Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

laptop nou

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bladexp

bladexp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.01.2007
Am un fond de 800 E(aprox 26 800 000 rol) si doresc sa achizitionez un laptop. Eu am pus ochii pe un Fujitsu Siemens AMILO Pro V3505 Core Duo T2050 512MB 120GB. Faza e ca l-am gasit in 3 locatii dar cu preturi diferite, si anume:
1: Emag.ro      2.672,19 RON
2. Neomax.ro  2.618,81 RON
3. Cel.ro         2666.98 RON
Am cercetat un pic pe forum si am vazut cateva discutii la sursa de provenienta a dvd-RW, ea fiind no-name(era legat de neomax).
Mentionez ca laptopul va fi folosit in principal pentru Autocad 2007 , dar si ca desktop(filme, internet, dvd burning), pentru jocuri (nfs, cs)
Pana acum am lucrat numai cu procesoare pentium.
E bun intel core duo pentru astfel de aplicatii?
Imi puteti recomanda un alt laptop care sa se incadreze in suma disponibila dar sa poata rula aplicatiile mentionate mai sus cu usurinta?
va multumesc

Attached Files



#2
bladexp

bladexp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.01.2007
Chiar nu ma poate sfatui nimeni??

#3
tzaka_paka

tzaka_paka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.11.2006
eu unu de banii astia mai bine as lua http://www.emag.ro/n...--pLX.ABH0J.273
tastatura aia alba... :(
spor la cumparaturi

ps: atentie!!! pt jocuri iti trebuie o placa mai buna, implicit sa mai pui ceva bani sau sa optezi pt ceva cu un singur procesor, eventual tot pe 64 de biti, dar cu o placa video cu memorie dedicata...ca sa te incadrezi in buget

#4
tgh(dgeel)

tgh(dgeel)

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 23.11.2006

View Posttzaka_paka, on Jan 8 2007, 14:33, said:

eu unu de banii astia mai bine as lua http://www.emag.ro/n...--pLX.ABH0J.273
tastatura aia alba... :(
spor la cumparaturi

ps: atentie!!! pt jocuri iti trebuie o placa mai buna, implicit sa mai pui ceva bani sau sa optezi pt ceva cu un singur procesor, eventual tot pe 64 de biti, dar cu o placa video cu memorie dedicata...ca sa te incadrezi in buget

foarte corect, dar la banii astia placa video dedicata cam greu, oricum iti spun de pe acum sa nu ceri foarte mult de la un nb la banii astia, mai bine faci un efort si in jur de 30 33 de mil gasesti ceva mai bun
nu stiu ce sa zic, anyway bafta si mare grija la garantie sa fie totul ok



spre final La Multi Ani ! pplz  si un an nou cat mai bun
i`m back in biznis

#5
bladexp

bladexp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 07.01.2007
Eu nu am experienta deloc cu procesoarele amd pe un laptop. Cum e Mobile AMD Turion 64 X2
fata de intel core duo?  
Si de ce ati zis sa optez doar pentru un procesor?  Intel core duo e un procesor dar are ht nu ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate