Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Sfanta Treime

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9356 replies to this topic

#1225
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 13:33, said:

Și creștinii sunt una cu Tatăl și Fiul, Ioan 17:11 - cred că am pus acest text de un milion de ori, până acum. Asta nu înseamnă că facem toți, automat, aceleași lucruri.

Hristos a înviat după propria voință, dar crezi că ar fi putut face aceasta dacă Tatăl nu era în Hristos și Hristos în Tatăl?

Ioan 14:11 Credeţi-Mă că Eu sunt în Tatăl şi Tatăl este în Mine; credeţi cel puţin pentru lucrările acestea.

Edited by Dorel666, 05 January 2018 - 13:49.


#1226
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Și noi suntem în Tatăl și în Fiul. A fi în unitate, nu înseamnă identitate.

#1227
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 13:50, said:

Și noi suntem în Tatăl și în Fiul. A fi în unitate, nu înseamnă identitate.
"Ramaneti in Mine, si Eu voi ramane in voi. Dupa cum mladita nu poate aduce rod de la sine, daca nu ramane in vita, tot asa nici voi nu puteti aduceti rod, daca nu ramaneti in Mine. (Ioan.15:4)"

#1228
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 13:33, said:

Isus a vrut să spună că va ridica Trupul în sensul că va contribui, prin ascultare, la actul Învierii. Fără ascultare, Isus nu putea fi înviat de Tatăl. Acesta este sensul cuvintelor lui Isus, care nu zice efectiv: mă voi învia.
Pai si daca a vrut sa spuna ce zici tu, de ce nu a pomenit ceva de ascultarea prin care va fi inviat? De ce a spus mai mult decat clar: in 3 zile (Eu) il voi ridica ? Nu intelegi la cine se refera prin "Eu"? Nu e ca si cand ar spune "El il va ridica". Pfff, ce le mai amesteci.

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 13:50, said:

Și noi suntem în Tatăl și în Fiul. A fi în unitate, nu înseamnă identitate.
Nu e acelasi lucru deoarece Tatal nu este o faptura noua in Hristos cum suntem noi. Posted Image  Reluam?

Caci, daca este cineva in Hristos, este o faptura noua. Cele vechi s-au dus: iata ca toate lucrurile s-au facut noi. (2Cor.5:17)

#1229
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 13:50, said:

Și noi suntem în Tatăl și în Fiul. A fi în unitate, nu înseamnă identitate.

Da,  au mai zis și alții ca ”voi” și iată ce le-a răspuns Hristos:

Matei 3:9 Şi să nu credeţi că puteţi zice în voi înşivă: ‘Avem ca tată pe Avraam!’ Căci vă spun că Dumnezeu din pietrele acestea poate să ridice fii lui Avraam.

Deci tu, fiu al Gheenei și Întunericului, nu te mai face pe tine fiul lui Dumnezeu și fratele lui Hristos. Pentru că Hristos zice ”lucrările pe care le fac Eu mărturisesc că Tatăl este în Mine și Eu sunt în Tatăl”. Dar voi, lăudăroșilor, care din lucrările voastre  mărturisesc că sunteți în Dumnezeu și Dumnezeu este în voi?!

#1230
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004

View Postdapix, on 05 ianuarie 2018 - 14:29, said:

Pai si daca a vrut sa spuna ce zici tu, de ce nu a pomenit ceva de ascultarea prin care va fi inviat? De ce a spus mai mult decat clar: in 3 zile (Eu) il voi ridica ? Nu intelegi la cine se refera prin "Eu"? Nu e ca si cand ar spune "El il va ridica". Pfff, ce le mai amesteci.


Așa se întâmplă când citești Biblia la nivel rudimentar, tu faci parte din categoria acelora cărora le-a spus Isus că trebuie să-i bea sângele și să-i mănânce trupul, și ei au crezut cele spuse la propriu.
Cu privire la înviere, ce a spus Isus, hai să vedem:

"Noi L-am auzit zicand: "Eu voi strica Templul acesta, facut de maini omenesti, si in trei zile voi ridica un altul, care nu va fi facut de maini omenesti." (Marc.14:58)

Când a stricat Isus templul făcut de mâini omenești, adică trupul Său? Când și-a stricat trupul? El și l-a stricat sau nu cumva prin faptele sale a determinat stricarea trupului (de către alții)?
La fel, prin faptele sale a determinat învierea unui nou trup, nefăcut de mâini omenești, unul spiritual.
Asta a vrut să spună.
Citește cu atenție.
Este evident că nu putem contrazice textele biblice care spun lămurit că Tatăl L-a înviat. Tu iei numai ce-ți convine din Biblie, ignorând cu desăvîrșire ceea ce scrie foarte explicit. Ești un ”cherry picker” de toată jena.
De ce nu-ți iei Biblia să citești?

Galateni 1
1. Pavel, apostol nu de la oameni, nici printr-un om, ci prin Isus Hristos si prin Dumnezeu Tatal care L-a inviat din morti,

View Postdapix, on 05 ianuarie 2018 - 14:29, said:

Nu e acelasi lucru deoarece Tatal nu este o faptura noua in Hristos cum suntem noi. Posted Image  Reluam?

Caci, daca este cineva in Hristos, este o faptura noua. Cele vechi s-au dus: iata ca toate lucrurile s-au facut noi. (2Cor.5:17)
Când Isus a spus că suntem una, nu s-a referit exhaustiv, că dacă eu merg la masă și tu trebuie să mergi exact atunci, dacă eu trag un pui de somn, e clar, toți creștinii atunci trebuie să doarmă.
E vorba de unitatea de scop și credință, o unitate de sentimente reciproce, de motivații morale și etc.etc.

#1231
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDorel666, on 05 ianuarie 2018 - 13:16, said:

Din câte știu eu, Tatăl și Fiul una sunt. Și atunci nu poate face nimic Fiul, fără să facă și Tatăl.
Tudorel, iar te grăbești cu concluziile. Bineînțeles că Tatăl și Fiul sunt una în Dumnezeire dar aici e vorba de cu totul altceva. Ortodoxia asta susține că Iisus a înviat singur nu că L-ar fi înviat Tatăl, să știi. Pentru că dacă ar fi astfel, precum susțin ereticii ăștia, că Tatăl L-ar fi înviat, atunci Învierea este zadarnică, ea nu mai devine un model pentru noi oamenii, înțelegi? Ca să te edifici, citește crezul:

Și întru Unul Domn Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,
Unul-Născut, Carele din Tatăl S-a născut mai înainte de toți vecii.
Lumină din Lumină,
Dumnezeu adevărat din Dumnezeu adevărat, născut, iară nu făcut;
Cel de o ființă cu Tatăl, prin Carele toate s-au făcut;
Carele pentru noi oamenii și pentru a noastră mântuire
S-a pogorât din ceruri și S-a întrupat de la Duhul Sfânt și din Maria Fecioara,
Și S-a făcut om;
Și S-a răstignit pentru noi în zilele lui Ponțiu Pilat și a pătimit și S-a îngropat;
Și a înviat a treia zi, după Scripturi;
Si S-a înălțat la ceruri și șade de-a dreapta Tatălui;
Si iarăși va să vină cu slavă, sa judece viii și morții,
A cărui împărăție nu va avea sfârșit.


A înviat, nu a fost înviat, înțelegi? De altfel și troparul Învierii spune la fel: Hristos a înviat din morți, cu moartea pe moarte călcând și celor din morminte viață dăruindu-le

#1232
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 18:00, said:

Așa se întâmplă când citești Biblia la nivel rudimentar, tu faci parte din categoria acelora cărora le-a spus Isus că trebuie să-i bea sângele și să-i mănânce trupul, și ei au crezut cele spuse la propriu.
Carevasazica mataluta nu stia ca omul nu traieste la propriu numai cu paine? Faci parte din categoria "rob al burdihanului"?

Isus i-a raspuns: "Este scris: "Omul nu va trai numai cu paine, ci cu orice cuvant care iese din gura lui Dumnezeu." (Luc.4:4)

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 18:00, said:

Cu privire la înviere, ce a spus Isus, hai să vedem:
"Noi L-am auzit zicand: "Eu voi strica Templul acesta, facut de maini omenesti, si in trei zile voi ridica un altul, care nu va fi facut de maini omenesti." (Marc.14:58)

Pai nu te faci dumneata singura de ras? Spui "hai sa vedem ce a spus Isus" si apoi citezi din ce au spus cei care-si bateau joc de El?
Cum se poate ca cineva care pretinde ca practica studiul Bibliei la un nivel avansat sa faca o asemenea confuzie demna de un profan?

View Postdark, on 05 ianuarie 2018 - 18:00, said:

La fel, prin faptele sale a determinat învierea unui nou trup, nefăcut de mâini omenești, unul spiritual.

Dumneata faci reclama mascata spiritismului sau inca nu ai aflat ca nici un trup al vreunei fapturi pamantene nu e facut de maini omenesti?Posted Image

Edited by dapix, 05 January 2018 - 22:56.


#1233
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postmario_bril, on 05 ianuarie 2018 - 21:50, said:

Tudorel, iar te grăbești cu concluziile. Bineînțeles că Tatăl și Fiul sunt una în Dumnezeire dar aici e vorba de cu totul altceva. Ortodoxia asta susține că Iisus a înviat singur nu că L-ar fi înviat Tatăl, să știi. Pentru că dacă ar fi astfel, precum susțin ereticii ăștia, că Tatăl L-ar fi înviat, atunci Învierea este zadarnică, ea nu mai devine un model pentru noi oamenii, înțelegi? Ca să te edifici, citește crezul:

Și întru Unul Domn Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu,
Unul-Născut, Carele din Tatăl S-a născut mai înainte de toți vecii.
Lumină din Lumină,
Dumnezeu adevărat din Dumnezeu adevărat, născut, iară nu făcut;
Cel de o ființă cu Tatăl, prin Carele toate s-au făcut;
Carele pentru noi oamenii și pentru a noastră mântuire
S-a pogorât din ceruri și S-a întrupat de la Duhul Sfânt și din Maria Fecioara,
Și S-a făcut om;
Și S-a răstignit pentru noi în zilele lui Ponțiu Pilat și a pătimit și S-a îngropat;
Și a înviat a treia zi, după Scripturi;
Si S-a înălțat la ceruri și șade de-a dreapta Tatălui;
Si iarăși va să vină cu slavă, sa judece viii și morții,
A cărui împărăție nu va avea sfârșit.


A înviat, nu a fost înviat, înțelegi? De altfel și troparul Învierii spune la fel: Hristos a înviat din morți, cu moartea pe moarte călcând și celor din morminte viață dăruindu-le

Mulțumesc de atenționare! Iarăși este nițel mai greu de înțeles, dar nu imposibil.

#1234
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Deci, Dapix, vrei să spui că a fost modificat ce a zis Isus, că va strica templul trupului Său? Tot ce a spus Isus era greu de înțeles, că va ridica templul, mai ales asta, prin urmare de ce să modifice?
Dealtfel, Biblia spune clar, că Dumnezeu L-a dezlegat pe Isus de legăturile morții și că i-a scos sufletul din Iad. Biblia nu spune că Isus s-a dezlegat singur sau că și-a scos singur sufletul din Iad.
Fapte 2: 24
Fapte 2: 27

Dealtfel, mai poți citi un text extrem de clar, care spune că Dumnezeul lui Isus L-a înviat pe Acesta:

17. Si ma rog ca Dumnezeul Domnului nostru Isus Hristos, Tatal slavei, sa va dea un duh de intelepciune si de descoperire, in cunoasterea Lui,
18. si sa va lumineze ochii inimii ca sa pricepeti care este nadejdea chemarii Lui, care este bogatia slavei mostenirii Lui in sfinti
19. si care este fata de noi, credinciosii, nemarginita marime a puterii Sale, dupa lucrarea puterii tariei Lui,
20. pe care a desfasurat-o in Hristos, prin faptul ca L-a inviat din morti si L-a pus sa sada la dreapta Sa, in locurile ceresti,

Dealtfel, Isus zisese înainte de a muri, că-și lasă Spiritul în mâinile Tatălui Său. Știai asta? Nici asta nu știai? Băi, dar sunteți în ultimul hal !
Deci Spiritul lui Isus era la Tatăl, după moartea lui Isus.

Isus a strigat cu glas tare: "Tata, in mainile Tale Imi incredintez duhul!" Si, cand a zis aceste vorbe, Si-a dat duhul. (Luc.23:46)

View PostDorel666, on 05 ianuarie 2018 - 23:32, said:


Mulțumesc de atenționare! Iarăși este nițel mai greu de înțeles, dar nu imposibil.

Pe tine te credeam băiat deștept. M-am înșelat amarnic.
Faptul că în Crez scrie că Isus a înviat, nu înseamnă că El este autorul propriei sale învieri. Ia citește aici:

Omul s-a atins de oasele lui Elisei si a inviat si s-a sculat pe picioare. (2Reg.13:21)

Ar însemna că omul acela s-a înviat singur!

#1235
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdark, on 06 ianuarie 2018 - 09:52, said:

Deci, Dapix, vrei să spui că a fost modificat ce a zis Isus, că va strica templul trupului Său? Tot ce a spus Isus era greu de înțeles, că va ridica templul, mai ales asta, prin urmare de ce să modifice?
deci, dark ai citit Evanghelia dupa Ioan sau nu? Da sau nu?

Edited by dapix, 06 January 2018 - 14:53.


#1236
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Textual, Isus spune ”stricați acest templu”. Evident, o metaforă. Isus nu a vrut să spună ”omorâți-mă”. Dealtfel, evreii nici nu au înțeles ce a vrut să spună Isus, iar Isus nici nu a dorit să le dezvăluie tâlcul. Abia mult mai târziu le-a picat fisa ucenicilor și au făcut legătura. Acesta este scopul metaforelor și de aceea vorbirea lui Isus nu se înțelege ad literam. Dealtfel, nimeni în Biblie nu afirmă că Isus s-a înviat singur dar că Tatăl L-a înviat pe Isus prin Duhul, da, scrie explicit. Tu ești cel care habar nu ai de textul biblic. Am pus text aici la font maxim. Nici așa nu vrei să-l citești...

Sunt zeci de texte care arată că Tatăl L-a înviat pe Isus. Acum nu o să ți le caut pe toate. Dar mai iată unul:

ci este scris si pentru noi, carora, de asemenea, ne va fi socotita, noua celor ce credem in Cel ce a inviat din morti pe Isus Hristos, Domnul nostru, (Rom.4:24)

si sa asteptati din ceruri pe Fiul Sau, pe care L-a inviat din morti, pe Isus, care ne izbaveste de mania viitoare. (1Tes.1:10)

#1237
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdark, on 06 ianuarie 2018 - 17:59, said:

Tu ești cel care habar nu ai de textul biblic. Am pus text aici la font maxim. Nici așa nu vrei să-l citești...
Adica, textul urmator

Drept raspuns, Isus le-a zis: "Stricati templul acesta, si in trei zile il voi ridica." (Ioan.2:19)

nu e biblic?

aaa, stai asa, e biblic dar nu-ti este pe plac. Pai zi asa, ca vrei sa discuti doar pe textele care-ti plac si sa ignori contextul.

View Postdark, on 06 ianuarie 2018 - 17:59, said:

Sunt zeci de texte care arată că Tatăl L-a înviat pe Isus. Acum nu o să ți le caut pe toate. Dar mai iată unul:
Degeaba. Orice verset mi-ai arata, cat timp ignori contextul si-l tratezi ca ceva independent, are valoare nula. Pentru ca orice lucru facut, a fost facut prin Cuvantul lui Dumnezeu, adica prin Fiul, pana si veacurile:

la sfarsitul acestor zile, ne-a vorbit prin Fiul pe care L-a pus mostenitor al tuturor lucrurilor si prin care a facut si veacurile. (Evr.1:2)

Asa e Tatal, face doar prin Fiul:
Toate lucrurile au fost facute prin El; si nimic din ce a fost facut, n-a fost facut fara El. (Ioan.1:3)

Concluzia e una: la orice vezi sau nu vezi ca exista si a fost facut, a fost si Fiul prezent alaturi de Tatal Sau.

Edited by dapix, 06 January 2018 - 23:37.


#1238
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
E vorba de Creație, nu mai extrapola fără bază biblică, e vorba de Creație, orice lucru creat a fost făcut prin Fiul. Nicio legătură cu Învierea. Christos era mort, sufletul în Iad, iar duhul la Tatăl. Christos a fost înviat în duh, prin voința Tatălui care nu putea să-L lase prins cu legăturile morții, pentru a putrezi.
Tu vrei să zici că Tatăl L-a înviat pe Isus, prin Isus. Deja mă doare capul de atâta aiureală. Altceva mai aveți?
A, aia cu, stricați Templul, că-L voi reface. Da, Fiul, prin ascultare a contribuit la Revenirea Sa la viață. Isus nu spune direct: mă voi Învia. Dar Biblia spune direct că Tatăl L-a înviat, în zece locuri, dacă nu și mai mult.
Eu mă opres aici. Cu oameni de genul vostru, nu prea am ce să discut. Contraziceți niște versete atît de clare, precum Galateni 1:1. Veți fi aspru pedepsiți pentru trunchierea Bibliei, fiindcă voi asta faceți, scoateți toate aceste informații atât de clare și evidente. Practic ștergeți din Biblie Galateni 1:1 și celelalte versete. Ați șters și versetul în care scrie că Isus este Domn făcut de Dumnezeu Tatăl. Vă veți primi pedeapsa.

De fapt, habar nu aveți de Scripturi. Isus rostise o PROFEȚIE. Despre Învierea Sa. Profețiile trebuiesc tălmăcite. Întotdeauna. Spre exemplu, o profeție venită prin prorocul Isaia sună așa, atenție:

9. El a zis atunci: "Du-te si spune poporului acestuia: "Intruna veti auzi, si nu veti intelege; intruna veti vedea, si nu veti pricepe!"
10. Impietreste inima acestui popor, fa-l tare de urechi si astupa-i ochii, ca sa nu vada cu ochii, sa n-auda cu urechile, sa nu inteleaga cu inima, sa nu se intoarca la Mine, si sa nu fie tamaduit."


Trebuia Isaia să împietrească, să facă tare de urechi, să astupe....sau Domnul făcea toate acestea ???

Sau cu privire la profeția despre Ieremia:

9. Apoi Domnul Si-a intins mana si mi-a atins gura. Si Domnul mi-a zis: "Iata, pun cuvintele Mele in gura ta.
10. Iata, astazi te pun peste neamuri si peste imparatii, ca sa smulgi si sa tai, sa darami si sa nimicesti, sa zidesti si sa sadesti."

Să smulgă și să taie, să dărâme și să nimicească, să zidească și să sădească, urma să facă Ieremia sau Domnul ???

#1239
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdark, on 07 ianuarie 2018 - 00:00, said:

E vorba de Creație, nu mai extrapola fără bază biblică, e vorba de Creație, orice lucru creat a fost făcut prin Fiul. Nicio legătură cu Învierea. Christos era mort, sufletul în Iad, iar duhul la Tatăl.
N-are nici o relevanta ce spui. Versetul spune clar ca toate lucrurile au fost facute prin Fiul. Intelegi? Toate, nu cele mai multe, nu 99,99%. Nu a existat, nu exista si nici nu va fi vreo exceptie.

Edited by dapix, 07 January 2018 - 00:20.


#1240
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,713
  • Înscris: 16.03.2004
Toate lucrurile ...create, bineînțeles. Respectă contextul. Lucrurile create: lumi, universuri, domnii, stăpîniri etc. Faci exact ca alt mare exeget, care zicea că dacă scrie că toate păcatele ne sunt iertate, atunci toate sunt, chiar și cele făcute după botez, după acceptarea lui Isus, cu voia, fără voia, nu mai contează când și cum, toate! :lol: Păcatele făcute cu voia, fără a exista pocăință și regret, dimpreună cu sistarea faptei rușinoase, NU SE IARTĂ. Deci care ...toate păcate se iartă? Ălea de care te-ai pocăit!
Sunteți de comă!
Nici măcar lexiconul limbii nu-l știți, păi învierea este un lucru??? Învierea este un lucru...făcut prin Isus??!!!

#1241
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postdark, on 06 ianuarie 2018 - 09:52, said:



Pe tine te credeam băiat deștept. M-am înșelat amarnic.
Faptul că în Crez scrie că Isus a înviat, nu înseamnă că El este autorul propriei sale învieri. Ia citește aici:

Omul s-a atins de oasele lui Elisei si a inviat si s-a sculat pe picioare. (2Reg.13:21)

Ar însemna că omul acela s-a înviat singur!

Te-ai înșelat: sunt cel mai mare prost! Și tocmai de aceea știu să recunosc când nu am priceput încă bine un lucru și mai am de studiat la el. Pentru că, atâta vreme cât din Scriptură reies două lucruri care par contrare, clar că ceva este greșit în modul cum ai înțeles. Iar Scriptura spune atât că Dumnezeu l-a înviat pe Hristos, dar și că Acesta avea puterea de a-și lua singur viața înapoi.

#1242
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdark, on 07 ianuarie 2018 - 10:37, said:

Toate lucrurile ...create, bineînțeles. Respectă contextul. Lucrurile create: lumi, universuri, domnii, stăpîniri etc. Faci exact ca alt mare exeget, care zicea că dacă scrie că toate păcatele ne sunt iertate, atunci toate sunt, chiar și cele făcute după botez, după acceptarea lui Isus, cu voia, fără voia, nu mai contează când și cum, toate! Posted Image Păcatele făcute cu voia, fără a exista pocăință și regret, dimpreună cu sistarea faptei rușinoase, NU SE IARTĂ. Deci care ...toate păcate se iartă? Ălea de care te-ai pocăit!
Sunteți de comă!
Posted Image Dar faptul că tragi mâța (neagră) de coada cum se numește? De fapt, sa lăsăm offtopicul și mai bine sa discutam despre conceptul de Adevar.Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate