Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Vodafone Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
catalanus

catalanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.12.2006
As dori sa stiu daca e absolut necesar ca telefonul pe care vrei sa activezi Vodafone Passport in Germania trebuie sa fie triband?
Oare Vodafone Germania emite in banda de 1900? Telefonul meu e dual, 900 si 1800. Restul retelelor de acolo nu ma intereseaza, vreau sa sun pe Vodafone Romania de acolo. Merci celor care stiu raspunsul la intrebare.

#2
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Postcatalanus, on Jun 16 2007, 23:50, said:

As dori sa stiu daca e absolut necesar ca telefonul pe care vrei sa activezi Vodafone Passport in Germania trebuie sa fie triband?
Nu, absolut deloc.

View Postcatalanus, on Jun 16 2007, 23:50, said:

Oare Vodafone Germania emite in banda de 1900? Telefonul meu e dual, 900 si 1800. Restul retelelor de acolo nu ma intereseaza, vreau sa sun pe Vodafone Romania de acolo. Merci celor care stiu raspunsul la intrebare.
Retelele din Europa nu prea au treaba cu 1900. Telefonul tau e OK pt Vodafone Germania.

gompo

#3
vladyroman

vladyroman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 24.11.2006

View Postcatalanus, on Jun 16 2007, 23:50, said:

As dori sa stiu daca e absolut necesar ca telefonul pe care vrei sa activezi Vodafone Passport in Germania trebuie sa fie triband?
Oare Vodafone Germania emite in banda de 1900? Telefonul meu e dual, 900 si 1800. Restul retelelor de acolo nu ma intereseaza, vreau sa sun pe Vodafone Romania de acolo. Merci celor care stiu raspunsul la intrebare.

Frecventa de 1900 MHz se foloseste in State si in Canada cu predilectie.

Deci in Europa, nu iti face griji.

#4
alexzxander

alexzxander

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.08.2005

Quote

VODAFONE D2 GERMANY

Operator preferat Vodafone

Žara : GERMANIA

Zona: 1

Tipul reželei : 900/1800

Denumirea de pe afiŗajul telefonului : Vodafone

Numere de urgenžć : 110, 112 free


http://www.vodafone....-51-postpaid-ro

Edited by alexzxander, 17 June 2007 - 00:23.


#5
catalanus

catalanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 29.12.2006
Multumesc foarte mult, dragii mei ! :clapping:

#6
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
tin sa te anunt ca eu am fost acum 2 sapt in germania, in zona munchen-ului, iar vodafone sta fff slab la acoprerire acolo...aveam setat vodafone passport, dar m-am trezit cu unele apeluri primite pe reteaua t-mobile, care acopera cam tot... pe ansamblu in marile orase retele din romania stau mai bine la acoperire.... am fost surprins sa vad acoperire 3G si pe la sate acolo, dar in buricul munchen-ului nu aveam semnal...  :nonobad:

#7
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Straniu... :huh:

T-Mobile si Vodafone au cam aceasi acoperire, foarte buna si extinsa. Apoi vine E-Plus, care este putin mai īn urma, iar 02 este rau īn urma (utilizeaza roaming-ul national pe T-Mobile, acoperirea proprie O2 fiind de departe cea mai restrānsa... un fel de Cosmorom al nostru, cu acoperire īn orasele mari si pe autotrazi/drumuri nationale).

Edited by Cosconor, 17 June 2007 - 18:46.


#8
nike1

nike1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2007

View PostCosconor, on Jun 17 2007, 19:46, said:

Straniu... :huh:

T-Mobile si Vodafone au cam aceasi acoperire, foarte buna si extinsa. Apoi vine E-Plus, care este putin mai īn urma, iar 02 este rau īn urma (utilizeaza roaming-ul national pe T-Mobile, acoperirea proprie O2 fiind de departe cea mai restrānsa... un fel de Cosmorom al nostru, cu acoperire īn orasele mari si pe autotrazi/drumuri nationale).

Salutari domnu' Cosconor! Am si eu o mica intrebare .....unde este locul tau de munca? Lucrezi la ceva firma de telefonie mobila?? As fi foarte curios sa stiu.daca nu ii cu suparare! :notangel:

#9
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005

View Postnike1, on Jun 17 2007, 20:33, said:

Salutari domnu' Cosconor! Am si eu o mica intrebare .....unde este locul tau de munca? Lucrezi la ceva firma de telefonie mobila?? As fi foarte curios sa stiu.daca nu ii cu suparare! :notangel:
cosco e student la paris  :coolspeak:

#10
nike1

nike1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2007

View Postvodafone_ro, on Jun 17 2007, 21:06, said:

cosco e student la paris  :coolspeak:
Eu am intrebat la modul cel mai serios!!! Pt ca cosuma foarte mult timp pentru ceea ce face..si daca ar lucra la o companie de telefonie mobila sau ceva asemanator s-ar explica.daca nu.atunci cred ca nu doarme noptile...eu oricum astept un raspuns de la Cosconor

#11
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Nu am nici cea mai mica legatura cu domeniul GSM (ci cu domeniul medical... :) ).

#12
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostCosconor, on Jun 17 2007, 22:36, said:

Nu am nici cea mai mica legatura cu domeniul GSM (ci cu domeniul medical... :) ).


pai atunci GSM-ul e hobby???......

#13
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Right. :photo:

#14
nike1

nike1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2007

View PostCosconor, on Jun 17 2007, 22:36, said:

Nu am nici cea mai mica legatura cu domeniul GSM (ci cu domeniul medical... :) ).
Atunci toata admiratia pt tine....se pare ca ai un hobby care te-a acaparat total...daca eu as lucra la o companie GSM din RO si as vedea ce scrii tu pe aici te-as angaja de urgenta pe un post de Network Deplyment Engineer

#15
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postnike1, on Jun 18 2007, 08:59, said:

Atunci toata admiratia pt tine....se pare ca ai un hobby care te-a acaparat total...daca eu as lucra la o companie GSM din RO si as vedea ce scrii tu pe aici te-as angaja de urgenta pe un post de Network Deplyment Engineer


offtopic: ce salar i-ai da?...ca daca face studiile in franta, si e la medicina, are sansa sa castige multi bani acolo fara sa mai vina in tara..... :naughty: :naughty: :naughty:

#16
nike1

nike1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 11.02.2007

View Postbulangiul, on Jun 18 2007, 09:06, said:

offtopic: ce salar i-ai da?...ca daca face studiile in franta, si e la medicina, are sansa sa castige multi bani acolo fara sa mai vina in tara..... :naughty: :naughty: :naughty:

Pai ...cred ca ar lucra si pe gratis tinand cont cat ii de prins de microbul GSM ......NU? Oricum pt postul mentionat de mine sunt sigur ca au salarii mult mai mari decat mediciii din romania!!

#17
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postnike1, on Jun 18 2007, 08:28, said:

Pai ...cred ca ar lucra si pe gratis tinand cont cat ii de prins de microbul GSM ......NU?
Probabil ! :lol:

View Postnike1, on Jun 18 2007, 08:28, said:

Oricum pt postul mentionat de mine sunt sigur ca au salarii mult mai mari decat mediciii din romania!!
Nu stiu exact cāt cāstiga un medic īn RO (pentru ca mai sunt si "cadourile extra-salariale" date de pacienti)... :)

#18
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006

View PostCosconor, on Jun 18 2007, 18:38, said:

Probabil ! :lol:
Nu stiu exact cāt cāstiga un medic īn RO (pentru ca mai sunt si "cadourile extra-salariale" date de pacienti)... :)

alea's puncte thank you :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate