Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Prodigy

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#19
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007
STIATI CA CEI DE LA THE PRODIGY AU DE GAND SA LANSEZE UN NOU ALBUM PE ANUL VIITOR.DIN CATE AM CITIT SE SPUNE CA E BESTIAL :naughty: HM CE POVESTESC SI EU...DE FAPT TOATE SUNT BESTIALE  :P

#20
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007

View PostILoveMyBunny, on Nov 10 2007, 09:50, said:

Pardon,Big Beat. Punk/rock datorita lookului banuiesc


aa imi cer scuze...dar nu team corectat.este breakbeat-based si genul acesta a fost doar pe albumul Music for the Jilted Generation

#21
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007
tare putini fani vad ca sunt sau nu a vazut inca nimeni acest forum:Psunt dezamagit :mellow:

#22
TrippLex

TrippLex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.08.2007
nu e o noutate ca nu sunt multi fani prodigy pentru ca putini sunt cei care le inteleg muzica

#23
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007

View PostTrippLex, on Nov 24 2007, 17:12, said:

nu e o noutate ca nu sunt multi fani prodigy pentru ca putini sunt cei care le inteleg muzica


Aici ai dreptate din pacate.multi din care au incercat sa o sculte miau supus ca aud o zapaceala de sunete.iar eu leam spus ca vei auzi doar dupa ce o vei simiti,ei nu sunt o batjocura de sunete ci o arta ce va fi inteleasa dupa multi ani de ascultari B) .sper sa fi inteles ce team spus ;)

#24
floopy_man21

floopy_man21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.12.2007
eu din cate am auzit s-a anulat concertul si in locul lor vor veni reamonn,dar pe siteul metalhead scrie ca vor concerta ambele.nu mai inteleg nimic.ma lamureste cineva?:)

#25
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View PostKrasto, on Nov 25 2007, 00:42, said:

Aici ai dreptate din pacate.multi din care au incercat sa o sculte miau supus ca aud o zapaceala de sunete.iar eu leam spus ca vei auzi doar dupa ce o vei simiti,ei nu sunt o batjocura de sunete ci o arta ce va fi inteleasa dupa multi ani de ascultari B) .sper sa fi inteles ce team spus ;)
La fel si cu Trance-ul ....
La fel si cu Rock-ul...
La fel cu toate muzicile mai aparte, diferite foarte de manele -_-

Lumea e incuiati toti! -_-

#26
Deea89

Deea89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.08.2007

View PostTrippLex, on Nov 24 2007, 18:12, said:

nu e o noutate ca nu sunt multi fani prodigy pentru ca putini sunt cei care le inteleg muzica
dar poate ca tine si de gust, nu?
mie nu imi place muzica lor, nu e genul meu
inseamna ca sunt proasta?
sa nu crezi ca ma cert cu tine or something...
vreau doar sa spun ca poate unii nu sunt fani pur si simplu pentru ca nu le place muzica lor, nu pt ca nu ii inteleg  :)

#27
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007

View PostDeea89, on Dec 4 2007, 22:10, said:

vreau doar sa spun ca poate unii nu sunt fani pur si simplu pentru ca nu le place muzica lor, nu pt ca nu ii inteleg  :)
A nu-ti place ceva inseamna a nu intelege acel lucru... Nu-ti place Prodigy > nu simti, nu percepi acel sunet; nu-ti place un fel de mancare >> nu-l percepi, n-ai cum sa-l gusti ; nu-ti place o gluma >> nu o intelegi! Ai prins ideea?

#28
Deea89

Deea89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.08.2007

View PostCurcubitaceu, on Dec 4 2007, 23:16, said:

A nu-ti place ceva inseamna a nu intelege acel lucru... Nu-ti place Prodigy > nu simti, nu percepi acel sunet; nu-ti place un fel de mancare >> nu-l percepi, n-ai cum sa-l gusti ; nu-ti place o gluma >> nu o intelegi! Ai prins ideea?
inseamna ca eu nu inteleg manelele si de asta nu imi plac  :mellow:
ahaaa gata, m-am prins, multumesc

nu, serios acum...este cat de cat logic ce spui tu, dar nu se aplica in toate cazurile
dupa mine, nici in cazul acesta
nu simt muzica lor, asta da, posibil...dar nu ca nu o inteleg

Edited by Deea89, 04 December 2007 - 22:26.


#29
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007

View PostDeea89, on Dec 4 2007, 22:24, said:

inseamna ca eu nu inteleg manelele si de asta nu imi plac  :mellow:
ahaaa gata, m-am prins, multumesc

nu, serios acum...este cat de cat logic ce spui tu, dar nu se aplica in toate cazurile
dupa mine, nici in cazul acesta
nu simt muzica lor, asta da, posibil...dar nu ca nu o inteleg


prin inteles inseamna:1 sa sti ce spun(liricks) 2 unde vrea sa bata cu versurile 3si de ce


daca ai pasi astea atunci nu am ce comenta dar cum ai spus ca nu iti plac....... :D

#30
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007

View Postfloopy_man21, on Dec 4 2007, 21:01, said:

eu din cate am auzit s-a anulat concertul si in locul lor vor veni reamonn,dar pe siteul metalhead scrie ca vor concerta ambele.nu mai inteleg nimic.ma lamureste cineva?:)


Dupa ce cotidianul local Tribuna anunta ca de revelion trupa The Prodigy va concerta la Sibiu, in Piata Mare, cotidianul Evenimentul Zilei dezminte "zvonul". Concertul a fost anulat, The Prodigy fiind inlocuiti cu trupa Reamonn.

Conform Evenimentul Zilei, trupa The Prodigy a cerut mai mult decat organizatorii au fost dispusi sa plateasca. Sibiustandard.ro cred si ei ca "nu mai e sigur ca vine The Prodigy".


deci inca nu e sigur <_<

#31
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007
wtf?? cu toate explicatiile de mai sus , cand aud ca prodiji = rock nu pot decat sa . :puke:

#32
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Prodigy e electronic/techno/rave... Imi pare rau pt cei care pretind ca e rock.

#33
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007

View Postsolitudes, on Dec 5 2007, 11:30, said:

wtf?? cu toate explicatiile de mai sus , cand aud ca prodiji = rock nu pot decat sa . :puke:


nu se poate numi rock dar are si bucati:D si cum am mai spus si nu mai vreau sa repet <_< a fost categorizat la electro-punck-rock si de aceea lam pus aici :P

Edited by Krasto, 05 December 2007 - 20:13.


#34
Deea89

Deea89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.08.2007

View PostKrasto, on Dec 5 2007, 12:27, said:

prin inteles inseamna:1 sa sti ce spun(liricks) 2 unde vrea sa bata cu versurile 3si de ce


daca ai pasi astea atunci nu am ce comenta dar cum ai spus ca nu iti plac....... :D
de obicei te interesezi de versuri si incerci sa le intelegi cu adevarat doar daca trupa (dpdv muzical, ca stil etc) iti trezeste in vreun fel interesul
altfel nu ai motiv, nu?
aaanyway, nu ma mai bag, las fanii sa se desfasoare pe aici, eu mi-am terminat de spus parerea  :D

#35
Krasto

Krasto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 25.09.2007

View PostDeea89, on Dec 6 2007, 15:47, said:

de obicei te interesezi de versuri si incerci sa le intelegi cu adevarat doar daca trupa (dpdv muzical, ca stil etc) iti trezeste in vreun fel interesul
altfel nu ai motiv, nu?
aaanyway, nu ma mai bag, las fanii sa se desfasoare pe aici, eu mi-am terminat de spus parerea  :D


asta nu inseamna ca trebuie sa ne parasesti.oricand este bine venita o parere ca e pro ca e contra :D doar de acee lam deschis ;)

#36
nymus

nymus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 21.04.2007
Fani prodigy, help! stiu ca sunt off topic, dar...
Are careva dintre voi formatia asta? Molotov Elysian?? daca da, va rog din inima sa-mi trimite-ti si mie, va rog, caut de nebun si nu gasesc nicaieri. :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate