Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Sony-Ericsson K310i

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
eliass

eliass

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2006
am si eu sony ericsson k310i si as vrea sa am pe el radio..nu stiu sigur daca se poate...
nu exista o aplicati pe telefon ca face warp ,etc. daca se poate asa ceva sa postati o pagina de web de unde pot downloada aplicatia (programul).

#20
adny

adny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.01.2007

View Posttrid_ovi, on Dec 13 2006, 11:33, said:

Am si io un SE k310i cumparat de putin timp cu meniu vodafone.As vrea sa stiu daca e vreo posibilitate de a sterge demourile de jocuri ca oricum le termin repede si oricum consuma memorie degeaba.Si as mai vreo sa stiu daca e vreo posibilitate de al mai impiedica sa intre pe live la voda ca am incarcat sa sterg setarile de conectare si nu ma lasa.

:worthy:  :worthy:
daca stie careva va rugem informati`ne si pe noi

#21
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View Posttrid_ovi, on Dec 13 2006, 10:33, said:

Am si io un SE k310i cumparat de putin timp cu meniu vodafone.As vrea sa stiu daca e vreo posibilitate de a sterge demourile de jocuri ca oricum le termin repede si oricum consuma memorie degeaba.Si as mai vreo sa stiu daca e vreo posibilitate de al mai impiedica sa intre pe live la voda ca am incarcat sa sterg setarile de conectare si nu ma lasa.

:worthy:  :worthy:
Cel mai simplu intri in meniul de configurare a conexiunii la internet si la PROXY ii dai  "NO". Astfel nu se va mai conecta la net "din greseala" ca sa zic asa. Cand o sa ai nevoie de net activezi la loc proxy-ul si o sa mearga iar netul.
Asta cred ca e o solutie simpla...

Si pentru mariussp -  nu e modificat nici un meniu ca sa nu poti lua jocuri decat de pe net. Cu My Phone Explorer se poate uploada orice gen de aplicatie java prin cablu de date de exemplu, inclusiv jocuri. Acest program este free si este foarte fiabil.

Edited by razor74, 24 January 2007 - 10:58.


#22
yeeeeman

yeeeeman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 21.01.2007
sal am si eu un k310i de la vodafone...si nush sincer cum sa gasesc in primu` rand softu original...ca sa pot schimba stilul meniului inclusiv iconitele si 2 nu stiu cum sa procedez...

#23
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View Postyeeeeman, on Feb 2 2007, 17:49, said:

sal am si eu un k310i de la vodafone...si nush sincer cum sa gasesc in primu` rand softu original...ca sa pot schimba stilul meniului inclusiv iconitele si 2 nu stiu cum sa procedez...
Nu e vorba de softul original . Iti trebuie alte theme grafice. Se gasesc pe net free si sunt postate o gramada de link-uri si pe acest forum. Cel mai bine le poti incarca prin cablu USB DCU-60 din computer odata ce le-ai downloadat.

#24
overburn90

overburn90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.01.2007
ok... mi'am luat un sony ericsson k310i..

dupa aia am facut rost de un adaptor infrarosu pentru pc de la mobileaction..
mai exact modelul MA-860 . Nu stiu daca e facut pe vapor, sau daca e un model suportat de mobile action
dar pe cdul cu driveri am doar drivere pentru MA-620, iar pe net nu gasesc nici un driver pentru MA-860...
careva poate sa ajute plz?

#25
cosmin007

cosmin007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.02.2007

View PostD.C.L., on Dec 20 2006, 21:52, said:

Rugaminte:
-pe SE K300i se pot baga jocuri prin infrarosu?
-daca da, spuneti-mi si mie cum se face?
Eu reusesc sa transfer muzica, poze, gif-uri, etc., dar jocuri nu stiu. Am auzit ca s-ar putea, dar nimeni nu mi-a spus nimic precis.
Multumesc.
P.S. Eventual un site cu jocuri free care merg pe acest telefon :worthy:
Ia de aicea jocuri. Salveazale in other. Trebe sa instalezi jocul direct din telefon dupa ce l`sai salvat.

#26
radudorurus

radudorurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 17.10.2006

View PostD.C.L., on Dec 20 2006, 21:52, said:

Rugaminte:
-pe SE K300i se pot baga jocuri prin infrarosu?
-daca da, spuneti-mi si mie cum se face?
Eu reusesc sa transfer muzica, poze, gif-uri, etc., dar jocuri nu stiu. Am auzit ca s-ar putea, dar nimeni nu mi-a spus nimic precis.
Multumesc.
P.S. Eventual un site cu jocuri free care merg pe acest telefon :worthy:
Poti sa instalezi jocuri si prin infrarosu.
Activezi infrarosu, se conecteaza cu calculatorul, alegi jocul (*.jar file) si ii dai send to > a nearby computer sau il tragi pe desktop pe linkul "send files to other computer" care apare atunci cand se conecteaza pe infrarosu cu telefonul.
Accepti fisierul, si ii dai instalare.

Eu am multe jocuri pt Motorola E398 pe rezolutia 176x220.
La k310i nu se potrivesc. Trebuie adaptate la rezolutia telefonului 128x160 cu un programel "java adapter"

Ce e interesant ca am trimis fisiere text *.txt pe IR si le-am putut citi pe telefon. la pagini web salvate apar.

pentru jocuri si aplicatii java www.getjar.com. alegi tipul telefonului si te apuci de rasfoit, instalat si incercat programe si demo-uri. care iti plac, le tii, care nu ...delete cu shift.

Edited by radudorurus, 08 February 2007 - 11:40.


#27
cosmin007

cosmin007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.02.2007
Am si eu un sony ericsson k310i. Cara poate sa ma ajute si pe mine sa imi decodez telefonu? Am nevoie de codul nck pls. my IMEI: 35155901-3388966-9-06. Care poate sa imi trimita si mie un e-mail la adresa [email protected]




Multumesc anticipat celor care ma ajuta!!!

#28
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 10.10.2005

View Postyeeeeman, on Feb 2 2007, 17:49, said:

sal am si eu un k310i de la vodafone...si nush sincer cum sa gasesc in primu` rand softu original...ca sa pot schimba stilul meniului inclusiv iconitele si 2 nu stiu cum sa procedez...
  

Uite aici un site cu teme de telefon gratis pentru k310i .Daca scormonesti pe acolo gasesti si jocuri free, poze si alte nebunii. Nu e numai pentru k310i se pot gasi si pentru alte telefoane.

http://gallery.mobil...k310i-themes/1/

#29
catalin.caramalau

catalin.caramalau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.02.2007
Sunt anumite telefoane care fac parte din Oferta promotionala a operatorului care se numeste Vodafone Live. De aceea operator a setat acestea in scopuri de marketing pentru fidelizare. Stai linistit nu numai SE K310i este asa, multe telefoane fac parte din aceasta campanie.

#30
alinacostin

alinacostin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2007
Am si eu un sony ericsson k310i.
Cine poate sa ma ajute si pe mine sa imi decodez telefonul?
IMEI-ul meu este:35331501-947585-9.
Va rog mult sa imi trimite-ti si mie un e-mail la adresa [email protected]

Multumesc anticipat celor care ma ajuta!!!

#31
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Nu poate sa te ajute nimeni pentru ca nu se poate face decodare neoficiala pe baza IMEI.

#32
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
mergi la un service.
mai mult de 20 lei nu cred ca vor cere.

#33
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Probabil nu vor cere mai mult de 50 dar mai mult de 20 cu siguranta..

#34
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

View Postonlyone, on Apr 27 2007, 17:38, said:

Probabil nu vor cere mai mult de 50 dar mai mult de 20 cu siguranta..
eu am mers pe logica...
daca un w810i se decodeaza cu 20...

#35
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Se decodeaza cu 20 intr-un singur loc, la nunu, dar in alte parti e cel putin 30, uzual 40 iar altii cer intre 150 si 200 ron. Astia nu stiu pe ce lume traiesc dar probabil mai dau unii care nu stiu cum sta treaba.

#36
roby_bn

roby_bn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2007
Salutare vreau sa-mi iau un telefon..si nu stiu ce sa aleg dintre
Samsung C 300
SE K310i
Sagem my411v Hagi
Va rog ajutati-ma cu pareri...
  
      Va multumesc.. :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate