Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Problema soft Sagem mix-5m?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Am si eu un sagem mix-5m din noiembrie 2003, toate bune pana saptamana trecuta cand incepe sa faca figuri, intru pe wap prin gprs si dupa ce vizitez vreo 2 pagini la un site se blocheaza telefonul, astept vreo 30-40 de secunde si apare primul ecran unde scrie "Orange" si pica semnalul 2-3 secunde apoi revine la normal , nu  am mai reusit deloc sa intru pe wap, am incercat sa trimit un MMS si cand sa il trimit  se blocheaza iar telefonul si cade semnalul.

Azi s-a intamplat ceva ciudat, era telefonul deschis langa mine, la semnal erau toate liniile, si am vrut sa ii arat unui prieten ce melodie mi`am pus, si cand ma suna ii zice ca abonatul nu poate fi apelat, si eu eram cu telefonul deschis.

Am fost si pe la Orange Shop in Cluj saptamana trecuta cand imi facea probleme cu wap-ul si mi`a spus ca trebuie trimis la Bucuresti si dureaza vreo 3 saptamani pana vine inapoi, mi se pare cam mult 3 saptamani sa raman fara telefon.. vreau sa spun ca nici nu am incercat sa il decodez sau sa umblu la soft in el .

Are cineva astfel de probleme ?

#2
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Se pare ca mi se confirma din ce in ce mai mult asocierea intre ceva foarte util pe intuneric(o LANTERNA) si telefoanele sagem!
Exact aceeasi problema a avut-o un prieten de al meu cu wapu si la un moment dat telefonul doar se aprindea atat si nu mai aparea nimic pe el, era doar lumina care mai funtiona!
L-a tinut in service cred ca vreo 2 luni si l-au anuntat ca nu mai au ce sa-i faca asa ca dus a fost!(nu avea garantie la el)
Oricum, multa bafta!

#3
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
eu mai am garantie inca 8luni la el, ma si duc maine cu el la magazin.

#4
AirLink

AirLink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.02.2004
Salut.
Am exact aceeasi problema cu 2 telefoane sagem MIX-5M cumparate in 30 sept 2003 de la orange shop in Cluj. Cele care se gasesc acum pe piatza nu mai au problema asta (au software mai nou - la wap browser de ex scrie v1.1 in loc de 1.0). pe unul dintre ele l-am trimis la Bucuresti la service .. a stat 10 zile .. a venit "schimbat"  ... dar surpriza .. tot cu firmware-ul vechi cu probleme  ... aceleasi simptome ... + bonus culori spalacite  :hmm:

Service-ul CETELEC din Bucuresti e autorizat si certificat ISO 9001 si IQNET ... ce sa mai zic ... acum e din nou in service si daca nici acum nu il rezolva eu zic sa mai cautam posesori de sagem mix-5m seria initiala si sa bagam o plangere la OPC pentru ca e clar ca seria initiala are probleme :)

Ce e si mai interesant e ca pana nu au facut cei de la Orange ceva schimbari la GPRS/WAP telefonul a mers perfect pe wap timp de 2 luni de zile. Deci orange-ul ne-a vandut un telefon cu GPRS si dupa 2 luni au schimbat sistemul si papa compatibilitate cu telefoanele vandute. Cei de la serviciul de date orange habar nu au ce se intampla .. sau poate nu au primit destule sesizari ..  :ciocan:

Acum am scris niste mailuri la orange si la planetsagem sa vedem daca gasesc firmware ca pe cel de al doilea nu vreau sa il mai trimit la service ...

#5
AirLink

AirLink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.02.2004
Dupa ce l-am trimis  a doua oara la service a venit cu aceleasi probleme ... si mesajul "ATENTIE! LA SETARI. TELEFONUL FUNCTIONEAZA IN PARAMETRII DE FABRICA."

Clar ca astia habar nu au despre ce e vorba ... sunt chiar pe dinafara si pe deasupra au impresia ca eu nu stiu "SETARILE".

Pana aici le-a fost .. in total telefonul a stat prin service aproape o luna ... daca nu primesc altul nou pe loc o sa aiba de lucru cu mine ... :ciocan:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate