Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Atestat

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
janspaima

janspaima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
Am intarziat cu atestatul la informatica si profa mi-a spus ca nu se ai poate da niciodata...Si chiar am nevoie de atestat Fox Pro!O contrazice cineva?Mai este vreo posibilitate sa il dau(la anu' sau...)?

#2
janspaima

janspaima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007
UP!

#3
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
da mai e o posibilitate
urmeaza pasii:
ia-te in gura cu toti profii -3->6 puncte scazute la purtare garantat
nu da o teza,doua....
repeta anul
si ,in plus,pana la anu',pe vremea asta iti pregatesti un atestat de zile mari
salut  :lol:

#4
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,128
  • Înscris: 10.04.2006
eu nu inteleg pentru ce ai avea nevoie de atestat care oricum este inutil .

#5
janspaima

janspaima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007

 Nenea Zap, on Jun 1 2007, 10:03, said:

eu nu inteleg pentru ce ai avea nevoie de atestat care oricum este inutil .
Mie atestatul chiar  imi este util! La jobul meu...
Vorba aceea..."Prost cu diploma!"

#6
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 07.04.2005

 janspaima, on Jun 1 2007, 21:36, said:

Mie atestatul chiar  imi este util! La jobul meu...
Vorba aceea..."Prost cu diploma!"

Se poate stii unde lucrezi? Eu unu n-am mai auzit pe nimeni sa-i fi folosit la ceva diploma aia de atestat.

#7
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,128
  • Înscris: 10.04.2006
S-ar  putea sa devii idolul noii generatii daca ti-este util atestatul :D

#8
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 07.04.2005
Corectie: mi-a spus acum vreo 2 saptamani unul la ce-ar fi bun: daca doresti sa te angajezi la unicarm la case, si daca te bati pt postul restul cu inca unu, tu ai un atuu un plus daca ai atestat la computer  :D

Dupa bac imi primesc si eu asa-zisa diploma de atestat, vorba cuiva... o hartie in plus in cv (pe care s-a pune prafu)

Ati auzit pe careva sa-si pice atestatu la info??? Cel putin in clasa mea, nu au fost note mai mici de 9.80 la atestat, la persoane care.... mai bine ma abtin  :rolleyes:

Chiar am vorbit cu cineva pe tema asta. N-ar fi mai bine ca atestatul asta sa fie optional, sa-l dea doar cei care vor si sunt capabil, iar notarea sa fie exigenta? Va pot da n-spe exemple care n-aveau habar sa faca un site, si-a gasit pe unu' care sa si-l faca si hop tzop l-a prezentat.

Edited by ghitapg2, 02 June 2007 - 18:55.


#9
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
pai e optional
cel putin,asa a fost la mine ,in sava....unde...dap..ma laud si eu ..l-am luat cu 10!! B)

#10
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

 yapy, on Jun 3 2007, 00:53, said:

pai e optional
cel putin,asa a fost la mine ,in sava....unde...dap..ma laud si eu ..l-am luat cu 10!! B)
E opțional!

Din cauză că îl iau prea mulți cu 10 nu mai are nicio valoare diploma aia!Și eu am luat tot 10!Nu știu la tine dar în unele părți se pun notele după câți bani dau elevii la "protocol"(ăsta e obligatoriu?)!Dacă era după mine nu dădeam nici în ruptul capului atestatul ăsta dar m-aș fi simțit prost față de domn' diriginte(de info) care a lucrat foarte mult cu noi la info 4 ani și nu aș fi vrut să îl dezamăgesc!

#11
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,128
  • Înscris: 10.04.2006
din acelasi motiv l-am dat si eu :) si tot optional a fost si tot note de 9 66+ s-au luat. Nu mai spun ca erau unii care nici nu stiau ce site au facut :lol:

#12
janspaima

janspaima

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.01.2007

 ghitapg2, on Jun 1 2007, 22:00, said:

Se poate stii unde lucrezi? Eu unu n-am mai auzit pe nimeni sa-i fi folosit la ceva diploma aia de atestat.

Nu prea conteaza firma...Site-uri, baze de date..Chiar daca stiu sa fac ce fac, diploma conteaza la c.v.!

#13
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Eu as vrea sa dau ecdl-ul intr-o zi...
Atestatele au fost doar asa... sa fie.
Le-am facut pe ambele intr-o zi si le-am dus in ziua in care le-am prezentat. Am luat 10... noroc ca m-au lasat profii sa le aduc dupa termen... haha

#14
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
ECDL'ul lam dat si eu anul asta (ultimele doua examene leam dat saptamana trecuta :P ).Mi se pare mult mai folositor diploma de ECDL'list decat cea de atestat. Dar na' , dimploma in plus. Oricum se invata multe prostii si la ECDL  (ACCES  :puke: )

#15
FITZE

FITZE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.06.2005

 cristi7, on Jun 12 2007, 16:51, said:

ECDL'ul lam dat si eu anul asta (ultimele doua examene leam dat saptamana trecuta :P ).Mi se pare mult mai folositor diploma de ECDL'list decat cea de atestat. Dar na' , dimploma in plus. Oricum se invata multe prostii si la ECDL  (ACCES  :puke: )

Se pot face multe chestii frumoase in ACCES. Un coleg a adus un program de gestionare a camerelor intr-un hotel.Era interesant dar foarte greu de facut.
Se poate pica si la atestat nu este imposibil  ;).

Cat iti va fi de util in viata numai timpul va decide.

#16
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 07.04.2005
Faza cu atestatu la noi, am uitat sa mentionez. Diriginta noastra ne era de info si ne-a spus ca ne trece nota de la atestat ca nota de teza, si care nu-si da atestatu da separat teza.

Nu stiu cum e in alte locuri, dar la noi aveam setu' de 45 probleme pt pascal, si 20 si ceva parca fox + ceva de utilizare calc.

Eeee tata... sa vedeti in dimineata examenului baietii cu stick-uri, cu problemele rezolvate...

La mine in clasa nu a fost nota sub 9.80 parca si am specimene care nici macar nu au habar dupa 4 ani de info (pardon 3 de pascal) care structura unui program in pascal...

#17
cristi7

cristi7

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,859
  • Înscris: 05.10.2005
haha, structura unui program in pascal zici ? Pe mine m'a intrebat una de unde intra in Word cand am dat atestatu....:lol:
A luat in jur de 8 parca.

#18
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
win u u

20 c++ 20 fox 20 word

atestat = teza

Atestatele seamana cu probele la oral de la bac... haha

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate