)

Asta in august cand vin prin Romania.

Multumesc pentru oferta si pentru intentie. Insa am in plan cumpararea unei roti de rezerva in maxim o luna, pentru ca voi incepe sa exploatez mai serios Coltul cu ceva drumuri Suceava - Bacau - Iasi - Suceava.
Dar poate citeste altcineva si are nevoie de roata.




View Postjericho, on Apr 25 2008, 07:18, said:

haide domne, cred ca-i singurul jurnal de p-aici care n-are nici macar o poza... se pare ca nu esti prea mandru de masinutza ta... :P

Mandru... nu. Multumit 100% DA. Si imi cer scuze celor care solicita poze, dar din motive de stickere si alte chestii de identificare "montate" pe masina, nu cred ca pun poze reale in viitorul apropiat.




View Postcocolino26, on Apr 27 2008, 20:17, said:

Salutari tuturor posesorilor de Colt si felicitari pentru alegerea facuta. Eu unul sunt foarte incantat de Coltul meu si sper sa raman asa mult timp. Totusi ma irita cand vad din partea unora (precum roandmar_colt) afirmatii de genul: " Pot sa va spun ca am lasat BMV in urma prin serpentinele muntilor nostri". Presupunand ca in propozitie era vorba despre BMW si nu despre vre-un fake chinezesc al marcii bavareze, ideea ca micuta japoneza  trece ca vantul si ca gandul, scartaind pe doua roti, pe langa un BMW in viraje este penibila pentru cel care o afirma si hilara pentru ceilalti care stiu cu ce se mananca un BMW.
...
Sper sa nu se supere nimeni, nu e nimic personal.....e doar un indemn la realism.
Drumuri bune!

Nu cred ca se supara cineva. Ma bucur ca esti multumit de Coltul tau. Nu are cum sa fie la acelasi nivel cu un BMW, fie el si seria 1. Dar daca am vorbi despre monstruletul Colt CZT, cu ai lui 150 cp, parca nu mi-as pune toti banii pe BMW seria 1...





View Postramm_cristi, on Apr 27 2008, 20:37, said:

Si eu posed un colt in 5 usi cu motor de 1,3 si nu putem compara cu BMW mai ales ca majoritatea bmw au tractiune spate sau integrala.La plecarea de pe loc eventual pentru cativa metrii putem afirma ca nah suntem superiori dar e o diferenta.Colt e o masina care isi merita banii,e o masina care ne ofera o senzatie speciala pe care sincer alte masini nu mi-au oferit-o la suma de bani de care am beneficiat cand am ales-o

Intru totul de acord.



Multi kilometri fara probleme in continuare va doresc, si posesorilor de Colt, si celor care intra pe acest jurnal de bord.

#78
laureanz

laureanz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.01.2006
Salut .. am un Mitsubishi Colt 1.5 109 CP si are 15000km, o am din iarna 2008. Daca ii bag benzina de 98+ atinge 100km/h in mai putin de 10s. E o masina de 2 persoane care fuge ff repede prin oras si  isi  gaseste loc de parcare tot timpul :)
In fiecare weekend fac cu ea cam 200km intre bucuresti -valeni de munte si la drum se comporta f bine, are o aerodimamica ok dar zgomotul facut de cauciucurile de 205 este putin deranjant la viteze de peste 100km\h.  Pe serpentine are tendinta sa fuga de spate ( lungimea relativ mica ) dar controlul tractiunii sau ce ... 3litere ori fi acolo... intra imediat si o pune pe sosea. La un condus sportiv ( schimbat viteze la peste  5000rpm) consuma 14l/100km dar un BMW de 200cp ar avea probleme sa te depaseasca... sigur ca si soferul are o f mare importanta.  Varianta de Colt 1.5 NU este pt femei desi este destinat lor.
Nu imi place la ea: -aerul coditionat, izolarea fonica, si cel mai de kkkk este ca nu se stinge becul de pe plafon daca o usa este deschisa.
A costa 13000eur cu bani jos si cred ca are mai mult de 109CP ... si face toti banii chiar is la 18 august 2009

Edited by laureanz, 18 August 2009 - 08:19.


#79
triban

triban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.08.2006

View Postlaureanz, on 18th August 2009, 09:14, said:

Salut .. am un Mitsubishi Colt 1.5 109 CP si are 15000km, o am din iarna 2008. Daca ii bag benzina de 98+ atinge 100km/h in mai putin de 10s. E o masina de 2 persoane care fuge ff repede prin oras si  isi  gaseste loc de parcare tot timpul :)
In fiecare weekend fac cu ea cam 200km intre bucuresti -valeni de munte si la drum se comporta f bine, are o aerodimamica ok dar zgomotul facut de cauciucurile de 205 este putin deranjant la viteze de peste 100km\h.  Pe serpentine are tendinta sa fuga de spate ( lungimea relativ mica ) dar controlul tractiunii sau ce ... 3litere ori fi acolo... intra imediat si o pune pe sosea. La un condus sportiv ( schimbat viteze la peste  5000rpm) consuma 14l/100km dar un BMW de 200cp ar avea probleme sa te depaseasca... sigur ca si soferul are o f mare importanta.  Varianta de Colt 1.5 NU este pt femei desi este destinat lor.
Nu imi place la ea: -aerul coditionat, izolarea fonica, si cel mai de kkkk este ca nu se stinge becul de pe plafon daca o usa este deschisa.
A costa 13000eur cu bani jos si cred ca are mai mult de 109CP ... si face toti banii chiar is la 18 august 2009

poti sa imi spui si mie ce sa verific la masina (cumpar colt rulat masina de companie-mitsubishi 21000km) inainte sa bat palma?

#80
laureanz

laureanz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.01.2006
o masina 21000km e o masina noua ... Prima revizie la Mitsubishi colt se face la 20.000 km ( vezi sa fie facuta ) .. in rest... succes

#81
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Incerc sa pun eu poze.
Masina este varianta SAM, cu toate optionalele.

Attached Files



#82
madox-relu

madox-relu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.07.2011
Schimb Geamuri+Luneta ionizate fabrica pentru geamuri si luneta transparente.Model:Colt 2008 SAM
Baia Mare-nr telefon:0755-643 017
0725-44 68 78
ASTEPT SOLICITARI CAT DE REPEDE :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate