Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

Overlay ???

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
SALUT AS VREA SI EU SA STIU LE CE FOLOSESTE OVERLAY-UL , EU AM O PLACA VIDEO GEFORCE4 SI AM LA DRIVER ACEASTA OPTIUNE DE OVERLAY , INSA AM VAZUT CA SI LA BSPLAYER LA PREFERENCES/VIDEO EXISTA ACEASTA OPTIUNE OVERLAY MODE1/MODE2 , SI CAND AM OPTIUNEA SETATA PE MODE 1 SAU MODE2 SI DESCHID UN IFILM CU BSPLAYER IMI DA EROAREA : OVERLAY FAILED !
IN ORICE CAZ ASTA VREA SA STIU LA CE FOLOSESTE OVERLAY-UL ?

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
in primul rand scoate-ti tasta SHIFT/CAPS LOCK de pe tastatura daca nu te pricepi sa o folosesti, ca sa nu mai para ca urlii ca disperatu (asta inseamna litere mari pe un forum, apropo)

#3
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
In primul rand orice propozitie sau fraza se incepe cu majuscula.

In al doilea rand cuvantul "urli" se scrie cu un singur i nu cu doi de i !

In al treilea rand nu am nevoie de morala facuta de un "jmecheras" de-al forumului , care apropo nici nu stie sa scrie corect limba romana !

In al patrulea rand orice propozitie se termina cu un punct sau cu semnul exclamarii sau cu semnul intrebarii.

In al cincilea rand mai cauta-ti si tu alt hobby , in orice caz altul in afara de a critica orice mica greseala vezi (daca in acest caz se poate spune ca la mine a fost greseala ca am scris cu majuscule - da sa stii ca literele mari se mai numesc si majuscule).

In al saselea rand aveam nevoie de un sfat si nu de o critica , asa ca in cazul asta sa stii ca citatul pe care-l ai ti se potriveste intru totul (sunt sigur ca e citat pentru ca nu cred ca tu de unul singur ai fi putut concepe o astfel de propozitie).

#4
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

Quote

Originally posted by flex21
In primul rand orice propozitie sau fraza se incepe cu majuscula.  
pai a incepe, din cate stiu eu nu inseamna si a continua si mai mult decat atat, a sfarsi.


Quote

Originally posted by flex21

In al treilea rand nu am nevoie de morala facuta de un "jmecheras" de-al forumului , care apropo nici nu stie sa scrie corect limba romana !  
se scrie apropos...;)


Quote

Originally posted by flex21

In al patrulea rand orice propozitie se termina cu un punct sau cu semnul exclamarii sau cu semnul intrebarii.

se pot termina si cu puncte de suspensie (...) ;)


Quote

Originally posted by flex21

In al cincilea rand mai cauta-ti si tu alt hobby , in orice caz altul in afara de a critica orice mica greseala vezi (daca in acest caz se poate spune ca la mine a fost greseala ca am scris cu majuscule - da sa stii ca literele mari se mai numesc si majuscule).

Majuscula este doar prima litera dintr-un cuvant/nume. Nu poti scrie un cuvant intreg cu majuscule... uite aici mai multe amanunte.


Quote

Originally posted by flex21
In al saselea rand aveam nevoie de un sfat si nu de o critica , asa ca in cazul asta sa stii ca citatul pe care-l ai ti se potriveste intru totul (sunt sigur ca e citat pentru ca nu cred ca tu de unul singur ai fi putut concepe o astfel de propozitie).

cu atitudinea asta sigur vei gasi numai sprijin pe aici.

#5
UnuSimplu

UnuSimplu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.02.2004
Flex21 se pune rau cu moderatorul... hai ca esti in urma... e 2:1 pt. mine... :lol:

Overlay-ul este un filtru Direct Show folosit pt. corectarea culorilor (si a setarilor de genul acesta) cand viz. un film...
In BSPlayer nu fol. overlay... filtrul se activeaza cand viz. filmul cu "orice alt" player video... fol. pt. inceput Windows Media Player... rupe :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate