Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

service skoda craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
invmare

invmare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.10.2006
Buna seara!
octavia tour a fost la revizia de 30000 km. dupa ce am luat-o de la service, dupa 30 km rulati (in oras) s-a aprins in bord becul care atentioneaza asupra uzarii placutelor de frana. mentionez ca nu s-a mai aprins de cand conduc masina. sa sun la opc? sau ..

#2
ettyus

ettyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 12.11.2006

 invmare, on May 10 2007, 22:06, said:

Buna seara!
octavia tour a fost la revizia de 30000 km. dupa ce am luat-o de la service, dupa 30 km rulati (in oras) s-a aprins in bord becul care atentioneaza asupra uzarii placutelor de frana. mentionez ca nu s-a mai aprins de cand conduc masina. sa sun la opc? sau ..

Nu suna 95% sanse sa nu fii umblat la placute care la Octavia au senzorul foarte idiot plasat adica la jumatatea placutei asa ca desi vizual ele par ok (motiv pentru care un mecanic care nu este inca familiarizat cu masina poate sa se insele) am patit si eu tot cu o Octavia si cu foarte multa parere de rau m-am uitat cum arunc un set de placute pe care un necunoscator le-ar fii luat de aproape noi. Asta este asa sunt masinile de ce nu aprinde la 25% becul nu stiu desi la cat costa probabil ca spun ca ii o solutie sa faca bani frumosi din tot felul de piese de r..... . Vorbesc din experienta 2 Octavii una 2004 (clasic) si un Tour din 2005 Clasicul merge cum merge (bucsi placute ale alea) dar Tour-ul fara facturi de 12-15 milioane la fiecare 15.000 de kilometrii nu poate.


Asa ca placutele alea sunt o gaselnita de a le schimba cat mai des si stai linistit ca si cele cu care se inlocuiesc tot acolo au senzorul asa ca Drum Bun si frane putine :D

#3
format5

format5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2008
Probleme la service Craiova...

Am fost la Service Autec Craiova pentru a-mi face revizia de 60.000 de km la Octavia Tour-ul meu. Si ca de obicei am avut probleme.
Imi cumparasem tot de la ei cu 2 luni inainte o pereche de stergatoare pentru parbriz. am observat, din pacate dupa o saptamana, ca stergatorul de la sofer fusese schimbat. Le-am trimis un mail despre aceasta problema si mi-a raspuns seful de service(George Militaru) si m-a rugat sa merg sa vada si el. Acolo s-a uitat la el si a dat vina pe vreme si pe conditii atmosferice, dupa care in mailul de raspuns mi-a zis ca nu are cum sa fie un stergator cumparat de la skoda si ca nu l-ar fi schimbat in service; si nu a pomenit deloc de ceea ce mi-a spus mie in discutia directa. A dat-o cu controlul final ca nu avea cum sa scape nici un detaliu. Mi-a zis ca le ei in service nu exista lamele ca cea de pe masina mea... eu i-am zis ca a fost inlocuita cu una folosita si probabil de la o alta masina (un mecanic sau vreun om de la ei care avea nevoie de un stergator mai bun).

O mare pacaleala acest control final in urma caruia au trecut si alte probleme in trecut si de asemenea reclamate la ei si ramase fara raspuns:
- am schimbat scutul si baia, si am gasit doua suruburi lipsa,
- am reclamat un zgomot la motor pe care cei din craiova desi am fost de 2 ori la ei nu au reusit sa il identifice.
- am primit masina cu husele alea de plastic pe care el pun ei pe scaune pentru a proteja husele masinii.
Ei zic ca au camere de supraveghere.. dar se pare ca degeaba.

La mailul meu de raspuns trimis dupa ce am primit constatarile sefului de service nu au mai avut bunavointa sa raspunda.

Plus ca aproape de fiecare data desi sunt programat trebuie sa stau cel putin o ora, am stat odata aproape 3, dupa ora stabilita.

Service prost si fara respect fata de clienti.
Asa cum am concluzionat in mail, nu o sa mai calc pe acolo, cel putin atat timp cat alegerea imi apartine.

#4
gabytzu29

gabytzu29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 24.03.2009

 format5, on 30th March 2011, 09:14, said:

Probleme la service Craiova...

- am primit masina cu husele alea de plastic pe care el pun ei pe scaune pentru a proteja husele masinii.
Si asta e un lucru rau?
Daca patesti cum am patit eu sa iau masina din serv cu pete de ulei pe scaun ca s-a atins nenea meec  :ciocan: cand a facut schimbul de ulei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate