Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

placi DVB

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Faust

Faust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.02.2004
Am si eu o intrebare
Ce stiti despre placile astea dvb cu care cica poti si receptiona programe tv de pe satelit si poti sa beneficiezi si de viteze mari de download?
Din punctul vostru de vedere merita sa-mi dau tunneru' la altu si sa-mi cumpar una de-asta? Am gasit pe la 140 de euroi tot echipamentul(DVB,oala de 1.2m si LNB) si nu stiu daca merita...adica stiu ca n-am voie sa intreb de crack-uri si alte minuni(am citit regulamentul), dar cum fac sa si decodez programele interesante???

#2
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Salut,
Merita sa vinzi tunerul TV pentru asa ceva!!!
Dar atentie, cumpara de la o firma specializata in echipamente satelit si nu din alta parte...
De ce?
Iata:
''oala'' (Fier, nu Aluminiu) 1.2m = 850.000 lei
LNB 0.6dB (foarte bun) = 380.000 lei
DVB (Skystar2) = 2.800.000 lei

TOTAL = 4.030.000 lei cu tot cu TVA... deci 100 EURO!

Poti receptiona in jur de 1000 de programe daca pui si motoras la antena!

Daca nu, poti regla antena pe satelitul Hotbird 13 grade EST si ai 200 de programe TV si vre-o 50 de radio, cu muzica non-stop.

Calculatorul trebuie sa aiba procesor la peste 1GHz (1.7GHz am eu si se misca perfect), memorie de 256MB, si o placa video de 64MB, pentru mai multa siguranta.


O sa ai PM... imediat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate