Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Copiere DVD

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
valisdan

valisdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2002
Am niste DVD-uri din Canada (NTSC, zona nu o cunosc) care pot fi vazute duar cu player-ul din calculator. Ce ar trebui sa fac ca sa le pot vedea cu playerul normal? As putea sa le copiez pe alte discuri, eventual sa le scot si protectia la copiere?

#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Da. Asa trebuie facut.

enjoy,
Mtz

#3
valisdan

valisdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.03.2002
Multumesc Mtz, dar tot nu am nimerit, linkurile de mai sus i-mi sunt cit de cit cunoscute, marea mea problema  est protectia la copiere; cum pot sa scap de ea?
Multumesc

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Un DVD nu se copiaza pur si simplu chiar daca este decriptat. De cele mai multe ori capacitatea acestora depaseste pe cea a unui DVD blank din comert. Daca totusi s-ar incadra, o poti face.
Un program care si decripteaza si face o imagine a DVD-ului pe care sa il scrii dupa aceea este DVD Shrink. Cu acest program, chiar daca, capacitatea DVD-ului original este mai mare, poti scoate anumite chestii din cel original astfel incat sa iti incapa pe un blank din comert.

Pentru inceput ar fi bine sa citesti si tu pe aici.

Un ghid (de fapt vreo 4) foarte simplu si bine realizat despre DVD Shrink v3.1.x  gasesti aici.

enjoy,
Mtz

#5
BJ

BJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 26.11.2002
De ce sa ocolesti cand poti merge direct la tinta, adik inteleg ca de fapt vrei sa le vezi pe dvd standarlone, atunci cauta cum poti sa-l faci dvd zone free, in marea majoritate a cazurilor e o combinatie de taste de pe telecomanda.
Bafta

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,267
  • Înscris: 05.06.2002
la ceea ce zicea BJ cauta pe www.dvd.box.sk

#7
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
cam ...(akhem!) ilegal (hapciu!) topicu' asta !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate