Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!
 La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 

Căști sennheiser

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
Am aflat de ceva vreme de producatorul Sennhaiser si de castile produse de acesta.Mi s-a spus k ar fi cele mai bune de pe piatza noastra.Nu am gasit insa la nimeni si eu o pereche sa le probez.Astept parerile voastre referitoare la aceste produse eventual parerile unora care detzin astfel de "scule".
http://www.video-s.ro/casti_hi_fi.htm  aici e siteul unde se pot gasi Sennhaiser la noi.Dak mai stitzi alte magazine postatzi.
Si inca ceva....de pe site-ul asta....care ar fi cele mai bune...nu conteaza pretzul...cel mai bune...?
Mie mi s-au recomandat PX 100...daca este cineva care are din astea din nou...nu ezitatzi sa postatzi.
Bafta..si astept rasunsurile voastre ;)

#2
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
sunt posesor al modelului hd 202 :) eu le-am luat din magazinul muzica
ce pot sa zic...sunt super multumit de ele, avand in vedere ca sunt doar o pereche de casti conectate la o placa de sunet cam varza...au suficienta putere incat uneori sa nu poti sa le tii pe cap cu volumul dat la maxim...
mi se pare mie ca distorzioneaza f putin basul la volum maxim, asta la melodiile cu bas puternic...dar cel mai probabil acest lucru se intampla si din cauza placii audio...
un alt lucru care ma cam deranjeaza pe mine e ca nu am control al volumului pe cablul lor...de fiecare data cand trebuie sa modific volumul tre sa umblu fie in player fie sa modific volumul de pe placa de sunet,
dar per total sunt multumit de ele..recomand

#3
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
am vazut modelul tau pe site.sunt de tip inchis.probabil k izoleaza f bine fatza de zgomotul exterior.
Totushi mie mi sa recomandat un model de tip inchis,mai exact PX100.Zicea tipul care mi l-a recomandat k nu o sa se auda niciodata astea de tip inchis la fel de bine ca alea de tip deschis.Oare asa sa fie?Ma gandesc k din moment ce nu te izoleaza de zgomotul din exterior la fel de bine ca alea de tip inchis nici nu ai aceeasi calitate la sunet.....astept in continuare pareri.

#4
ski3.14

ski3.14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.11.2006

View Postsnex, on May 11 2007, 18:35, said:

am vazut modelul tau pe site.sunt de tip inchis.probabil k izoleaza f bine fatza de zgomotul exterior.
Totushi mie mi sa recomandat un model de tip inchis,mai exact PX100.Zicea tipul care mi l-a recomandat k nu o sa se auda niciodata astea de tip inchis la fel de bine ca alea de tip deschis.Oare asa sa fie?Ma gandesc k din moment ce nu te izoleaza de zgomotul din exterior la fel de bine ca alea de tip inchis nici nu ai aceeasi calitate la sunet.....astept in continuare pareri.
eu am pmx70 din seria sport line si sunt mai mult decat multumit de ele...n-o sa auzi niciodata niste casti atat de mici sa se auda atat de bine...le recomand pt cei care au nevoie de niste casti extra usoare si flexibile dar care nu fac compromis la calitatea sunetului...in alte casti de dimensiunea lor nu am auzit astfel de bas...totodata, iti recomand modelul pmx 200 din seria streetwear, pe care le are un prieten si sunt extraordinare...insa nu la fel de comode ca ale mele

#5
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 24.03.2006
@Snex - daca nu ai nevoie de casti pentru mixare/inregistrare in studio, unde izolarea fonica are mare importanta, nu ai nevoie (neaparata) de casti de tip inchis. Cine ti-a facut recomandarea avea dreptate, cele de tip deschis se aud mai detaliat, mai fidel si cu mult mai putine distorsiuni. Singurul lor dezavantaj este faptul ca nu pot fi folosite in medii cu zgomote puternice pentru ca nu izoleaza zgomotul prea bine. La fel muzica pe care o asculti poate fi auzita daca folosesti volume mai mari. Dar per total ca sound sunt best of the best.

In castile de se gasesc pe la noi nu e nimic sub 300 RON care sa se auda la fel de bine/curat ca si PX100 (135 RON). Si pentru ca tot a fost recomandat modelul PX200 mai sus, va spun ca PX100 desi sunt ceva mai ieftine se aud MULT mai bine. Si nu trebuie sa ma credeti pe cuvant, cautati si review-uri internationale sau daca aveti cunostinte care detin asa ceva, probati.

#6
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
O sa dau si eu comanda pe video-s zilelea astea si o sa va spun parerea mea dapa ce le testez.
@GUP ma intereseaza si o pereche in ear pt Ipod.Vreau din alea intra-aural .Ce zici de CX300 de Sennhaiser?Sunt mai bune k cele originale de Ipod(am vazut un review pe net care asa zicea).Vreau o pereche din astea care intra cu totul in ureche....sunt mai fixe si mai comode.Crezi ca ar trebui sa iau CX300 sau sa iau o pereche in ear de la Apple(care sunt mai scumpe cu vro 70ron decat CX300-le).Astept raspuns.

#7
s1nn0cence

s1nn0cence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.01.2007
http://www.sennheise...e...Open&print=

..imi ajung vineri.. te anuntz despre calitatea lor atunci ;)

#8
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 24.03.2006
Snex nu as putea sa-ti dau un raspun pentru cu nu am nici cea mai mica idee cum se aud castile de la Apple. Din ce-am vazut pe net parerile sunt impartite, majoritatea considera Sennheiser CX300 a fi mai bune, dar sunt si pareri care sustin contrariul.

#9
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
s1nn0cence....de unde ti-ai dat comanda de CX-uri.??
Ms @gup de sfat...acum scriu comada la video-s.com

De RS 110(Wireless) ce parere avetzi...merita banii...sunt bune de ceva(ca si calitate a sunetului ma refer)?Vrea un prieten sa isi ia dar ar vrea sa stie cat de bine se aud.

Edited by ripper, 13 May 2007 - 16:18.


#10
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 24.03.2006
Nu cred ca se merita. Numai daca e imperios necesar sa fie fara cablu. Altfel de banii aia poate lua HD 485 din seria Hi-Fi. Nu numai ca sunt mai frunoase ca aspect, mai comode, dar au si o gama de fregvente mult mai buna.

#11
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
sal,am facut si eu rost de niste casti de la cineva,vroiam sa le incerc la statia mea cand nu pot asculta tare,le am de la un batran insa au o mufa ciudata,tip vechi,cu 5 pini inauntru.stiti daca se poate face ceva?la statie am mufa normala groasa si lunga.atasez si o poza.

Attached Files

  • Attached File  0001.JPG   18.23K   247 downloads


#12
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Vezi că ești off-topic!

Se găsesc adaptoare pentru mufa aia!

#13
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
scuze,dar si pt casti trebuie sa deschidem cate un topic pt. fiecare marca?c'mon man.
daca tot mi-ai raspuns(partial)imi poti spune te rog si cum se numeste mufa asta groasa si cea care trebuie?
a,si daca e ceva de capul lor,eu dorind sa ascult muzica.multumesc

#14
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
GUP sunt mai bune 485-urile k PX100-le?

#15
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 24.03.2006
Simocris nu cunosc modelul pe care il ai tu, dar tinand cont ca Beyerdynamic e firma care a inventat castile, e foarte posibil sa ai un model foarte bun. Nu stiu nici eu cum se numeste mufa aia, dar era larg utilizata pe vremuri la pick-up-uri si magnetofoane. Mergi la un magazin cu piese & cabluri si roaga vanzatorul sa-ti dea un adaptor corespunzator.

Snex, da. Deja fac parte din alta gama, suficient de superioara incat sa fie diferenta.

#16
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
De modelul HD-201 ce stiti?

Attached File  HD201_2.jpg   34.38K   71 downloads

Vad ca e la acelasi pret cu hd-202, numai ca fac parte din game diferite!

#17
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,524
  • Înscris: 08.12.2006

View Postsimocris, on May 13 2007, 21:59, said:

sal,am facut si eu rost de niste casti de la cineva,vroiam sa le incerc la statia mea cand nu pot asculta tare,le am de la un batran insa au o mufa ciudata,tip vechi,cu 5 pini inauntru.stiti daca se poate face ceva?la statie am mufa normala groasa si lunga.atasez si o poza.

mufa ta cu 5 pini se numeste mufa DIN, nu se mai folosesc de multisor, probabil ca nu se mai gasesc nici adaptoare, eu cel putin nu am vazut. Daca totusi gasesti adaptor cumpara-ti, daca nu, cumpara-ti un jack stereo (normal, de 6,35 mm, banuiesc ca la asta te referi cand spui mufa normala groasa si lunga) si cu un pistol de lipit ti-ai rezolvat problema, daca nu ai/nu stii sa folosesti un pistol de lipit, poti sa mergi la orice service radio-tv sau alte electronice sa-ti inlocuiasca mufa DIN cu o mufa jack.

Attached Files



#18
simocris

simocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 01.03.2006
antinari merci pentru ajutor,o sa merg sa ma interesez de un adaptor si in caz ca nu gasesc o tai si pun mufa potrivita tip jack,nu cred ca poate fi prea greu,am si pistol ^_^
referitor la casti,oare or reda bine?tinand cont de sonoritatea de acum,cu mult bass si etc?
modelul exact este Beyerdynamic DT 220. <_<

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate