Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

MOBIL mic si solid

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
Bun. 6100 are acelasi acumulator ca al lui 3650?

#38
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by Zvastrici
Bun. 6100 are acelasi acumulator ca al lui 3650?


formatul e acelasi.... insa difera capacitatea...

standard
6100 are BL-4C si 3650 BL-5C..

practic daca iei un 5c poti sa il pui pe un 6100 si astfel ai 850mAh...;)

#39
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
MAMA ce distractie..
Pe un 6100 nu poti schimba acumulatorul daca bagi unu de 820sau 850mAh ..nu mai poti inchide capacul!

#40
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
uff..uite ca nu am acum un 6100 ca sa incerc...poate ai dreptate...oricum..stiu ca am schimbat acum intre ele...stiu sigur ca l-am pus pe ala de 6100 pe 3650 cand nu mai aveam baterie..dar nu mai tin minte daca am facut si invers..

in fine...ideea e ca am dat-o in off topic....hai sa facem un thread "vorbe la gramada.." si sa discutam acolo orice probleme despre telefoane..:)

#41
CristianDia

CristianDia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,195
  • Înscris: 08.04.2003
@Aiwaman

Bateriile astea seamana la greu intre ele. Da corect, cea de la 3100 & 3650 este mai groasa decat cea de la 6100.

N-am stiut asta. Ok, ai dreptate, asa este. ;) Acum stiu. :P

#42
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Ai perfecta dreptate...difera doar la acel cod care e scris cu un font destul de mic si daca nu esti atent  il poti usor confunda!

Catalin...azi se fac 4 zile si a murit bateria la GD55 ! Cu alte cuvinte a rezistat sfarsitului de saptamina(din care duminica a stat si pe vibra si a fost stresat destul de des) Asta in comparatie cu "older" ME45 care abia e la 1/2 din baterie!:)

#43
willy

willy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.06.2004
Ericsson T39m.
Acum nu mai tine bateria decat 3 zile, dar acu' 2 ani tinea vreo 5.
In rest are de toate ( ma rog, inafara de ecran color, camera, polifonice).

#44
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by AIWAMAN
Catalin...azi se fac 4 zile si a murit bateria la GD55 ! Cu alte cuvinte a rezistat sfarsitului de saptamina(din care duminica a stat si pe vibra si a fost stresat destul de des) Asta in comparatie cu "older" ME45 care abia e la 1/2 din baterie!:)

6100 ma tine de Duminica pana Duminica (evident ca ARE vibratia ON si NU il inchid noaptea....). Nu regret alegerea :D

#45
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Stai calm...stiu...am si 6100 inj dotare..dar acum ma delectez cu SL55
Intra si tu pe bursa si da o sugestie ce sa mai verific din alea...
ca m-am plictisit sa tot schimb telefonul:(

#46
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
Zvastrici sunt atat de bune NOKIA 6100, 6610, 7210 incat m-am hotarat sa trec pe Samsung E700  :D
AIWAMAN, propun ca cei care au un telefon ceva mai nou sa scrie despre el....sa faca un mic review  :OK:

#47
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Care ar fi echivalentul acestui 6100 dar nu color ?

#48
unbaiat

unbaiat

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.02.2004

Quote

Originally posted by Cătălin
6100 ma tine de Duminica pana Duminica (evident ca ARE vibratia ON si NU il inchid noaptea....). Nu regret alegerea :D


Si pe mine de ce ma tine de Du pana Mi ? Si nu numai pe mine, pe toti pe care ii stiu cu 6100.. Nici macar in standby-ul telefonului nu este data o perioada asa mare...

#49
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
E ... eu nu prea cred...vorbesti in stilul lui MONITOX? Eu vorbesc mult mai mult ca el si ma tine 4 zile..ME45 cam 5-6zile

#50
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by unbaiat
Si pe mine de ce ma tine de Du pana Mi ? Si nu numai pe mine, pe toti pe care ii stiu cu 6100.. Nici macar in standby-ul telefonului nu este data o perioada asa mare...


La prima problema nu pot sa te ajut.  :drac:  Poate ati luat cu totii din acelasi lot sau or fi "umblate"....nu stiu.

La a doua da. Uite ce zice Nokia: Standard battery, Li-Ion up to 150 - 320 h.  Daca se impart cele MAX 320 ore la 24 cat rezulta ? Taman 13 zile !!!!! Dupa cum vezi se poate si mai bine :D

Pe mine ma tine cam 7-8 zile doar... dar cam asa si e normal. Din experienta am observat ca se ia timpul maxim, se face la 2 si cam asta e :) Also eu sunt pe Connex. Poate voi sunteti pe alte retele ? Si asta conteaza. In plus daca unde stai mai mult nu ai semnal cum trebuie iarasi se poate reduce timpul... etc etc.

Also am spus clar ca vorbesc 10-15 min la el pe zi (max). Nu il folosesc foarte mult. In general Zapp-ul duce greul. In plus e si nou. Din cate am observat dupa 6 luni deja incepe sa scada durata de stand by la mobile :( Dupa 1 an se simte clar fenomenul.

Am depasit binisor 16 ani asa ca am trecut de faza "al meu e cel mai bun si tine 14 zile desi eu stiu ca tine 3" :D:D:D

Pe mine Samsung T100 ma tinea 3 zile indiferent de ce faceam. Ma dispera...

#51
Neil

Neil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 18.09.2003

Quote

Originally posted by Zvastrici
Nokia 6510 este dragut, l-am avut, mi-a placut, dar standby-ul nu este nici pe departe de 7 zile. Cu vorbit moderat maxim 4 zile
Am un 6510 de 1 an jumate, l-am ingrijit foarte bine si e de departe (in opinia mea) cel mai bun telefon la "raportul" calitate/pret/dimensiuni/facilitati.

Cind e nou (si bateria formatata corect... ceea ce conteaza mult orice ar zice lumea despre Li-Ion ...)
- la vorbit 5-10 minute pe zi tine minim 7 zile (inclusiv noaptea)
- stand-by "curat" (adica pus pe silent si nici macar o data deblocata tastatura) tine 10 zile (inclusiv noaptea)

Dupa 1 an jumate de folosire timpii de mai sus mi s-au redus la 5 respectiv 8 zile.

#52
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
daca ar avea bluetooth l-as mai folosi si azi...

cineva intreba mai sus de un 6100 necolor. ei bine, asta e chiar 6510, si are in plus si radio.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate