Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Biblioteci publice in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
andreip_

andreip_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.03.2005
Am aterizat si eu prin Bucuresti, si cum nu-mi pot permite tot ce vreau sa citesc trebuie sa ma indrept spre o biblioteca. Ma intereseaza o biblioteca cu un fond de carti mare, ca sa am mai mari sanse in a gasi ceea ce-mi doresc. Multumesc.
P.S. Daca puteti, va rog,  pe langa adresa sa-mi dati si nr. de tel al respectivei biblioteci.

Edited by andreip_, 30 May 2007 - 10:04.


#2
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Sincer, nu stiu cate biblioteci publice o sa mai gasesti deschise..Pt ca ele ofereau cultura, iar asta nu se prea mai vinde.Dar cum ma bucur ca mai exista cineva care vrea sa citesca, si pt ca nu esti din Buc, o sa intru in amanunte. Eventual mai sapi si cu http://www.bucuresti.com.ro/. Nu vreau sa fac reclama site-ului, ci doar sa ajut un necapitalist. Eu stiam ca au mai ramas doar :
1) str. Take Ionescu, de la Pta Romana cum mergi spre Universitate, imediat dupa libraria de langa cinematograful Studio, prima strada la dreapta, spre pta Amzei, pe mana stanga, e o cladire mai retrasa fata de axul drumului..
2) Pe sos.Mihai Bravu, intre cele 2 intrari/iesiri ale metroului, la statia Iancului. Dupa cele 2 filiale de banci..
3) BCU (Biblioteca Centrala Universitara) pe Rosetti, cum iesi din pta Revolutiei..
Nu cunosc programul si conditiile de imprumut.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate