Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 Construirea de Linkuri in Forumur...

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 

line in - output pe altă placă

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006
Aș dori să bag semnal line in pe o placă de sunet și să ascult pe alta. Se poate așa ceva? Cum?

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,547
  • Înscris: 08.12.2006

View Postroșu, on Mar 6 2007, 01:00, said:

Aș dori să bag semnal line in pe o placă de sunet și să ascult pe alta. Se poate așa ceva? Cum?
Control Panel > Sound and audio devices, tabul audio, setezi playback si recording pe ce vrei tu

#3
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006
Nu se poate așa, se pare că nu are nicio relevanță ce device e setat default. Am impresia că trebuie și altceva făcut, așa nici nu știu la ce placă ar trebui să setez volumul.. Anyway, mă gândesc că merge numai cu un soft care să "asculte" pe o placă și să facă playback pe alta..

Edited by roșu, 06 March 2007 - 02:26.


#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,547
  • Înscris: 08.12.2006
output se va face pe placa setată default, în afară de cazurile când softul respectiv știe să scoată pe ce placă îi spui tu
iar recording la fel, pe placa setată default, (selectezi însă în prealabil line in) în afară de cazul când specifici tu de unde anume să-și ia semnal
toate astea însă sunt la modul teoretic, depinde de plăcile de sunet/placa de bază, câteodată nu prea se înțeleg...

ce anume vrei să faci?

#5
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006
Păi am niște boxe pe USB și bag pe line de la o altă placă in semnal de la tevetuner :) Aș vrea să ascult în aceste boxe de pe TV.

Attached Files


Edited by roșu, 06 March 2007 - 03:16.


#6
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006
Am reușit cu audacity care știe să facă playthrough adică să redea ce înregistrează. Desigur, se poate configura recording device și playback device ;)

#7
roșu

roșu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 622
  • Înscris: 29.12.2006
Mă și totuși, nu știe nimeni un program că ăsta tot ocupă n gb pe hdd, am eu hd de 160G dar dacă-l mai uit..?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate