Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Căști sennheiser

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
130 răspunsuri în acest subiect

#37
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.359
  • Înscris: 24.03.2006
PX100! Chiar o sa ai bass-ul pe care ti-l doresti!

#38
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 64
  • Înscris: 01.03.2007
Inca nu am primit un raspuns despre HD515...astept in continuare parerile voastre...

#39
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 18.10.2004
Vreau sa cumpar niste casti cat de cat si m-am orientat catre un Sennheiser HD 555 sau HD 595 (asta daca merita tinand cont de pret). Nu am avut in mana pana acum nici o casca facuta de acest producator, ci  doar casti sony, technics pana in 200 ron.
Pe mine ma intereseaza nu atat puterea basului cat mai ales claritatea sunetului.
Credeti ca merita mai mult aceste casti HD 555 sau 595 sau Technics-urile / Sony?
Precizez ca vreau sa le iau de pe e-Sennheiser......sunt seriosi?

#40
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 564
  • Înscris: 29.12.2004
Eu am hd600, suna mai bine decat orice sony/technics dar pentru un plus de calitate atat [++] platesti mai mult cu atat [+++++++++++], cum este defapt mai in toate domeniile cand te apropii de varful de gama. Pe net sunt pe primul loc cam in toate comparatie dar eu unul nu mi-as mai lua ink odata din cauza pretutui (cam 8 mil. acum ceva ani). Sunt de parere ca si niste casti de 1 mil 2, alese cu atentie pot face treaba buna. Cand spun alese cu atentie ma refer in primul rand la reproducerea inaltelor, cel putin eu la asta am observat ca sunt Senheiserurile superioare celorlalte casti pe cre le-am mai folosit.
Dealer Senheiser e si la Bucuresti, Havana se numesc, eu de la ei le-am luat.
Apropo, acum hd-600 ale mele au firul la una din casti intrerupt chiar in mufa care intra in casca, si ca sa imi aduca alt cablu original nu vrei sa stii cat mi-au cerut :D.

#41
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Posttownkat, on Jun 2 2007, 02:39, said:

Eu am hd600, suna mai bine decat orice sony/technics dar pentru un plus de calitate atat [++] platesti mai mult cu atat [+++++++++++], cum este defapt mai in toate domeniile cand te apropii de varful de gama. Pe net sunt pe primul loc cam in toate comparatie dar eu unul nu mi-as mai lua ink odata din cauza pretutui (cam 8 mil. acum ceva ani). Sunt de parere ca si niste casti de 1 mil 2, alese cu atentie pot face treaba buna. Cand spun alese cu atentie ma refer in primul rand la reproducerea inaltelor, cel putin eu la asta am observat ca sunt Senheiserurile superioare celorlalte casti pe cre le-am mai folosit.
Dealer Senheiser e si la Bucuresti, Havana se numesc, eu de la ei le-am luat.
Apropo, acum hd-600 ale mele au firul la una din casti intrerupt chiar in mufa care intra in casca, si ca sa imi aduca alt cablu original nu vrei sa stii cat mi-au cerut :D.

Mersi pentru sfaturi. Magaziunul ala din Bucuresti unde se gaseste?

#42
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 457
  • Înscris: 06.02.2004
am fost, ieri, eu si am luat o pereche de PX 100 din magazinul muzica :D si mai erau si alte modele acolo

Editat de someone, 02 iunie 2007 - 11:59.


#43
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View Postsomeone, on Jun 2 2007, 12:48, said:

am am luat o pereche de PX 100 din magazinul muzica :D si mai erau si alte modele acolo

Muzica in ultimul timp a fost in renovare. Nu stiu daca au terminat. Am inteles ca in Bucuresti tot prin preajma Salii Palatului exista un magazin unde se comercializeaza produse Sennheiser, dar nu stiu unde este. L-am cautat de mi-a venit rau dar nu l-am gasit.

#44
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostBogdani, on Jun 1 2007, 22:20, said:

Pe mine ma intereseaza nu atat puterea basului cat mai ales claritatea sunetului.
Credeti ca merita mai mult aceste casti HD 555 sau 595 sau Technics-urile / Sony?
Precizez ca vreau sa le iau de pe e-Sennheiser......sunt seriosi?

Arunca o privire mai jos. Eu cind le-am testat in magazin, am ramas uimit de clariatate si bass. Sint incredibile. Cele mai tari casti din cite am testat pina acum.
Au un patent pt o tehnologie numita" TriPort acoustic" prin redau un bass incredibil.
Si am avut si eu si inca mai am Senheiser HD415, insa jos palaria pt Bose QuietComfort  -_- . Din pacate am ramas uimit si de pret, insa asta e, platesti pt calitate  <_<

http://www.bose.com/...eadphones_index

Editat de Masterboy, 02 iunie 2007 - 22:42.


#45
Bogdani

Bogdani

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 479
  • Înscris: 18.10.2004

View PostMasterboy, on Jun 2 2007, 23:17, said:

Arunca o privire mai jos. Eu cind le-am testat in magazin, am ramas uimit de clariatate si bass. Sint incredibile. Cele mai tari casti din cite am testat pina acum.
Au un patent pt o tehnologie numita" TriPort acoustic" prin redau un bass incredibil.
Si am avut si eu si inca mai am Senheiser HD415, insa jos palaria pt Bose QuietComfort  -_- . Din pacate am ramas uimit si de pret, insa asta e, platesti pt calitate  <_<

http://www.bose.com/...eadphones_index

Tu vorbesti de castile Bose? Da sunt intr-adevar foarte misto dar si pretul pe masura. Bugetul pe care il am alocat pentru casti nu vreau sa depaseasca maxim 550 ron. Pe mine ma intereseaza exclusiv modelele Sennheiser amintite mai sus HD 595 sau 555 in comparatie cu cele sony hi-end sau technics.

Editat de Bogdani, 02 iunie 2007 - 22:49.


#46
dacdac

dacdac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 146
  • Înscris: 05.02.2006
Salut,

Vreau sa imi iau si eu niste casti Sennheiser si am tot studiat modelele de la video-s. M-am oprit la cateva modele din seria HiFI modelele HD 415, HD 435, HD 465, HD485 si as vrea sa aud parerile celor care au folosit asa ceva, eventual comparativ cu celelalte modele. Eu m-as indrepta spre modelul HD415 in special datorita pretului, insa imi dau seama ca modelele mai scumpe probabil ca sunt mai bune. Intrebarea mea este cat de bune? Se merita diferenta dintre modelele HD din seria HiFI? Care sunt cele mai bune din aceasta serie? Nu vreau sa dau mai mult de 200 RON pe niste casti. Le voi folosi doar pentru muzica. Momentan folosesc niste casti Panasonic insa se aud mult de tot mai bine comparativ cu ce mai am pe acasa.

#47
Jerusaleem

Jerusaleem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 121
  • Înscris: 16.11.2005

View PostBogdani, on Jun 2 2007, 22:45, said:

Tu vorbesti de castile Bose? Da sunt intr-adevar foarte misto dar si pretul pe masura. Bugetul pe care il am alocat pentru casti nu vreau sa depaseasca maxim 550 ron. Pe mine ma intereseaza exclusiv modelele Sennheiser amintite mai sus HD 595 sau 555 in comparatie cu cele sony hi-end sau technics.

Intre modelele Senn enumerate de tine si orice model Sony sau Technics in gama asta de pret si nu se poate face comparatie in sensul ca Senn este mult peste. Insa intre 555 si 595 se poate face comparatie , 595-ul fiind net superior 555-ului.

View Postdacdac, on Jun 10 2007, 17:57, said:

Salut,

Vreau sa imi iau si eu niste casti Sennheiser si am tot studiat modelele de la video-s. M-am oprit la cateva modele din seria HiFI modelele HD 415, HD 435, HD 465, HD485 si as vrea sa aud parerile celor care au folosit asa ceva, eventual comparativ cu celelalte modele. Eu m-as indrepta spre modelul HD415 in special datorita pretului, insa imi dau seama ca modelele mai scumpe probabil ca sunt mai bune. Intrebarea mea este cat de bune? Se merita diferenta dintre modelele HD din seria HiFI? Care sunt cele mai bune din aceasta serie? Nu vreau sa dau mai mult de 200 RON pe niste casti. Le voi folosi doar pentru muzica. Momentan folosesc niste casti Panasonic insa se aud mult de tot mai bine comparativ cu ce mai am pe acasa.

Sunt diferente, insa mici. Daca asculti mp3 uri la 128 kb nu cred le vei sesiza, daca asculti inregistrari bune poate vei percepe pe ici pe colo. Insa sa stii ca nu prea sunt populare modelele din gama asta, mai degraba ia-ti PX100. NU te lasa impresionat de gabaritul lor...

FOLOSEȘTE BUTONUL EDIT!!

Editat de ripper, 11 iunie 2007 - 10:56.


#48
oushor

oushor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 26.06.2007
Salut.

Voi cam ce ati recomanda intre PC151 si HD215? Sunt la acelasi nivel de pret pe elf.ro si ma gandeam ca lipsa microfonului la HD215 aduce cate ceva in plus la capitolul calitate sunet. Le-as lua pentru un film, ceva cs dar mai ales muzica. Sunt binevenite si alte recomandari care se incadreaza in jurul a 200RON.

Mersi.

#49
cornelius

cornelius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 19.09.2003
Abia acum am descoperit acest topic despre casti sennheiser si nu stiam ca sunt atat de cautate.
Eu am o pereche de casti model HD 202 luata de la magazinul Muzica acu cativa ani buni, nici nu mai stiu cat 4-5 cred, pe vremea cand lumea stramba din nas cand auzea de acest nume.
Tot ce pot sa va zic este ca sunt EXCEPTIONALE chiar daca e un model mai simplu si mai vechi.
Singurul lucru pe care il regret este ca atunci cand mi-am luat celelalte perechi Teac HP-11 cu vibratii si surround 5.1 chanels nu am cautat pe net casti Sennheiser.
Pot sa zic ca sunetul e extraordinar si bassul incredibil, iar ca o chestie cool e si reducerea zgomotului de fond din camera, fata de cele teac la care trebuie sa dau mai tare ca sa nu aud televizorul.
Bafta la cumparaturi.

#50
cornelius

cornelius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 19.09.2003

View Postoushor, on Jun 26 2007, 16:19, said:

Salut.

Voi cam ce ati recomanda intre PC151 si HD215? Sunt la acelasi nivel de pret pe elf.ro si ma gandeam ca lipsa microfonului la HD215 aduce cate ceva in plus la capitolul calitate sunet. Le-as lua pentru un film, ceva cs dar mai ales muzica. Sunt binevenite si alte recomandari care se incadreaza in jurul a 200RON.

Mersi.

Sincer iti recomand modelul HD 215 pentru auditii muzicale adevarate, si reducerea noise din ambient, care crede-ma conteaza cand mai e vreun aparat in functiune prin camera, pluc ca celelalte sunt facute pentru PC, messenger si alte fleacuri...

#51
oushor

oushor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 26.06.2007

View Postcornelius, on Jun 26 2007, 21:36, said:

Sincer iti recomand modelul HD 215 pentru auditii muzicale adevarate, si reducerea noise din ambient, care crede-ma conteaza cand mai e vreun aparat in functiune prin camera, pluc ca celelalte sunt facute pentru PC, messenger si alte fleacuri...

Mersi pt informatii. Si eu m-am tot gandit sa las prostia cu microfon/skype la o parte. Insa cineva mi-a atras atentia catre modelul DSP500 de la Plantronics. Mai sunt ceva bani de strans si ma intrebam daca acestea ar merita 150RON in plus fata de HD 215 (mi s-a spus ca placa aia integata face minuni si ca s-ar auzi "like no other")

#52
oushor

oushor

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 26.06.2007
N-am mai rabdat si am dat o fuga la muzica si mi-am luat HD215`urile :D La 2 milioane fac toti banii; televizor, vocea lu frati-miu nu se aude mai nimic si nici invers. Cat despre sunet e mai cald decat ma asteptam. Nu e umflat cu bassi, sunt subtili si te mangaie pe suflet daca asculti niste melodii pe .flac. Mersi pt sfaturi si nu ezitati sa scapati de chinezariile din piata :)

#53
cornelius

cornelius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 53
  • Înscris: 19.09.2003

View Postoushor, on Jun 27 2007, 15:01, said:

N-am mai rabdat si am dat o fuga la muzica si mi-am luat HD215`urile :D La 2 milioane fac toti banii; televizor, vocea lu frati-miu nu se aude mai nimic si nici invers. Cat despre sunet e mai cald decat ma asteptam. Nu e umflat cu bassi, sunt subtili si te mangaie pe suflet daca asculti niste melodii pe .flac. Mersi pt sfaturi si nu ezitati sa scapati de chinezariile din piata :)

Bravo, sa le stapanesti sanatos!

#54
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.956
  • Înscris: 01.03.2006
Eu sunt proaspatul posesor al Sennheiser MX500, dupa o experienta de un an si jumatate cu Sony TwinTurbo. Dupa un an, Sony-urile au inceput sa imi faca probleme in sensul ca a trebuit sa schimb mufa, apoi o intrerupere totala a sunetului in casca stanga. Dupa o mica cercetare in domeniu si urmand un sfat avizat am ajuns la MX500.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate