Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

HTC P3600 pros & cons

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
RDrg

RDrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 04.06.2003
Care si ce aveti de spus despre HTC P3600 (de-acum, mai nou, cu chip-ul GPS activat)? Cam cate canale scaneaza chipul Qualcomm? A disparut odata cu update-ul de rom si incompatibilitatea dintre 3G si GPS?
Va apărea si in RO peste ceva timp versiunea brand-uita Orange pe nume SPV M700( :nonobad:), unde baietii si-au mai bagat inca un pic coada pe la soft, dar nu prea mult, ca se supara cumatrul Bill :D

#2
RDrg

RDrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 04.06.2003
up!

#3
kpax1

kpax1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.01.2007
si eu am vrut sa-mi iau...dar este cam scump si in final mi-am luat un pda mio p550. Pare cel mai complet PDA phone plus ca are un aspect foarte dragut...mai multe informatii vezi aici http://forum.xda-dev...splay.php?f=311

#4
licrimon2002

licrimon2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 05.12.2006
12 canale, fata de 20 SIRF III.

#5
RDrg

RDrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 04.06.2003
faza e: are cineva? functioneaza smooth, sau e o caramida proasta si-atat...

#6
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,037
  • Înscris: 08.08.2002
A aparut la Orange la pret bun, 1550 lei vine cu GPS activat si cu kit auto. Prost nu e sigur pb. e ca astia dau doar 1 an garantie si HTC, Eten, Asus au toate 2 ani, la un telefon de 1500 lei mi-ar placea totusi sa stiu ca am 2 ani garantie.
Pt cine are nevoie si de 3G e singura solutie Eten X500, Asus P535 si HTC P3300 nu au 3G. iGO cel putin vad ca l-au testat ( P3600) apare la ei pe site ca e ok dar sunt si eu curios totusi care sunt performantele chipului Qualcomm fata de Sirf III pt. ca dupa specificatii ar parea mai slabut dar lumea zice ca merge ok. Pozele ies destul de jalnic aici Asus e sigurul un pic mai rasarit, bateria de 1500MAh cam ca si cea de la Eten ar trebui sa ofere autonomie buna superioara la HTC P3300 si Asus 535.

Edited by MD, 07 May 2007 - 15:15.


#7
RDrg

RDrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 04.06.2003

View PostMD, on May 7 2007, 16:07, said:

A aparut la Orange la pret bun, 1550 lei vine cu GPS activat si cu kit auto. Prost nu e sigur pb. e ca astia dau doar 1 an garantie si HTC, Eten, Asus au toate 2 ani, la un telefon de 1500 lei mi-ar placea totusi sa stiu ca am 2 ani garantie.
Pt cine are nevoie si de 3G e singura solutie Eten X500, Asus P535 si HTC P3300 nu au 3G. iGO cel putin vad ca l-au testat ( P3600) apare la ei pe site ca e ok dar sunt si eu curios totusi care sunt performantele chipului Qualcomm fata de Sirf III pt. ca dupa specificatii ar parea mai slabut dar lumea zice ca merge ok. Pozele ies destul de jalnic aici Asus e sigurul un pic mai rasarit, bateria de 1500MAh cam ca si cea de la Eten ar trebui sa ofere autonomie buna superioara la HTC P3300 si Asus 535.


Vezi ca pretul pe site-ul Orange.ro la SPV M700 e fara t.v.a., iar daca mai iei in considerare ca e blocat automat de baieti in Orange - te-ai facut la acelasi pret de o scula blocata in retea... ceea ce nu prea e de dorit... :P

Iar despre 3G si "noul" standard 3G+, marea shmekerie ar fi daca ai face nu'sh ce transfer de date ieftin pe standardele astea, dar atata vreme cat ai WiFi b/g, <---astea doua rulez....

Asha ca Asus P535 sau chiar mai proaspatul P526(Pegasus), cu toate ca are proc. Texas de 200 ar fi de preferat, chiar luate la liber.
Daca poti sa le iei pe firma si sa deduci t.v.a.-ul si mai bine! :rolleyes:

#8
ovidi_u

ovidi_u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.05.2007
Salut.Azi mi-am luat si eu un p3600 si nu am gps pe el.am instalat softul si tot nimic.ce sa mai fac?

#9
grifutzu

grifutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.04.2007

View Postovidi_u, on Jun 15 2007, 00:43, said:

Salut.Azi mi-am luat si eu un p3600 si nu am gps pe el.am instalat softul si tot nimic.ce sa mai fac?
Salut ovidi_u.Eu m-i l-am cumparat vineri seara,de la omnisoft,de pe stefan cel mare,l-am butonat pana l-am descarcat-asta vineri-si acum o sa ma uit iar prin el. :coolspeak: Tu de unde l-ai cumparat?banuiesc totusi ca e varianta cu receiverul gps activat...daka cumva nu e asa am auzit ca trebuie sa faci un update de firmware...vezi ca pe undeva in el iti spune ce versiune e instalata...daca e activat ...ce soft de navigatie ai folosit?e original?eu nu sunt expert,cred ca ar trebui sa te duci la service sau sa ceri ajutorul unora mai in tema de pe aici sau de aiurea,desi am senzatia ca unii se simt vedete si nu raspund la toata lumea...eu o sa ma intalnesc next week cu un amic,care o sa ma "supervizeze" la instalare si eventual pot sa-l mai intreb cate ceva daka imi spui mai amanuntit ce si cum.Toate bune.

#10
taliano

taliano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 11.05.2006
Salut baieti.as dori sa cumpar si eu un p3600.mai ziceti ceva cum se comporta?ma intereseaza ca gps?gaseste greu satelitii?dureaza mult sa se conecteze la ei?deasemeni ma intereseaza mult functia 3g+?se blocheaza?pirede semnalul?

#11
mihai!brenda

mihai!brenda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.09.2007
Salut,
mi-am luat si eu un HTC P3600. nu pot sa-i personalizez alarma. stie careva cum pot s-o fac?

#12
whitesnake

whitesnake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.11.2004

View Postmihai!brenda, on Sep 14 2007, 15:16, said:

Salut,
mi-am luat si eu un HTC P3600. nu pot sa-i personalizez alarma. stie careva cum pot s-o fac?

tip de la rtufeanu: dupa ce ajungi la alarms, apesi pe clopotelul care se afla deasupra orei.


numai bine

#13
mihai!brenda

mihai!brenda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.09.2007

View Postwhitesnake, on Sep 16 2007, 10:56, said:

tip de la rtufeanu: dupa ce ajungi la alarms, apesi pe clopotelul care se afla deasupra orei.
numai bine



multam! Vreau sa-i pun un mp3 ca ton si nu reusesc asta sti cum pot s-o fac?

#14
taliano

taliano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 11.05.2006

View Postmihai!brenda, on Sep 24 2007, 13:53, said:

multam! Vreau sa-i pun un mp3 ca ton si nu reusesc asta sti cum pot s-o fac?
pui melodia pe card,te duci la telefon,meniu,optiuni,si tre sa gasesti melodia la sonerie.eu am wm6 dar la fel cred ca e si cu wm5

#15
mihai!brenda

mihai!brenda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.09.2007

View Posttaliano, on Sep 26 2007, 19:18, said:

pui melodia pe card,te duci la telefon,meniu,optiuni,si tre sa gasesti melodia la sonerie.eu am wm6 dar la fel cred ca e si cu wm5




nu mere! tonurile de alarma sunt altundeva si nu le gasesc. defapt le-am gasit in windows insa daca pun un mp3 acolo nu-l vede.
de asemenea desi setez pe internet explorer home page-ul la urmatoarea deschidere a prog nu mai e valab setarea. stiti careva de ce?

#16
Derix1

Derix1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2007
Am luat de la cineva un SPV M700 (identic HTC P3600).L-am verificat tinand apasat pe cele doua butoane (cel de aprins si cel de la cam) ca sa nu fie versiunea Orange schimbata.Problema e ca nu imi vede cartela sim.Cand il aprind apare o tastatura,deasupra scrie , cartela sim nu e introdusa, si am posibilitatea sa dau 'cancel'. Dupa ce ii dau cancel apare normal imaginea de inceput iar sub ora imi scrie 'no sim'.
Daca e cineva care se pricepe rog sa ma ajute, aici sau id 'vsl_stefan'
asta incel mai scurt timp, asta seara sau maine pana in 12.multumesc

#17
fanelul

fanelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 05.03.2005
EXCELENT PDA!
Il am de aprox 4 luni si functioneaza fara probleme!
GPS NMEA: Intr-adevar are mai putine canale dar daca am semnal GPS f.bun in Renault Megane cu parbriz atermic nu mai vad nici o problema!
E foarte stabil, nu necesita reset decat extrem de rar.
3G+ (aka HSDPA): Merita toti banii, incercat un update de soft de tip meteo prin GPRS si veti vedea ce inseamna.
Baterie: destul de buna tinand cont ca e PDA, aprox 5-7 zile fara folosire GPS. Cu GPS aprox 4-5 ore autonomie.
Daca ar exista P3600 cu ecran mai mare..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate